Aralık Dönemi İçin Maliyete Nasıl Hazırlanmalı?

nurbanu

Katkı Sunan Üye
aralık için maliyet muhasebesine hazırlık yapmak için acaba hergün soru çözemk yeterli olur mu?
bu sınav için konulara çalıştım , bundan böyle geçmiş yıl sorularına mı baksam, dershaneye mi gitsem diyorum.
son 2 hakkım kaldı.

Ynt: Aralık dönemi için maliyete nasıl hazırlanmalı?

Öncelikle sakin olun ve 20 gün hiç bir şeye bakmayın.

Ondan sonra bir kitapçıya gidip Maliyet Muh. Hakkında kitap yazan hocaların kitaplarını inceleyn kafanıza hangisi yatıyorsa onu alıp başlayın.

Soru ya gelince maliyettem geçmiş yıl sorularına bakarak bir yol izleyemezsiniz ama konu gelişim ve çözüm hakkında yardımcı olur.

Aralıkta artık zamanı geldi denen Matamatiksel dağıtımın gelme ihtimali yüzde80 lerde.

bol şans.

birde merak ettiğim bir konu sınava kaç kez girme hakkımız var ?

ilk girişten sonra mı 5 yoksa ilk giriş dahil mi 5 ?

toplam 2 yıl içinde 4+1 olması gerek.
hazır olmadığımız sınavları dönem atlayarak toplam 2 yılda bitirmemiz gerekiyor
yoksa yandı gülüm keten helva

imkanınız varsa kursa gidin daha rahat anlarsınız ama benim tek dersim maliyet kaldı bolda vaktim var derseniz arkadaşın dediği gibi şöyle bol çözümlü güzel bir kitap yardımcı olur. geçmiş yıl soruları elbette yardımcı olur mutlaka çözülmelidir. maliyet 2 dönemdir kolaydı bende martta verdim fakat bariz bir şekilde 2 soruyuda yapmama rağmen nedense 50 puan verdiler notu çok kırıyorlar bu yüzden 2 soruyuda çözmek şart...temmuz sınavı zormuş şimdi baktım sorularına bir siteden allah kolaylık versin..

benımde sınava ılk gırısımde ve buyuk ıhtımal kaldım.fakat etrafımda belge alan arkadaslardan bıldıgım kadarıyla bol soru çözmek cok önemlı.bazen formulu bılsen bıle sorudan verılerı bulup cıkarmak zor oluyo.dershaneye gıdıp en azından bırkere hocadan konuları anlayıp dınlemenı tavsiye ederım.

dershaneye gitmek yoğun çalışma ortamında zor oluyor. hafta sonu çıkıp gitsem tüm gün ölecek istanbulda malum. çocuğum var , nasıl ne yapacğaım bilmiyorum.bu dersi veremezem kesin dershan edeidm ama of bilmiyorum ne yapsam

odanın egıtım bölgelerıne yakınsan eger son 1 ay hızlandırılmıs kurs acıyolar.hafta sonu 1-5 arasında oluyo.2 hakkın varmıs.rıske atma bence.

odadan öğrenebilirm bunu. bir sorayım. son bir ay en azından kaldığımız kesinleşmiş olur:((

Kursun avantajı arkadaş olur çözemediğinizi hocaya arkadaşlarınıza sora bilirsiniz. Kursda tanıştığınız insanlarla sınava hazırlanmak çok güzel duygudur.

Nelere çalışacağınızı ne soru beklediğinizi konuşursunuz ve soru yakalamak rahat olur.

Maliyet muh. zor ders gibi gözükür ama bakmakla görmek farkını anlamak gibidir Maliyet Muhasebesi...

sınavlar birazda şans işi.

dağıtımların hepsine bakın ve bol bol soru çözün
Maliyet kayıtlarını öğrenin ve uygulamalı sorulara yoğunlaşın.

Nalan Akdoğanın Maliyet Muh. Kitabını alın aralığa kadar ancak biter.

benım kurstakı hocam; sapmalara ve ortak ürün konusuna mutlaka bakın, kaç dönemdır sormuyolar gelebılır demıstı.nitekım dedıgı de çıktı.matematıksel dagıtımı da genelde sevıyolar ve oda bayagı zamandır yok.aralık ayı ıcın dagıtımdan en azından soru gelebılır diye dusunuyorum.

iyi oalcak inşallah.
yaptım oldu (ağaoğlu gibi.) desek bştse bu iş

yurdakul çaldağın kitabından çalıştım. ama konu anlatımı yok. onun yerine hep soru var.
stonhold arakadşaımız var bu sitenden onun hazırladığı notlar ile konunun ne olduğnu anlayıp yurdakul hocam nın kitabından da çözümü öğrendim.çok faydalı oldu hepsi de ama ben iste bir ande formülü karıştırıdm. unuttum bşle bile yanlış yaptm.
hayırlısı
bakalım ne oalcak

maliyette konuyu kavradıysan,aynı konuyla ılgılı bol bol soru çözmek gerekıyo .malıyete böle çalısmak gerektıgını dusunuyorum.bende formullerı yanlıs hatırladıgım ıcın gıttı soru.diğer sorudan da tam puan verceklerını sanmıyorum.bende bol soru çözerek hazırlanıcam aralık sınavına ...

istanbul smmm odasının açtığı kurstakı metaryelleri para ıle satıyorlarmı? ben kayserıdeyım de ıstanbul da kursa gıtme ımkanım yok
saygılarımla

Ankarada maliyet muhasebesi kursu için önereceğiniz bir dershane var mı?

merhaba,
ben mart/2012 ilk defa yeterlilik snv katıldım. 7 de 7 beklerken tek dersten kaldım. öncesinde deha ya gittim.
sadece dersi dinledim.iş yeri çok yoğun olduğundan yorgun gelip evde çalışmama imkan yoktu.dolayısıyla kursun bana çok faydası olduğunu söyleyebilirim.maliyet hocası da bu konuda çok iyi.pratik anlatıyor.ben 95 beklerken 80 geldi.zaten sonuçlar beklediğinizin hep altında geliyor.

zümrüt hanım ankaradaki dehayamı gittiniz birde elinizdeki notları paylaşabilirmisiniz bizmle rica etsem