Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun...

Temeli büyük Türk milletinin ve onun kahraman evlâtlarından mürekkep büyük ordumuzun vicdanında akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan mülhem prensiplerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar, çok zayıf dimağlı bedbahtlardır. Bu gibi bedbahtların, Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde lâyık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olmaz. Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Ve Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir.

Mustafa Kemal Atatürk 1926

Ynt: Cumhuriyet Bayramı

Okullarıda ki gösterilerin ertelendiği yazıyor haberlerde. Acaba boğaz köprüsünde yapılan havai fişek gösteri ne oldu bilen var mı. Ona göre çamlıcaya gidicem :D

Ynt: Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

En güzelide Vatan Caddesi trafiğe kapatılamayacak, iş gününde.Pazar günü yapılacakmış törenler.Bilginize.

29ekimx.jpg

Sizlerinde Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun
Şu günlerde her zaman olduğu gibi bütünleşmemeiz en güzel cevaptır ülkemizi bölmek isteyenlere Ne Mutlu Türküm Diyene

ZİNDAN ' Alıntı:
En güzelide Vatan Caddesi trafiğe kapatılamayacak, iş gününde.Pazar günü yapılacakmış törenler.Bilginize.

Aşkolsun sn zindan törenler pazar gününe ertelenmiş dediniz. Ama dün boğazda gösteri yapılmış ve gidemedim. Akşam haberlerde görünce şok oldum iyi ki yanımda değildiniz o anda

yanında olsaydı ne yapacaktın merak ettim şimdi :D :D
ama inan oda olmaz, cidden olmaz yani.. olur mu? olacak şey değil..

Üzgünüm (aslında değilim) merakını gideremiycem. Hatta bu formda ki hiç kimse gideremiycek hayatın boyunca bu merakla yaşamaya mahkum olacaksın

:D merak etme ben merakımı yeniyorum, o konuda şüphen olmasın :)

NİSANLI ' Alıntı:
Üzgünüm (aslında değilim) merakını gideremiycem. Hatta bu formda ki hiç kimse gideremiycek hayatın boyunca bu merakla yaşamaya mahkum olacaksın

Çok önemli bir konuymuş gibi söz ettiniz, ben de merak ettim şimdi :D

NİSANLI ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

Aşkolsun sn zindan törenler pazar gününe ertelenmiş dediniz. Ama dün boğazda gösteri yapılmış ve gidemedim. Akşam haberlerde görünce şok oldum iyi ki yanımda değildiniz o anda

:) Sayın nisanlı boğazdaki kutlamalar ayrı, vatan caddesindeki törenler ayrı.
Ayrıca boğazdaki kutlamalara bende her sene gitmek istiyorum ama bir türlü kısmet olmuyor.Bir dahaki seneye, bir dahaki seneye deyip duruyoruzzz...

di-V69L.jpg

?Cumhuriyet, Türk milletinin refah ve yükselmesi yolunda asırların görmediği başarılara erişti. Milletin eğilimlerini ve ihtiyaçlarını bularak ve öğrenerek onun refah ve gelişim gereklerini gerçekleştirmekte Cumhuriyetin az zamanda elde ettiği neticeler. Cumhuriyet idaresinin milletimize hazırladığı geleceğin daha ne kadar parlak olduğunu tahmin ettirmeğe kâfidir. Asla şüphe yoktur ki Cumhuriyetin gelecek evlâtları, bizden daha çok refaha kavuşmuş ve bahtiyar olacaklardır?.

Vay be,1 yılı daha devirdik.Şükür bu günleri gösterene..
Tekrar bayramınız kutlu olsun..

Yurdumuzun dört bir yanında barısın hakim olduğu Ulu Önder Atatürk'ün vatanın her zerresinde saygı sevgi cercevesinde defalarca anıldığı terörün yurdumuzu terk ettiği elele yürek yürege nice Cumhuriyet Bayramlarına

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Ulu Önder Atatürk ümüz ve silah arkadaşlarının zor şartlar altında kurduğu ve biz Türk milletine armağan ettiği Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yılı kutlu olsun. Nice 88 yıllara :)