Defter Sayfasının Yetmemesi Durumunda

MBOZO

Katkı Sunan Üye
Yevmiye defterimin sayfa sayısı yetmedi. Acaba defterin arka sayfalarına döksem olurmu veya ne yapmam lazım

defter sayfası

Sayın Arkadaşım,
Sayfanız bittiği tarihden önce tekrar defter tasdik ettirbilirsiniz.
sayfanın arkasına döküm kabul edilmiyor.
saygılar.

ben yeniden defter tasdik edilmiyor diye biliyorum defter sayfası yetmediği takdirde pek uygun görülmesede arka sayfasına yazılıyor diye biliyorum bu konuda tecrübe sahibi olanlar tam uygun usulü açıklarlarsa memnun oluruz

Yevmiye defteri bitti ise yapılacak şey kullanmaya başlamadan önce yeni defter tasdik ettirmektir. Yani bugün ayın 22 si ise , bugün tasdik ettirdiğiniz deftere ancak 22/9 tarihli kayıtları yazabilirsiniz. geriye dönük yazamazsınız.
Bunu yapmadı iseniz mecburen defterin arka sayfasına yazacaksınız. Bu konu forumda tartışıldı.
Hiç yazmamaktansa arkasına yazdırmak uygun olur. Bir çok karşı görüş olmasına rağmen bence yasaldır. Bir sorun olmaz.

malesef defter bittiği tarihte döküm yapmadan önce tasdik ettireceksiniz tek geçerli ve kabul edilen yol budur.arka sayfaya dökümü hiç döküm yaptırılmamış kabul ediyorlar ve arka sayfaya yazılı olan ind.kdv veya ssk ları geçerli saymıyorlar.bir tarihte bizimde böyle bir olay olmuştu inceleme anında kabul saymayarak asg.ücretin 12 katı kadar(bilanço usulü defter için) ceza yazdılar.her şeyimiz tam olduğu halde.kolay gelsin

ana hesab bazında dökersem sayfa sayısı yetecek. bu şeklilde döksem sorun olurmu acaba..