fonradar

Evlilik Nedeniyle İşçinin İşten Ayrılması Ve İşsizlik Maaşı Alması İçin Ne Yapılabilir ?

:) Şeref bey boşverin,
şu yukarıdaki mantığa bir şey demeye gerek yok,
he diyin geçin siz de ben gibi

sayın keremcem,

Benim yazdıklarımdan hiç bir anlam çıkaramazsınız bunları anlamak için akademik kariyer sahibi olmanız gerekir.
Sizi bu yorumlarınızdan dolayı kınamıyorum sonuçta söylemleriniz sizin bu güne kadar kazandığınız dünya görüşünüzün göstergesi.
Sizden bir ricam var sayın keremcem forumda yazdığınız kelimeleri seçerken dışarı ağızı ile değil olması gereken bir uslup ile yazmanız için ricada bulunuyorum.

İyi Günler,

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sonuçta Sn demiral lütfedip bir işçiye neden extra ödeme yapılmayacağı konusundaki görüşünüzün dayanaklarını bizle paylaşırsanız, hem bizler hem de forumdaşlar aydınlanmış oluruz.

sayın keremcem,

Benim yazdıklarımdan hiç bir anlam çıkaramazsınız bunları anlamak için akademik kariyer sahibi olmanız gerekir.
Sizi bu yorumlarınızdan dolayı kınamıyorum sonuçta söylemleriniz sizin bu güne kadar kazandığınız dünya görüşünüzün göstergesi.
Sizden bir ricam var sayın keremcem forumda yazdığınız kelimeleri seçerken dışarı ağızı ile değil olması gereken bir uslup ile yazmanız için ricada bulunuyorum.

İyi Günler,

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Sn.demiral,
içi - dışı bir olan bir insanım, her ne olursa olsun , herkesin azami saygıyı hakettiğini düşünürüm her zaman . Kişinin hakettiği azami saygının sınırı nedir benim için? Karşıdakine gösterdiği saygıdır.!

Beni anlamazsınız, siz ne biliyorsunuz, benim mesleki tecrübem mi bazı üyelerin atıp tuttkları desteksiz laflar mı, emeğe saygı tecrübeye saygı... türü söylemlerinizi hatırlarmısınız bilmem ama ,
şu şekildeki davranış biçiminizle forumdaki pek çok kişiye SAYGISIZLIK yapıyorsunuz, daha buna da beni anlamamanız normal diyerek kılıf bularak hakarete devam ediyorsunuz.

Benden bir şey rica etmeyin lütfen, sergilediğiniz davranış biçiminizin hak ettiği tarzı okuyorsunuz şu an...

Bu konuya yorum yapan/yapmayan (okuyan) tüm forum üyelerine saygılarımı sunarım.
Benim bu konuya söyleyeceklerim bunlardan ibarettir.
Herkese iyi günler çalışma hayatlarında başarılarının devamını dilerim.

Saygılarımla,

'' ngroy kullanıcısından alıntı İşin ilginç tarafı ben meslek yaşantıma müfettiş olarak başlamıştım:ıslık: ''

Olsun Nizam bey, üzülmeyin.
Her müfettiş bilecek değil ya , varsın siz de o yasaları bilmeyiverin :)
sn Demiral;

Sizin o konudaki "müfettiş " benzetmesine verdiğim mizahi bir cevaptı sadece. Böyle detay şeylere fazla takılmayın bence.

Ayrıca ben hiç kamu görevi yapmadım.

Sayın nguroy,

Takıldığım yok merakımdan sormuştum daha önceki mesajınızı yukarıda alıntıladım verdiğiniz cevapta müfettiş olarak mesleki yaşantınıza başladığınızı belirtmiştiniz ilginç olan yanı benim gibi düşünen olmuştur diye tahmin ediyorum demekki müfettişlik yapmamışsınız bunu öğrenmiş olduk.

Sayın nguroy sevgi ve saygılarımla,

İyi Günler.

Son düzenleme:
Hala polemikte devam ediyorsunuz sn Demiral,

Bakın ben iş hayatıma Müfettiş olarak başladım. Banka müfettişi. Bunu niye sorun ettiniz anlamadım.

Siz olayın özüne bakın. Sonuçta benim söylediğim doğru mu değil mi onu tartışın .
Çürütebiliyorsanız kaynak göstererek çürütün.
Yoksa müfettiş , maliyeci, uzman, vb kavramlar sanal kavramlardır. Bırakın gerçeğe dönün.

