Bankalarda Staj yapılır mı??

Arkadaşlar bir tanıdık vasıtasıyla bir bankaya görüşmeye gidecem. Tanıdığımız bir şubenin müdürü. Beni şubesine almak istiyor. Stajımı başlatabileceğimi söyledi. Başka bir arkadaşın yorumunda şube değilde, iş merkezi olmak kaydıyla staj yapılabileceğini okumustum. Ama ben şubede başlıcam. Acaba şubenin muhasebe bölümünü staj yeri olarak gösterebilirmiyiz?? Bu şekilde staj başlatan arkadaşlar var mı?? Böyle birşey mümkün mü?? Veya bu tür bir bilgisi olan var mı??

Şiketlerde stajyer sayısını bir olarak biliyorum. Yetkili SMMM veya YMM nin bodrosunda gözükmek şartı ile staj yapilabiliyormuş. Ama bankaların muhasebe sistemleri nasıl işliyor bilmiyorum. Bu sebeple kafamda soru işareti var. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...

Ynt: Bankalarda Staj yapılır mı??

arkadaşın dediği maalesef doğru,staj merkezde yapılır buda bankalarda genel müdürlük demek şubede kabul etmiyorlar ama istersen bankacı ol daha iyi çilesini çekmezsin bu mesleğin :D hem yükselebilirsinde neyse sana başarılar ;)

Her mesleğin çilesi var. O kadar bu sınava hazırlandım. Geçtim. Ana merkezde imzaya yetkili kişi olmak şart ile yapiliyor diyorsunuz. Bu ne ya ;D Bir SMMM tanıdığımıza sordum. Oda diyor muhasebe bölümünde gösterirsen olur. Banka müdürüde olur dedi. Ama mevzut at. Olmaz diyor. Tabiki mevzuat doğrudur.

Peki bir yerde çalişip tanıdığımız SMMM nin yanında çalişiyormuş gibi sigorta ödesek ne gibi problemler olabilir. Gelip kontrol ediliyormuyuz. Hal hatır soruyorlar mı ;D

Birde sınavı yeni kazandım. Bir günlük zorunlu eğitim varmış Çağirdilar. Ama ben o gün büyük ihtimal şehir dışında olucam. Acaba gitmeme gibi bir durum söz konusu mu?? Birde orda ne anlatıyorlar? Dertleri başladı şimdiden. Daha staja başlamadık ;D

Hazır alişmişkan bir soru daha sorayim ;D Millet diyecek sen sor biz nasıl olsa cevap vermeyiz ;D Staj döneminde internette sınava girliyor. Bu snav ne kadar zor??

arkadaşım valla nediyim başladığına pişman olmazsan hak getire benim bitti sınavlarla uğraşıyorum ama o da ayrı dert kim ne derse desin mevzuat şaşmıyor sen ona buna bakma mevzuata ve odaya danış sonra yarı yolda kalma gelelim diğer soruna naylon staj yapabilirmiyim diyorsun zor bankaya girdiğini düşünürsek bunun sigortası ne olacak düşündünmü 2 yerde sigortalı gözükemeyeceğine yada bankaya desen beni göstermeyin diye o da olmaz maaşlar genel müdürlükten ödenir biliyorum sigortan yoksa verilecek maaş nereye gidiyor demezlermi adama ayrıca bende büroda yaptım ne gelen ne giden oldu ama gelmezler demekte doğru olmaz korkularla yüzleşmek lazım ;D diğer sorun 1 günlük zorunlu eğitim diyorlar ama şimdi katılmazsan sonrada katılabilirsin ama odaya danışabilirsin bir sorun olacağını zannetmem en azından bizim arkadaşlarda öyle yaptı gelelim sınav konusuna o senin dediğin e use dir sana gönderilen cdleri yalayıp yutup dinleyeceksin (tabir için kusura bakma) can sıkıntısı olacak uykun bile gelebilir cd lerin sonunda sınav var verceksin aslında zor değil ama kitap gönderseler bundan iyi ne diyim ki verilemeyecek sınav değil sallasan illaki geçersin ;D neyse kusura bakma daha bu mesleğin binbir çilesi ah keşke banada deseler gel bankaya diye koşa koşa giderdim ;D

İki yerde ssk işi zor staj bitiminde ssk dan onaylı gün dökümü istiyorlar.

Kızmak yok ancak bizim millet akıllı ya tutarsa yapıp bazılarıda hem şirket sahibi olup hemde ssk sını ödüyormuş tabiki oda ne yapıyor stajerin bağlı bulunduğu vergi dairesinden mükellef olmadığına dair onaylı yazı istiyor tabi mükellefiyet ortaya çıktığında ise staj yanıyor.

Bir başka akıllılar askere gidip aynı anda staj kesilmesin diye ssk ödüyor staj bitiminde ssk dan gün dökümü isteniyor tabi olay ortaya çıktığında sahtecilikten staj gene yanıyor.

Biz zorunlu eğitime gittiğimizde genel sekreter mevzuat şirketin genel merkezinde staj yap der ancak yardımcı olabiliriz demişti. Eğer danışacaksanız yapacağınız bilgi alınacak tek yer oda ve hatta staj müdürüdür.