Ba Bs formlarının yanlış vergi kimlik numarasıyla gönderilmesi

Bir ltd şirketin Ba Bs formlarını 2 yıldır yanlış vergi kimlik numarasıyla göndermişim .Ne yapmam gerekiyor ?Bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum teşekkürler

Ynt: Ba Bs formlarının yanlış vergi kimlik numarasıyla gönderilmesi

idare farkedene kadar sesini çıkarma geçenlerde forumda benzer bir başlık açılmış ve 1000 t ceza gelmiş v.noda ki 1 rakam düzeltmesi için.yada torba yasa kapsamında düzeltme olayını değerlendirebilirsiniz

Çıkarsa ödersin şimdi sakın birşey yapma

torba yasayı incelediğim ve bildiğim kadarıyla maalesef B formlarından olan özel usulsüzlük cezalarına karşı af yok gibi..

yasada geçen ceza ile ilgili hükümler 371 nolu maddeden yararlanıp, kendiliğinden beyan edilen beyannameler ile ilgili..
B formları beyanname olarak kabul edilmeyip, herhangi bir şekilde vergi aslı ve gecikme zammı müesseselerine girmediği için, özel usulsüzlük cezasının af kapsamında olmadığını düşünüyorum..

Ba/Bs formları da af kapsamına giriyor.6111 sayılı torba yasa ile ilgili tebliğ taslağı gib sitesinde yayımlanmış. Ekim-2010 ve önceki dönemler yararlanıyor, kasım-aralık/2010 dönemleri yararlanamıyor.

az evvel baktım tebliğ taslağında geçiyor ancak yasada geçmeyince, B formlarının kapsam dışında olduğu hükmü doğdu..

Gelir İdaresi Başkanlığı tebliğ taslağını hazırlarken
'' Meclis Af Kapsamını sınırlı tutmuş B formalarını kapsama dahil etmemiş bunun için ben tebliğe B formlarını ekleyeyim de mükellefim daha çok yararlansın''
gibi bir düşünce ile tebliğ taslağı hazırladığını düşünmüyorum.
Mutlaka yasaya dayanarak böyle bir tebliğ hazırlamıştır ki, yasanın kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan amme alacakları başlıklı 3.maddesi 3.fıkrası b bendinde geçen ''asla bağlı olmadan kesilen cezalar'' ifadesi zimni olarak B formları için düzenlenen öu cezalarını kapsamaktadır düşüncesindeyim.