Forum Hakkında

• Konbuyu başlatan yalnızlar prensi
  • Başlangıç tarihi
Y

yalnızlar prensi

Ziyaretçi
Bilgi sahibi olmadığım bir konu hakkında soru sordum fakat insanlar kendi sıkıntılarının acısını sorduğum soruyu alet ederek benden çıkarma gayreti içine girdiler.

Adaletin olmadığı,kayırmaların söz konusu olduğu ve yorumların silindiği bu siteden ayrılıyorum. Elbetteki benim ayrılmam çoğu kişi için birşey ifade etmeyecek ama "Hz. İbrahim'in ateşine su götüren karınca misali" tarafımı belli edecektir.

Evet ben hakikate ve adalete taraftarım ve bana zulmedenleri de ALLAH'a havale ediyorum

Burada kendi egolarını tatmin etme peşine düşmüş yönetici ve üyelere hakkımı helal etmiyorum !!

İnsanlara yardımcı olmaya çalışan samimi kişileri bundan tenzih ederim

Saygılarımla..

Ynt: Forum Hakkında

Tercih sizindir. Yazılarınız yazarken çok dikkatli olmalısınız. Bu forumun bu kadar uzun süre yaşayabilmesi forum kurallarına göstermiş olduğumuz dikkatle doğrudan ilgilidir.

Ben kendi adıma ne kendi sıkıntılarımın acısını her hangi bir soruya alet ettim, ne kimseye zulm ettim (Uzmanı olduğumuz bir konuda insanlara karşılık beklemeden yardım etmenin, her gün onlarca soruya cevap vermenin sonunda zalim olma ihtimali de varmış , ne de egomu tatmin etmek peşindeyim. Bu yüzden yazdıklarınızın hiç birini üzerime alınmadım ve alınmıyorum.

Sayın yalnızlar prensi, neden ayrılıyorsunuz, ne oldu diyecektimki, gönderdiğiniz son mesajlara bakınca anladım.

Koray arkadaşımız biraz fazla üstünüze gitmiş, ssk, kdv ve muhtasarın son gününe doğru yaklaşıyoruz da ondandır, hemde mali tatildeyken çalışmak bizlere biraz koyuyarda!!! ;D ;D ;D (Demi koray kardeş ;) )

Her iki tarafta kendini doğru ifade edememiş sanırım.
Ben ortamı yumuşatmak adına sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

- Hürriyet bumerang sistemi nasıl bilmiyorum, ilk defa duydum.Ancak gittigidiyor gibi ise, yine fatura ve vergi kaydı yükümlülüğünüz doğacaktır.Değilse de sistemden bahsedermisiniz?

- Başka firma üzerinden fatura kestirebilirsiniz tabi ancak, gelir elde edenin şahsiliğinden haraket edersek, yanlış olur.Ancak isterseniz işlerin yürüyüp yürürmeyeceğini görene kadar böyle yapın.Ancak gün gelir, kurumsal bir firma böyle yaptığınız için sizin ile çalışmayacak, ya da tanıdğınız firma sahibi ile aranız bozulaacktır.İllakii... 8)

İyi günler.

Buranın bir forum sitesi olduğunu unutmayalım
Forum sitesi olduğu için herkes istediği soruyu sorma hakkına sahip
Bu forum sitesini sadece muhasebecilerin kullanmadığını farklı meslek grupları ya da bu işten anlamayan fakat karşılaştığı bir durum sebebi ile ziyaret eden ve kullananlar olduğunu bilelim
Bahsettiğiniz üyelik için sınav olayı hem forum sitesi kültürüne ters hemde forum sitesinin aleyhine olur bir site ne kadar çok ziyaret edilirse ve ne kadar çok üyesi varsa bu site için iyi ve güzeldir.
Çöp kutusundaki konu içerisinde örnek verdiğiniz abartılı ve absürt sorulara genelde "kendinize bir mali müşavir bulun" deniyor zaten...

velhasıl belirlenen kuralların dışına çıkmamak kaydı ile bırakın herkes istediği soruyu sorsun
ne kadar çok soru o kadar çok cevap aynı durumla karşılaşanların arama motorlarında yaptığı aramalar ve o kadar çok ziyaret buna paralel gösterilen reklamlar ve bu reklamlara yapılan tıklamalar bunlar bu site için güzel ve fazlası ile hak edilen şeyler...
yalnızlar prensi rumuzlu arkadaşın forumdan ayrılması şu an için belki hiçbir önemi olmayabilir lakin üyeler ve ziyaretçiler olmasa bu kalitede bir forum sitesi olamaz...

