Kısmi Süreli Çalışanın Gün Sayısının Değişmesi

3 gün çalışacak şeklinde kısmi süreli işe giriş bildirimi yapılan bir personel var. Aralık ayından itibaren ayda 1 gün çalışacak. Bu durum için herhangi bir bildirim veya işlem yapmak gerekir mi?
İyi günler

Dijital olarak böyle bir dilekçe vereceğimiz bir menü yok bildiğim kadarıyla.
Elden teslim veya posta yoluyla gönderim de yapabilirsiniz

Bu dilekçeyi SGK'ya elden mi vermek gerekiyor yoksa dijital olarak verebilir miyiz?
Merhaba, benim de başıma şöyle bir durum gelmişti geçen sene. kısmi zamanlı personel tam zamanlıya geçti. Ben dilekçe hazırlayıp elden vermek için gittim Sgk'ya. Bana gelmenize gerek yoktu. Sözleşme yenileyip diret tam günden bildirebilirsiniz demişlerdi.
Ama sizinki gün azaltıcı bir işlem olduğu için elden vermekte fayda var. Malum Sgk sıkıntılı. Tedbirli olmakta fayda var.

Merhaba. SGK'ya dilekçe elden verildiğinde gerek olmadığını söylemişler ama bu personel için her ay eksik gün ile ilgili bordro dışında bir forumun imzalatılması gerektiğini söylemişler. Hangi formu imzalatmalıyız?

Merhaba. SGK'ya dilekçe elden verildiğinde gerek olmadığını söylemişler ama bu personel için her ay eksik gün ile ilgili bordro dışında bir forumun imzalatılması gerektiğini söylemişler. Hangi formu imzalatmalıyız?
Siz, kısmi istihdam seçeneğiyle eksik gün bildirdiğiniz için iş sözleşmesi yapıp imzalatmanız ve bordro/ücret pusulası hazırlayıp imzalatmanız yeterli olacaktır. Şayet puantaj sebepli eksik gün bildiriminiz olsaydı,ayrıca puantaj bordrosu da hazırlayıp imzalatmanız gerekecekti.