Doğumdan Sonra Kısmi Çalışma Prosedür

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, bir çalışan doğumdan sonra yarım gün çalışarak tam gün ücret alma hakkını kullanacak. 15 kasımda raporu bitti, işkura başvuru yaptı. Şimdi biz ücret bordrosunu ve bildirgeyi nasıl yapacağız? Uygulamaya geçen varsa yardımcı olabilir mi bana?

Merhaba arkadaşlar, bir çalışan doğumdan sonra yarım gün çalışarak tam gün ücret alma hakkını kullanacak. 15 kasımda raporu bitti, işkura başvuru yaptı. Şimdi biz ücret bordrosunu ve bildirgeyi nasıl yapacağız? Uygulamaya geçen varsa yardımcı olabilir mi bana?

Yarı zamanlı çalışma yaptığı günleri "23-Yarım çalışma ödeneği" ile bildireceksiniz. Eğer yarı zamanlı çalışma başladıktan sonra ücretsiz izin, devamsızlık, rapor vs durumları varsa bildirimini "24-Yarım çalışma ödeneği ve diğer nedenler" ile yapacaksınız.

Ay içinde kaç yarım gün geldiyse siz o kadar gösterip ücret ödeyeceksiniz. Atıyorum 8 kez yarım gün geldi 4 gün gösterip o kadar ücret ödeyeceksiniz. Kalan günleri 23 yarım çalışma ödeneği kodu ile eksik gün göstereceksiniz. Kalan maaşını işkur ödeyecek.

Kaç gün yarım geldiyse mi yoksa atıyorum bir ay boyunca yarım geldi 15 gün mü gösterceğiz, yani haftasonları zaten çalışmayan bir kişi yarım çalışıyorsa sadece işyerine geldiği günler mi hesap edilecek?

Kaç gün yarım geldiyse mi yoksa atıyorum bir ay boyunca yarım geldi 15 gün mü gösterceğiz, yani haftasonları zaten çalışmayan bir kişi yarım çalışıyorsa sadece işyerine geldiği günler mi hesap edilecek?