Faturadaki Kdv

merhaba arkadaslar foruma yeniyim yani devletlede isim yeni simdi dukkanim var lastik jant uzerine musteriye lastik sattim mesela 400 lira tuttu buna fismi kesmem gerekiyor yoksa faturami faturayla fisin gorevi aynimi bunu ogrenmek istiyorum ilk daha sonra faturada kdv bolumu var 400 liranin kdv sini dusup birim fiyatla toplayip net fiyatmi yazicam yoksa 400 lira + kdv ekleyip net fiyatmi yazicam fiste nasil oluyor kdv durumu kendimi dusuyor biriniz beni aydinlatirsaniz sevinirim abiler

merhaba arkadaslar foruma yeniyim yani devletlede isim yeni simdi dukkanim var lastik jant uzerine musteriye lastik sattim mesela 400 lira tuttu buna fismi kesmem gerekiyor yoksa faturami
- 880-TL (2015 yılı için) ve üzeri satışlara fatura düzenlemelisin fakat müşteri 10-TL bile olsa fatura istiyor ise kesmek zorundasın.
faturayla fisin gorevi aynimi bunu ogrenmek istiyorum
- Her ikiside V.U.K. açısından kanuni belgeler mahiyeindedir.
daha sonra faturada kdv bolumu var 400 liranin kdv sini dusup birim fiyatla toplayip net fiyatmi yazicam yoksa 400 lira + kdv ekleyip net fiyatmi yazicam fiste nasil oluyor kdv durumu kendimi dusuyor biriniz beni aydinlatirsaniz sevinirim
- Örnek faturada müşteri için anlaşmış olduğun fiyat 400,00-TL ise + kdv ekleyerek genel toplama erişmiş olursun. 400-TL den adete bölüp birim fiyata ulaşabilirsin. Yazar kasa fişinde bunu cihaz kendi hesaplar.

Genelde müşteri ile Kdv dahil fiyat üzerinden anlaşılmaktadır. Genel toplam Kdv dahil toplamdır. İç yüzde ile (brütten nete giderek) KDV hariç miktar ve KDV miktarı hesaplanabilir. Eğer hesaplama yapamıyor isek Kdv kısmına % ... KDV dahildir diyebiliriz.