Ba-Bs Formü Düzeltmelerine Ceza Kesilmemesi Hk.

fkxjr.jpg
fkxr8.jpg

Gib' in Mevzuat sitesinden baktığımda, 213 Sayılı VUK, İç Genelgelerinde bu (2012/1) sıra nolu bir genelge göremedim.?

çok ilginç GİB' in sitesinde bununla ilgili hiçbir bilgi yok, iç genelgeler arasında da böyle bir genelgede yok.
tam olarak nasıl, nereden temin edildiğine dair bir açıklamanız var mı?

Üç tane ilginç nokta var bence bu olayda.

1-Herkesin belirttiği gibi GİB'in sitesinde yer almayan bir iç genelge ile karşı karşıyayız.

2-Diğer bir olasılık bu iç genelge sahte.

3-VUK veya ilgili genel tebliğlerde yer almayan %10'luk yanılma payının, iç genelge ile bir mevzuat normu haline getirilmesi üzerine uzun uzun düşünülmesi gereken bir mesele.

GİB'in sitesinde VUK konusunda 2006'dan buyana iç genelge yayınlanmamış. Belki de internete vermiyorlardır.

Merhaba,
bu yazıyı bende Osmaniye odasının sitesinde görmüştüm. Altında da mevzuat komisyonu yazıyor yani hiç Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı gibi ibareler olmadığı gibi sayısı, tarihi de yok.
Sanırım şuanlık bir resmiyeti, geçerliliği bulunmuyor.

Selamlar Bugün vergi dairesiyle görüştüm.Evet böyle bir iç genelge var.Hatta dosyadan çıkarıp surette verdiler.Sadece gib sitesinde yer almıyor.Belki sisteme henüz aktarmamış olabilirler dediler.Ama kesin olan böyle bir iç genelge var ve doğrudur. Sayı: B.07.1.GİB.0.06.30/105 (Mük.Md.355) İsteyen arkadaşlara taratıp mail atabilirim. Saygılar

Son düzenleme:
Merhaba üstadlar, gib sitesi 2006 yılından buyana iç genelge güncellemelerini malesef yapmamış. Şahsen idareye sormadım fakat soranlar mutlaka olmuştur. Araştırmalara göre bu genelge doğrudur.

Selamlar Bugün vergi dairesiyle görüştüm.Evet böyle bir iç genelge var.Hatta dosyadan çıkarıp surette verdiler.Sadece gib sitesinde yer almıyor.Belki sisteme henüz aktarmamış olabilirler dediler.Ama kesin olan böyle bir iç genelge var ve doğrudur. Sayı: B.07.1.GİB.0.06.30/105 (Mük.Md.355) İsteyen arkadaşlara taratıp mail atabilirim. Saygılar

sayın twolf tarafıma gönderebilirmisiniz rica etsem?

İyi Çalışmalar,

Merhaba ;

Sn twolf , temin ettiğiniz iç genelge bu başlık altında yer alan iç genelgeden farklı olmasa gerek. Eğer farklılık var ise buradan da paylaşabilirsiniz.

İç genelge aynıdır.Sadece sayı tarih vs.gibi bilgiler vardır.Yani yayınlanmış haliyle olandır.

8289genelge_1.JPG

2976genelge_2.JPG

Üzerinde ki notlar sizi şaşırtmasın.Malum dairedeki genelge dosyasından çıkarttım.Haliyle notlar olacaktır :)

merhaba,

belgenin üzerindeki tarih 11.05.2012 mi? yoksa ben mi yanlış görüyorum.