Sayın Emansur;

Forum kurallarına aykırı olduğu için buradan diğer sitelerin isimlerini veremiyorum. Ancak bahsettiğim siteler üye seçimini sınav+moderasyon ile yaptıkları için inanılmaz kaliteli bir ortam var. Bütün tartışmalar bilimsel ve akademik düzeyde. Ben de 2000'e yaklaşık mesaj yazdığım bu forumda da aynı düzeyin olmasını istiyorum. Elbette benim ki sadece bir öneri, karar mercii ben değilim, bu sitenin sahibi karar mercii.

Ayrıca daha önce belirttiğim gibi meslek profesyoneli olmayan kişiler için ayrı bir bölüm açılsın ve sorular orada kontrollü olarak sorulsun diyorum.

Bu forum sayfalarının, paylaşım ve öğrenimin yanı sıra eğitim özelliğininde olduğunu düşünüyorum.

Kişilerin eğitim düzeyi, bilgi kapasitesi ve kültürel farklılıklarından dolayı çok farklı sorular veya talepler gelebilmektedir.

Hatta bazen hukuk dışı yasal olmayan isteklere dahi şahit olmaktayız. Benim kanaatim, varsın olsun, doğru olmayan veya çok absürt soruları bile lisanı uslup ile doğruya sevk etmek yönlendirmek gerekir diye düşünyorum.

Öğrenmenin yaşı, zamanı ve en önemlisi limiti yoktur. Bu sebeple toplumsal bilincin ve paylaşımın daha yeni yeni filizlendiği günümüzde bu platformların gelişim adına bize kattıkları azımsanamaz.

Unutmamak gerekir ki, bilgi paylaştıkça ve insanlar bilgilendikçe değer kazanır. Bu sebeple tüm katılımcılar bir değerdir ve bu değerin kıymetini bilmek gerekir diye düşünüyorum.

Soruyu soran arkadaşın üslubu konusunda art niyet taşımadığını, maksadını aşan cümleler kullandığını, buna mukabil Koray kardeşimizin, mesleki refleksle tüm meslektaşlar namına cevap verdiğini, iddia edildiği gibi, gösterdiği alınlganlığın şahsi ego ile hiçbir ilgisinin olmadığını, mesleğin izzetini korumak maksatlı bir çıkış yaptığını düşünüyorum. (Mahkeme savunması gibi oldu :) )Soruyu soran arkadaş zaten forumu birazcık inceleseydi, kendisine cevap veren şahsın sıradan bir forum üyesi olmadığını, belirli bir background'a sahip birisiyle muhatap olduğunu anlayabilir ve istemeden de olsa yanlış cümleler kurduğunu farkedebilir ve konu uzamazdı. Hadi kendince üslübunu hatalı bulmuyor olsa bile, (maksadı üzüm yemekse)muhatabına cevap yetiştirmeye çalışmak yerine, sorusuna başka cevapların gelmesini bekleyebilirdi. Haklı-haksız tartışmasına girmek istemiyorum ancak, madem paylaşım ortamındayız, sorduğu bir soruya negatif cevap geldi diye ayrılmak isteyen varsa; zaten paylaşım mantığına sahip değildir ve gitmekte özgür olduğu gibi, gitmesi forum açısından daha hayırlıdır.
Bu arada Koray kardeşin yönetimden isteğine katılıyorum ve forum'un bu haline ek olarak sadece meslektaşlara açık bir paylaşım bölümünün olmasını ümit ediyorum...