Sayın nguroy,

Müfettişlik kendi içerisinde farklı kavram ve anlamlar üretebilir örnek verecek olursak vergi müfettişi ve banka müfettişi bu konudaki olayımızda vergi müfettişliğine deyinmiştim sizde müfettişlik yaptım yazdığınızda vergi müfettişi olduğunuz kanısına vardım bu kadar basit oysa konumuz vergi üzerineydi banka müfettişliği ayrı bir kavram.

Diğer konu, sizin söylediğinizin doğrumu değilmi diye onu tartışın kaynak göstererek çürütün demişsiniz hatılarmısınız vergi mevzuatında bir konu/soru vardı birkaç ay önce tüccar çeki ile ilgili ben konuya yorum yaptım sizde hayır yanlış biliyorsunuz dediniz bende sonuna kadar yazdıklarımı savundum siz yanlış biliyorsunuz diye yazmıştım sizde banka müfettişliği yaptığınızı söylemiştiniz bende size banka müfettişliği yapmanız herşeyi doğru biliyor anlamını taşımaz mevzuatları iyi okuyup değerlendirmek gerektiğini söylemiştim sizde bana çek konusu ile ilgili kaynak istemiştiniz bende size madem banka müfettişliği yaptınız çevrenizdede banka müfettişi arkadaşlarınızında olduğunu onlardan öğrenebilirsiniz diye cevap yazmıştım (hatta kendim içinde ben bu konulara çok fazla hakim olduğumu detaylı açıklamıştım) daha sonra kaynağını bulup benim savunduğum yorumun doğruluğana karar verdiniz bankaları suçlayarak demem o ki bu konudada bence mevzuatları iyi okuyup yorumlamanız/yorumlamak gerekiyor umarım gayet açık ve net açıklamışımdır.

Not:Yoksa müfettiş , maliyeci, uzman, vb kavramlar sanal kavramlardır. Bırakın gerçeğe dönün. demişsiniz oysaki bunlar tamamen hayatın içerisinde bulunan sanal olmayıp gerçek anlam ve kavramlar içeren görev unsurlarıdır ve gerçeğin bizzat içerisindedir.

İyi Günler.

Sn Demiral;

Tüccar çeki konusunu gayet iyi hatırlıyorum.

Bence siz benim yazdıklarımı tekrar bir okuyun. Siz tüccar olmayan çeki banka teminata almaz demiştiniz.
Bende "Cirantaya bakar kredi kullanan ciranta güvenliir ve sağlam ise tüccar olmayan çeki de banka alır".
Okumak başka bir şey okudğunu anlamak da ayrı bir kavram.
Bence siz yorum yapmaktan çok, yapılan yorumları daha iyi anlamaya çalışmalısınız.
Kolay gelsin.

Sn.Demiral
merhaba
Bir konu üzerinden mutabık kalınamayıp,son yazdığınız mesajınız(27.06-saat:14.53)dan sonra, karşı görüş veya farklı beyanda bulunulmamış olmasına rağmen , bügün tekrar aynı kanuya dönmenize bir anlam veremedim(elbette bana sormayacaksınız ,tabiki takdir sizin)ama inanın gereği yoktu.
İyi günler.

Sayın nguroy,

Konu farklı mevzuata ait konusu açıldı sonuçta o çeki banka teminat için almamış ve almadığını belirttim gayet kesin ve net şekilde sonuçta soruyu soranın üyenin çekinide almamış size ilgili forumdaki yazışmaları tek link olarak iletiyorum.

İyi Günler.

Sn.Demiral
merhaba
Bir konu üzerinden mutabık kalınamayıp,son yazdığınız mesajınız(27.06-saat:14.53)dan sonra, karşı görüş veya farklı beyanda bulunulmamış olmasına rağmen , bügün tekrar aynı kanuya dönmenize bir anlam veremedim(elbette bana sormayacaksınız ,tabiki takdir sizin)ama inanın gereği yoktu.
İyi günler.

Sayın şeref aydemir,

merhaba,

müfettişlik kısmına açıklık getirilmesi için belirttim.

İyi Günler.

Taraf olmayı düşünmemekle beraber bana göre de başlık/konu ile ilgisi olmayan yöne çekilmesi doğdu değil..
Devam eden bir başlık mevcut oradan devam edilmesi uygundur kanımca.