E Bilgirgeyi Geç verme

Arkadaşlar onca proje içinden 199 kişilik bi projenin hizmet listesini dün unutarak verememiş durumdayız.
bugün farkettik ancak 199 kişi 1071/5:214,20 TL yapıyor. onuda 199la çaptığımızda ve erken ödeme indirimini koydugumuzda 31969,35 TL yapıyor.
Şimdi ciddi ciddi 1 gün için bu cezayı ödememizmi gerekiyor yoksa bi alternatifi var mıdır ? lütfen yardım :(

Tavan rakam asgari ücretin 2 katıdır. Bunu aşan kişi başı ipc yerine aü*2 uygulanır. Ancak eğer herhangi bir teşvikten yararlanıyorsanız asıl orada zarardasınız. Çünkü elden vereceğiniz bildirimde hiç bir teşvikten yararlanamayacaksınız.

bizde üç çalışanı olan şirketin tahakkukunu yapmamışız. yarın sgk ya gideceğim eskisi gibi elle bildirge mi dolduracağız.
bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

bildirgeyi asıl olarak elle doldurup ilgili sgk il müdürlüğüne götürüp tahakkuk ettirmeniz gerekli

Eğer 2014/05 döneminden bahsediyorsanız ödeme vadesi ay sonu olduğundan ve vade süresi henüz geçmediğinden seçebilirsiniz.

Malesef üzgünüm
İlgili sgk il müd. gitmeniz gerekiyor.
Ayrıca dilekçede yazmayı unutmayın.
Bazı il müdürlükleri dilekçe de isteyebiliyor.

Bildirge onaylama zamanı ile ödeme zamanı farklıdır.Süresi içinde onaylanmayan bildirgelerde indirim hakkı ortadan kalkar.Geç onaylanması halinde,gerek ipc,gerekse cari prim ödenmedikçe indirim alınamaz.Düzenlenecek ipc,derhal elden teslim alınmalı,ödenmeli ve makbuz sisteme işlettirilmelidir.Aksi halde sisteme işleyiş gerçekleşinceye kadar,ceza sistemde görünecek ve sistem yine otomatik olarak indirim hakkı vermeyecektir.

26 haziranda tahakkuku elden verdim . (%5 indirimsiz olarak ) . 3 çalışan için 642 t.l. idari para cezası kesildi 15 gün içerisinde yarırsak 1/4 düşer dendi.

bugün sabah maillerime bakarken

AYLIK PRİM VE HİZMET BELGELERİNİN VERİLME SÜRESİNİN UZATILMASINA DAİR DUYURU Kurumumuz sisteminde 23/6/2014 tarihinde saat 23:28 ila 23:59 arasında meydana gelen arıza nedeniyle, 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran işverenlerce, 2014/Mayıs ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerinin bahse konu süreler içerisinde e-Bildirge kanalıyla gönderilmesi mümkün olamamıştır.Bu bağlamda, Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca, 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında ve ayın 1’ila 30’u arasında ücret alan sigortalıları çalıştıran işverenlerce 2014/Mayıs ayına ait aylık prim ve hizmet belgelerinin verilme süresi 27/6/2014 Cuma
günü saat 23:59’a kadar uzatılmıştır. İşverenlerimize önemle duyurulur.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
gördüm mayıs bildirge ekranı açılmış. ilgili müdürlüğü arıyarak tahakkuku ve para cezasını iptal ettirdim ve bildirge girişini sistemden yaptım.

kısaca 27 haziran cuma günü sonuna kadar mayıs sgk girişini yapabilirsiniz

herkese kolay gelsin.

Uzatma mailini görünce, direkt siz aklıma geldiniz, çok ballılarmış dedim içimden. :alkış:
Bu fırsatı kaçırmazsınız artık.