Çalışma Bakanlığına Şikayet.

• Konbuyu başlatan alaman38
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Çalışma Bakanlığına Şikayet.

semih 24 ' Alıntı:
Kırcalı yapı malzemelerinde çalışan bir işçiyim 2 seneden beri ordayım çalışma ortamı açık saatler çok hafta sonları çalışma normal hafta içi gibi oluyor her sene çalışanlara sigortadan giriş çıkış yapılıyor kışın kafasına göre tatil veriyor bu da aylığa yansıyor 2 aydan beri ücretsiz izne çıkartıyor paraları alamıyoruz 2011 de aldığımız parayı şimdi alamıyoruz gerekli sistem düzeni yok çalışma alanı sağlığa elverişsiz yaptığımız iş ağır sanayi olarak geçiyor asgari üçret olarak para veriyor yazın sürekli pazar mesailerine çağırıyor gelmezsen 1/2 kesiliyor tehdit ediliyoruz en kısa zamanda gelip denetlemenizi istiyorum

bilgilerinize arz ederim
Bursa/İnegöl

Çok güzel,
bu yazdıklarınızı bir A4 kağıda yazarak ad soyadınızı da belirterek bulunduğunuz ildeki bölge çalışma müdürlüğüne dilekçe olarak vermeniz gerekiyor, istediğiniz denetlemenin olması için.
Sitemizin bölge çalışma müdürlüğü, çalışma bakanlığı ile doğrudan bir ilgisi yok, sadece soru cevapların paylaşıldığı bir forum sitesidir.

semih 24 ' Alıntı:
Kırcalı yapı malzemelerinde çalışan bir işçiyim 2 seneden beri ordayım çalışma ortamı açık saatler çok hafta sonları çalışma normal hafta içi gibi oluyor her sene çalışanlara sigortadan giriş çıkış yapılıyor kışın kafasına göre tatil veriyor bu da aylığa yansıyor 2 aydan beri ücretsiz izne çıkartıyor paraları alamıyoruz 2011 de aldığımız parayı şimdi alamıyoruz gerekli sistem düzeni yok çalışma alanı sağlığa elverişsiz yaptığımız iş ağır sanayi olarak geçiyor asgari üçret olarak para veriyor yazın sürekli pazar mesailerine çağırıyor gelmezsen 1/2 kesiliyor tehdit ediliyoruz en kısa zamanda gelip denetlemenizi istiyorum

bilgilerinize arz ederim
Bursa/İnegöl

toplanınn denetlemeye gidiyoruz :)) hiç güleceğim yoktu ya :D

HAZELSU ' Alıntı:
semih 24 ' Alıntı:

bilgilerinize arz ederim
Bursa/İnegöl

toplanınn denetlemeye gidiyoruz :)) hiç güleceğim yoktu ya :D
Bahsi geçen yapı malzemeleri firması ( yanlış hatırlamıyorsam edirne de görmüştüm ) ile uzaktan yakından bir ilgim olmamakla birlikte soyadım KIRCALI dır :) :)