Defter Açılış ve Kapanış Tasdiki Hk.

Merhaba. Yevmiye vb. defterlerin açılış ve kapanış tasdikleri sırasında noter süreci nasıl işliyor? Ve bu defterlerin ön kapaklarını nereden bulabiliriz?

Kolay gelsin.

Aralık ayında bir sonraki yılda kullanılacak defterler notere onaylatılır.(yevmiye, envanter, büyúk defter gibi) 2021 yılında onaylatilan 2022 yılí yevmiye defteri kapanış maddesi dahil olmak kaydıyla yazdırılıp 2023 Haziran sonuna kadar noterde görülmüştúr onayı yaptırılır.

Merhaba
Defter açılışını noterler birliği sitesinden smmm bölümünden kapakları oluşturacaksınız ve notere tasdik ettireceksiniz, kapanış yaparken noterler birliğinden oluşturduğunuz kapağı ve son yazdırdığınız sayfa ve bir sonraki sayfayı götürerek yaptırabilirsiniz. Noterler birliğinden smmm şifresi alın ilk önce.

Aralık ayında bir sonraki yılda kullanılacak defterler notere onaylatılır.(yevmiye, envanter, büyúk defter gibi) 2021 yılında onaylatilan 2022 yılí yevmiye defteri kapanış maddesi dahil olmak kaydıyla yazdırılıp 2023 Haziran sonuna kadar noterde görülmüştúr onayı yaptırılır.
Merhaba
Defter açılışını noterler birliği sitesinden smmm bölümünden kapakları oluşturacaksınız ve notere tasdik ettireceksiniz, kapanış yaparken noterler birliğinden oluşturduğunuz kapağı ve son yazdırdığınız sayfa ve bir sonraki sayfayı götürerek yaptırabilirsiniz. Noterler birliğinden smmm şifresi alın ilk önce.
Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Merhaba
Merhaba, her yıl yapmamıza rağmen bazen kal geliyor..... :) Noterler Birliği sitesinden kapanış tastik işlemleri için kapak yazısını nasıl oluşturacağız. Manuel kendimiz mi yazmamız gerek. Yanlış yerden mi bakıyorum. Defter Onay türü hiçbirine uymuyor. (Yeni mali dönem, ara onay.....)

Ben bu hafta noterde kapanış yaptırdım. İlk tasdikteki onay kısmını ve defterin yazılan son sayfası ile sonraki boş sayfayı götürdüm. Gerisini noter halletti...

Kapanış tasdiği için noterler birliğinden işlem yapmanıza gerek yok ama yine de bağlı bulunduğunuz noterlere bir danışın isterseniz.