e Bildirgede İşçi Çıkış Tarihi ve Nedeni Unutuldu

31 agustosta iki personel işten ayrıldı biri tekrar eylülde işe girdi. iki personelinde işten çıkış bildirgesi sgk dan zamanında yapıldı.işe tekrar giren personelinde işe giriş bildirgesi zamanında yapıldı.ama ağustos ayı e bildirgesi yapılırken işten çıkış tarihleri ve nedenlerinin yazılması unutuldu.eylülayı e bildirge yapılırken farkına varıldı şimdi ne yapmam gerekir.bir yol göstermenizi istiyorum.baına gelen oldumu.(cezası varmı )

Ynt: e bildirgede işçi çıkış tarihi ve nedeni unutuldu

BAYRAM BİLİCEN ' Alıntı:
31 agustosta iki personel işten ayrıldı biri tekrar eylülde işe girdi. iki personelinde işten çıkış bildirgesi sgk dan zamanında yapıldı.işe tekrar giren personelinde işe giriş bildirgesi zamanında yapıldı.ama ağustos ayı e bildirgesi yapılırken işten çıkış tarihleri ve nedenlerinin yazılması unutuldu.eylülayı e bildirge yapılırken farkına varıldı şimdi ne yapmam gerekir.bir yol göstermenizi istiyorum.baına gelen oldumu.(cezası varmı )

Herhangi bir şey yaptınız mı bilemiyorum ama bağlı olduğunuz sgk müdürlüğünden bilgi alın en iyisi...

BAYRAM BİLİCEN ' Alıntı:

herşeyi zamanında yaptıysan ve prim kazanç tutarları ve gün değişmiyorsa (ki değişmemesi lazım anlattığına göre) para cezası yok. ek bildirge düzenle ve elden müdürlüğüne gidip ver. ama bence öncesinde müdürlüğünü arayıp sor. çünkü aynı durum başıma geldiğinde beyoğlu sgk ek bildirge istemişti.
Göztepe sgkde ek bildirgeye gerek yok dilekçeyle hallediyoruz demişti :) uyglamada farklılıklar yaşanabiliyor . fekat cezası yok emin olabilirsin.

bende aynı düzeltmeyi dilekçe ile sehven unutulmuştur diyerek düzelttim ve kabul edildi.cezası falan yok

Ynt: e Bildirgede İşçi Çıkış Tarihi ve Nedeni Unutuldu

teşekkürler arkadaşlar
bende bir dilekçe yazıp arkasınada işten ayrılış bildirgelerini koydum ve sgk müdürlüğüne elden verdim .
herhangi bir cezasıda yokmuş öğrendim