Ayda 4 gün çalışmaya ssk

fugenc

Tanınmış Üye
haftada1 gün yani ayda 4 gün gelen temizlikçiye bu 4 gün için ssk yapılabilir mi??

Ynt: Ayda 4 gün çalışmaya ssk

Ben 26 gün gidiyorum sigortamı tam yatırmıyor diye şikayet ederse peki ?

cuneytgulmez ' Alıntı:
Ben 26 gün gidiyorum sigortamı tam yatırmıyor diye şikayet ederse peki ?

haftada 4 gün çalışacaktır şeklinde sözleşme yapılıp her ay sonunda puantaj düzenlenip imzası alındığında sıkıntı olmaz

İspat etmeli o zaman. Ayın 30 gün çalışıpta 4 gün ssk primi yatırılırsa kalan 26 günü ispat etmekte zorluk çekmez

cevaplara teşekkürler.. Peki sözleşmeyi ssk'ya başta vermek mi gerekiyor, sonradan eksik gün bildirimi yapmamak için??

Bu konu çok tartışıldı. EK 10 ekinde sözleşmeyi her ay ekliyorum

fugenc ' Alıntı:
cevaplara teşekkürler.. Peki sözleşmeyi ssk'ya başta vermek mi gerekiyor, sonradan eksik gün bildirimi yapmamak için??

Kısmi istihdam sözleşmesini, her dönem ek-10 ile birlikte kuruma vermeniz gerekiyor. Bir kereye mahsus değil.
Sözleşmede 4 gün için anlaşılmışsa eksik çalıştığı gün sayısı 26 dır. Bu 26 günün eksik gün olduğunu her ay form ile birlikte kuruma sunmanız ve belgelemeniz gerekmekte.

İrem35 ' Alıntı:
fugenc ' Alıntı:

...............................................Kısmi istihdam sözleşmesini, her dönem ek-10 ile birlikte kuruma vermeniz gerekiyor. Bir kereye mahsus değil.

Merhaba ;

Sn İrem35 , bu ifadenin dayanağını öğrenebilir miyiz ?