Dolar Olarak Kıdem Tazminatına Mahsuben Alınan Borç

Merhaba arkadaşlar,
2018 yılında çalıştığım iş yerinden 4500 usd k:3,78 kur ile borç aldım.(tl istemiştim ama kabul etmediler)
Tarafıma 4500 usd ödeme kıdem tazminatına mahsuben borç verilmiştir diye yazı imzalattılar

eyt için dilekçe vereceğim.

Bu 4500 usd nin geri ödemesi bugunkü kurlami yapılacak.
Bu beni çok zarara sokuyor.
Banka yasal faizleriyle geri ödenmesi konusunda yargıtayin vermiş olduğu emsal bir karar var midir.

Teşekkür ederim.

Sorunuz biraz karmaşık olmuş, 4.500,-- usd ile ayrıca faiz de mi ödeyeceksiniz ? Eğer sadece borcu iade edecekseniz dolar borçlandığınıza dair imza atmışsınız borcu aynen iade edeceksiniz. Bukadar uzun süreli bir borç için TL'nin kabul edilmemesini de doğal kabul etmek gerekir.

Sorunuz biraz karmaşık olmuş, 4.500,-- usd ile ayrıca faiz de mi ödeyeceksiniz ? Eğer sadece borcu iade edecekseniz dolar borçlandığınıza dair imza atmışsınız borcu aynen iade edeceksiniz. Bukadar uzun süreli bir borç için TL'nin kabul edilmemesini de doğal kabul etmek gerekir.
kıdem tazminatına avans olarak usd vermesi normal mi.Bana göre verdiği günkü kurla tl ye çevrilip, 2018 yılından bu güne yıllık yasal faiz oranında değerleyip benden alması gerekiyor diye düşünüyorum.

kıdem tazminatına avans olarak usd vermesi normal mi.Bana göre verdiği günkü kurla tl ye çevrilip, 2018 yılından bu güne yıllık yasal faiz oranında değerleyip benden alması gerekiyor diye düşünüyorum.
Düşünebilirsiniz, imzaladığınız belgeyi görmedim, ancak bir borcu bu tarzıyla imza altına almak aldığın gibi iade anlamına gelir. Birnevi senet imzalamışsınız. Hatta gecikme faizi hesaplanacaksa onu da bu USD üzerinden hesaplamak gerekir.