Çalışanın kız çocuğunun sağlık bakımı

Arkadaşlar merhaba,
Çalışanımızın bekar 35 yaşındaki kız çocugu babasını sigortasından hastahanede bakılabilir mi? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Ynt: çalışanın kız çocuğunun sağlık bakımı

Soruyu anlamadım ama; 35 yaşında, bayan, sigortalı çalışanınız var. Babasının sağlıktan yararlanmasını mı soruyorsunuz?

Ynt: Çalışanın kız çocuğunun sağlık bakımı

babası çalışıyor.kızı 35 yaşında. kızı babasını sigortasından yayrlanabilir mi?

Evlenene kadar ve çalışmadığı sürece, evet.

Merhaba,

1 Ekim 2008 günü ve öncesinde anne-babası üzerinden sağlık yardımı alan kızlar yaşları kaç olursa olsun, evlenmedikleri veya işe girmedikleri sürece ölünceye kadar ana babaları üzerinden prim ödemeden sağlık yardımı alabiliyor. işe girmeleri veya evlenmeleri durumunda sağlık yardımı kesiliyor.İşten ayrılmaları ve de boşanmaları durumunda yaşa bakılmaksızın tekrar anne-babası üzerinden sağlık yardımından faydalanıyor..

1 Ekim 2008 tarihinden sonra ise kız çocukları 18 yaşına kadar, okuyorsa 25 yaşına kadar anne-babası üzerinden sağlık yardımından yararlanabiliyor..

EYLÜLDURU ' Alıntı:
...1 Ekim 2008 tarihinden sonra ise kız çocukları 18 yaşına kadar, okuyorsa 25 yaşına kadar anne-babası üzerinden sağlık yardımından yararlanabiliyor..
Bundan çark edilerek kız çocukları için eski düzene dönülmedi mi?

g705 ' Alıntı:
EYLÜLDURU ' Alıntı:
...1 Ekim 2008 tarihinden sonra ise kız çocukları 18 yaşına kadar, okuyorsa 25 yaşına kadar anne-babası üzerinden sağlık yardımından yararlanabiliyor..
Bundan çark edilerek kız çocukları için eski düzene dönülmedi mi?

1 Ekim 2008 öncesi anne-babası üzerinden sağlık yardımı alan kız çocukları, 1 Ekim 2008 sonrası evlenme veya işe girmeleri gibi durum değişiklikleri olduğu andan itibaren - işten ayrılsalar yahut boşansalar dahi- tekrar anne-babaları üzerineden sağlıktan yararlanamıyorlardı.

Ancak torba kanunla sadece bu durumda olan kız çocukları için işten ayrılmaları veya boşanmaları durumunda tekrar anne-babaları üzerinden sağlıktan yararlanma hakkı getirldi diye biliyorum ben...

. :-[ pardon

g705 ' Alıntı:
sunday ' Alıntı:
Çalışanımızın bekar 35 yaşındaki kız çocugu ...
O firmada sigortalı olması durumunda (gerekende sigortalı olmalısıdır.) kendi üzerinden yararlanır.

Firmada çalışan 35 yaşındaki bayan değil; onun anne yada babası ;)
bayanın 35 yaşında olup soruda çocuk olarak nitelendirilmesinden olacak yanlış anlaşılma sözkonusu... :)