Büyük Sermaye Şirketlerinde Sermayenin Sigortalanması ve Vergi Sigortası

hamdilevent

Katkı Sunan Üye
büyük sermaye şirketlerinde sermayenin sigortalanması ve vergi sigortası
evet bir çok kişiye çok tuhaf gelebilecektir.ama benim düşünceme göre ileriki vadede olması gereken şeylerden biridir diye düşünüyorum.özellikle şirketler çok çabuk sermayelerini tüketebilmekte bu durumda da bizim gibi cılız hatta nerdeyse hiç olmayan sermaye sahibi meslek mensupları için büyük açmaz değil mi?nasıl da eklenivermiş maddelere müştereken ve müteselsilen sorumlu diye...
yarın öbür gün taraflar da artacak ve etkinleşecek raporların karşısında bunlar kimmi olacak kredili mal satanlar işçiler ve sendikalar bankalar vb.
bir de vergi sigortası uygulanabilir mi acaba hem devletin alacağı da garanti altına alınmış olur tabii ki prim oranı çok yüksek olmamak şartıyla ::)

Ynt: büyük sermaye şirketlerinde sermayenin sigortalanması ve vergi sigortası

Uçuk kaçık olması zor fikirler.

ama aldığınız ya da alacağınız riski düşünün şirkette icracı olmamanıza rağmen
hele ilk kuşak ymm ler bu durumdan dolayı çok dert yakındığı oluyordu düşünsenize bir anda büyük bir kumpasın içine girebilirsiniz bakınız 2001 krizi bazı banka ve bir kısım halka arz olunmuş şirketler ve de denetim raporları

illa ki işi büyük düşünmeye de gerek yok mesela mahallede küçük bir bakkal piyasadan yüklü mal almış bankadan kredi çekmiş bir tomar karşılıksız çek keşide etmiş vergi dairesine de bir sürü borcu var ve bir çok da ceza ve siz de bu kişinin defterini tutuyorsunuz ve bir anda ortadan kaybolduğunda belki az önce bahsettiğm olaydaki gibi ülke çapında imaj kaybı yaşamazsınız ama mahallede imaj kaybı yaşayacağınız kesin ::)