Böyle Bir Durumda Kıdemime Zarar Gelebilir mi ?

Tüm forum üyelerine merhaba;
Benim şöyle bir sorunum var. yaklaşık 5,5 senedir kıdemim var . İşverenim büyük ihtimalle bu ay sonu işime son verecek. Eğer ay sonunda sadece Ocak ayı maaşımı elime verip bodro imzalamak zorundasın diyebilir mi? Ve sadece Ocak maaşımı alıp bodroyu imzaladığım takdirde kıdem tazminatım tehlikeye girebilir mi ?

İlginize teşekkür ederim
Saygılarımla

Tüm forum üyelerine merhaba;
Benim şöyle bir sorunum var. yaklaşık 5,5 senedir kıdemim var . İşverenim büyük ihtimalle bu ay sonu işime son verecek. Eğer ay sonunda sadece Ocak ayı maaşımı elime verip bodro imzalamak zorundasın diyebilir mi? Ve sadece Ocak maaşımı alıp bodroyu imzaladığım takdirde kıdem tazminatım tehlikeye girebilir mi ?

İlginize teşekkür ederim
Saygılarımla

sizi işten çıkarabilmesi için mutlaka yazılı bir bilidirm yapması ve ibraname imzalatması gerekir. Hiç birşey imzalamayın.

Kıdem tazminatın bordrona eklenmediği sürece Maaş bordronu imzalayabilirsin. İşveren kıdem tazminatını ödediğine dair kıdem tazminatı bordrosu, ibraname ve banka dekontuyla bunu ispatlamakla yükümlüdür.

Kıdem tazminatın bordrona eklenmediği sürece Maaş bordronu imzalayabilirsin. İşveren kıdem tazminatını ödediğine dair kıdem tazminatı bordrosu, ibraname ve banka dekontuyla bunu ispatlamakla yükümlüdür.

Tabii size her ay maaş bordorsu hala imzalatıyorlarsa.))

Her ay imzalatılmıyor 6 ay 1 sene gibi bir zaman aralığını toplu olarak herkese imzatıyorlar ve bu da genellikle bir işçi çıkışı olacağında oluyor. Henüz kimseye bodro imzalatılmadı bakalım tazminatsız çıkarabilmek için ne bahane yaratacaklar merak ediyorum doğrusu

teşekkür ederim Nizam Bey haklısınız ayrıca gelişmeleri buraya aktaracağım benim gibi bu konuda üçkağıda getirilebilecek olanlar da varsa enazından fikir sahibi olur

Değerli Üstadlarım ;
bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum nette bikaç sitede araştırıp hesaplattım fakat arada bariz olmasada farklı hesaplamalar karşıma çıktı.
Kıdem ve ihbarımı hesaplarken nasıl bir yol izleyeceğim?

Ssk gün dökümümde 2010 yılında 10 günlük raporluydum. 350 gün olarak mı alınacak yoksa tam 360 gün mü ?

Sodexo kartı her ay c.tesi-pazar hariç haftaiçi çalışma günlerine göre günlük 11,00TL den kartımıza yükleniyor.
Kimi ay 22 günlük kimi ay 20 günlük oluyor bu durumda heray ayrı mı hesaplanacak?

Değerli vakitlerini ayırıp yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunarım

Giriş : 04.06.2008
Çıkış : 31.01.2014 (Tahmini)
Brüt Ücret: 1.536,53
Net: 1.400,00

Brüt miktarda da sorun var sanki, gerçek ücretiniz üzerinden sgk primleriniz ödenmiyor sanırım.

Ay sonu sizi çıkartacaklarını nereden iliyorsunuz, sebep nedir böyle düşünmenize?

evet gerçek ücret üzerinden sgk ödenmiyor bu konuda da malum ekmek derdinde olduğumuzdan zamanında ses çıkaramamıştım henüz bana ulaşmış yazılı veya sözlü bir bildirim olmadı sadece sezgilerime ve konuşulan imalı cümlelere dayanarak söylüyorum

Değerli Üstad şuan benim bu primlerimle ilgili yapabileceğim birşey varmıdır yoksa bir bardak su mu içmeli

Kıdem tazminatı ile ilgili demek istediniz sanırım.
Daha önce sn.nguroy un da belirttiği üzere, kıdem tazminatınız ödenmeden çıkışınız yapılıp evrak imzalamanız istendiğinde,
içeriğinde x-y-z haklarımı aldım türü ifadeler içeren herhangi bir belgeyi, o x-y-z haklarınız ödenmeden İMZALAMAYIN,
bir gelişme olursa da forumda paylaşın, mutlaka yardımcı olacak-yol gösterecek çıkacaktır.

Gelişmelerden haberdar edeceğim mutlaka yardımcı olan tüm forum sakinlerine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim