Galatasaray Riva Projesi ve TT Arena Stadı

• Konbuyu başlatan Tevfik Akgül
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Galatasaray Riva Projesi ve TT Arena Stadı

GS basketbol takımını kutluyorum. FB karşısında güzel bir maç çıkarıp zafer kazandılar. Ancak son periyoda kadar geride olduğu doğru değil. Ben maçı izledim. Teknik faulden sonra FB geri düştü

Birkaç yıl içerisinde Dünyanın sayılı takımlarından bri olacağız..

İDDAA'ya girmek isteyen yok mu? Riva projesiyle ilgili ;D ;D

Not: İrem, senin özel mesajına yanıt veremiyorum. Özel mesaj stoğun ağzına kadar dolmuş. silmen gerekli

Tabi canım 2000 yılından beri hep aynı masalları dinliyoruz biz. Bir laf vardır eskiler derler
"hafızai beşer nisyan ile malüldür."

Türkçesi insanoğlunun hafızası unutmakla sakattır gibi birşey.
Siz bunlardan önce bir maaşları ödeyip borçları temzileyin.
Cek cak la iş olmaz. Politikacıları geçtiniz maşallah. :)

Söylemiştim,, Ya Dinleseydin Sen Arada Sırada..!!
Bundan Böyle OLsa Olsa Seninle Merhaba merhaba ..!!

2e3ah5f.jpg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan? Seyrantepe Stadı´nın yapımında Galatasaray Kulübünün bir kuruşu olmadığını? stadın TOKİ tarafından yapıldığını belirterek? ´´ Ve Galatasaray Kulübümüzün de kullanma hakkı olarak kendisine tahsis edilmiştir ve bunun da anlaşmaları yapılacak. Daha yapılmış değil´´ dedi.

Erdoğan? Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 28 kavşak ve yol? 3 spor salonu? 2 metro istasyonu ve 3 adet stadın bağlantı tüneli toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada? Seyrantepe´de Galatasaray Kulübü için yapılan stadın açılışında yaşanan olaylara değindi.

Erdoğan? kendi talimatıyla? Seyrantepe Stadı´na bir istasyon eklendiğini söyledi. Sinan Erdem Kapalı Spor Kompleksini tıklım tıklım dolduranlardan asla yuhalama istemediğini ifade eden Erdoğan? ´´Çünkü sizin ferasetinize inanıyorum. Ama bir gerçeğin de bilinmesini istiyorum´´ diye konuştu.

´´Biz hiçbir zaman ülkemizde ayrımcılıktan yana olmadık? olmayacağız. Kim ne yaparsa yapsın? olmayacağız. Fakat şunun bilinmesini isteriz. Biz Galatasaray gibi güzide bir külümüzün adeta belli bir yere sıkışmış olan Ali Sami Yen´den kurtarılıp daha geniş bir alanda farklı bir stada? daha geniş bir tesise kavuşmasını gelen talep üzerine arzu ettik.

Merhum Özhan Canaydın bana bu talebi getirdiği zaman olumlu baktığımı? konuyla ilgili gerekli olarak desteği vereceğimizi söyledim. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanımla? TOKİ ile o dönemdeki Spordan Sorumlu Devlet Bakanım ile paylaştım ve bu şekilde bu yatırıma başladık. İhaleyi ilk alan müteahhit firma bu işi götüremedi. Götüremeyince biz ne olursa olsun gerekirse TOKİ olarak bu işi bitireceğiz´ dedik. Çünkü bunu ortada bırakamazdık.

Şimdi birileri çıkıyor ´efendim Seyrantepe Stadı´nı burada filancanın? filancanın? filancının emeği vardır.´ Burada çok açık konuşuyorum? Seyrantepe Stadı´nın A´dan Z´ye yapımında Gayatasaray Kulübünün bir Allah kuruşu yoktur.

Tamamıyla bu tesis Toplu Konut İdaremiz tarafından yapılmıştır. Ve Galatasaray Kulübümüzün de kullanma hakkı olarak kendisine tahsis edilmiştir ve bunun da anlaşmaları yapılacak daha yapılmış değil. Şimdi burada ben farklı bir kulübe? Devlet Bakanım farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir. TOKİ başkanım farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir.

Ama bunların hepsini biz bir kenara koyduk. Niye? Çünkü Galatasaray bizim beynelmilel ülkemize şampiyonluklar kazandırmış bir kulübümüz. Ve ülkemizi uluslararası futbolda tanıtmış bir kulübümüz. Ve buna böyle bir yer yakışır dedik ve bunu bitirdik. Dün akşam resmi açılışını yaptık. Tüm oradaki olumsuzluk sahiplerinindir.

Galatasaray camiasını bundan tenzih ederim. İnanıyorum ki Galatasaray camiası da bu yapılanlardan rahatsız olmuştur. Bizim de üzüntümüz budur. Sadece 310 trilyonluk yatırımla kalmadık. Stada yaptığımız bu 310 trilyonun yanında gerek metro gerekse oradaki kavşak düzenlemesiyle birlikte oradaki yatırımın toplam bedeli 600 trilyonu bulmuştur.

Herhalde böyle bir yatırımın karşılığı bu olmamalıydı diye düşünüyorum. Ama biz ne diyoruz? ´At denize? balık bilmezse halik bilir´ diyoruz.´´

Aslında Galatasarlılar Olayın Farkında Ve Tepki Göstermeleri Gayet Doğal Çünkü Stadı Bir Fenerbahceli Yaptı (Başbakan Erdoğan) Ve Bu Hayatları Boyunca Üzerlerinde Hep Bir Ezilmişlik Olarak Kalacak.
Parası Olmayan Galatasaraya Bir Fenerlinin Sahip Çıkması :D :D :D :D :D Önce Fanatik Galatasaraylı Eren Talu ile BaşlanıldI Projeye Amaçları Stadı Ona Yaptırmaktı Çünkü Galatasarayın Stadını Galatarsaraylı Yapmalıydı. Ama Gel Görki Galatasarylı Zenginlerin Hiçbiri Elini Cebine Atmadı Ve Adam Proje yi Bitiremedi Parası Yetmedi Aziz Yıldırım Dedi Biz Bitirelim :D :D :D Kabul Etmediler.Sonunda Olan Oldu Fenerbahceli Başbakan Projeyi Bitirdi Buda Galatasaray Taraftarını Cok Üzdü (Kazımın Ali Samiyende Son Golü Attıp Tarihe Geçtiği Gibi,Fenerbahceli Cem Yılmazın Ardaya Altı(n) Anahtar Verdiği Gibi :D

Eh bu protestodan (katılıyorum halkın parasıyla yapıldı stad, artı Ali Sami Yenin arsasının değeri seyrantepenin 5 misli) sonra artık sn. Erdoğan bu stadı GS ye verir mi vermez mi ? Aldımı bir düşünce.
Bu yüzden yapacaksan kendi gücün yetiyorsa yapacaksın. ;D

nguroy ' Alıntı:
Eh bu protestodan (katılıyorum halkın parasıyla yapıldı stad, artı Ali Sami Yenin arsasının değeri seyrantepenin 5 misli) sonra artık sn. Erdoğan bu stadı GS ye verir mi vermez mi ? Aldımı bir düşünce.

Başbakan'a yapılanı bende kabul etmiyorum. Ama sıkar, hadi vermesinde görelim... :) :)

Tevfik Akgül ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:

Başbakan'a yapılanı bende kabul etmiyorum. Ama sıkar, hadi vermesinde görelim... :) :)

Daha Anlaşma Yapılmadı Tevfik Bey Bilmiyormusunuz, Ayrıca Ajanslara Düşen Son Haberlerede Göz Atmanızı Tavsiye Ederim, TT Arena Kasımpaşaspora Kiralanabilir

Devletin sırtından bir stad yapılıyorsaki Sayın Başbakanda izah etti. Galatasarayın bir kuruşluk katkısı olmadığını dile getirmiştir. BU nedenle Galatasaray devlete karşı gebedir. Gaziantep klübünün Başkanı İbrahim Kızıl'a a ne oluyosa oda Adnan Polatın yanında, Başbakana yapılan protestoyu dile getiriyor.. Aslında diyorki, Başbakanı bizede bir stad, tesis yaptır, sizi kolluyorumm..

Demokratik bir ülkede yaşıyorsak, protesto her yerde olur. Protestoyu yapan taraftarlar kombine bilet sahibi değil mi? Kombineler satılırken paralar peşin alınırken taraftara sorulmuş mu? sakın protesto falan yapmayın diye..

Galatasaray klübü tarihini sildiği gibi, devlete karşıda gebe kalmıştır.. Taraftarını karşısına almıştır..
İyice prestiji düşmüştür bence taraftarının gözünde..

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
Daha Anlaşma Yapılmadı Tevfik Bey Bilmiyormusunuz, Ayrıca Ajanslara Düşen Son Haberlerede Göz Atmanızı Tavsiye Ederim, TT Arena Kasımpaşaspora Kiralanabilir

O Ayaklardan paça olmaz. ;)

İrem35 ' Alıntı:
Devletin sırtından bir stad yapılıyorsaki Sayın Başbakanda izah etti. Galatasarayın bir kuruşluk katkısı olmadığını dile getirmiştir. BU nedenle Galatasaray devlete karşı gebedir. Gaziantep klübünün Başkanı İbrahim Kızıl'a a ne oluyosa oda Adnan Polatın yanında, Başbakana yapılan protestoyu dile getiriyor.. Aslında diyorki, Başbakanı bizede bir stad, tesis yaptır, sizi kolluyorumm..

Demokratik bir ülkede yaşıyorsak, protesto her yerde olur. Protestoyu yapan taraftarlar kombine bilet sahibi değil mi? Kombineler satılırken paralar peşin alınırken taraftara sorulmuş mu? sakın protesto falan yapmayın diye..

Galatasaray klübü tarihini sildiği gibi, devlete karşıda gebe kalmıştır.. Taraftarını karşısına almıştır..
İyice prestiji düşmüştür bence taraftarının gözünde..

Devletin sırtından değil, karşılığında Ali sami yen gibi bir yeri vermiştir. Gaziantep sporda AVrupada bir kupa getirsin Ali sami yen stadı değerinde bir yer göstersin onlarada yapsınlar bir stad. (Euro 2010'da BAsketbolda ve halterde çok iyi başarılar yakaladık. Ama basketçilerin aldığı primlere bak halterci ve güreşçilere verilen primlere bak. Budamı tesadüf) Başarıyı Ülkeye getiren pastadan payını alır.)

Saygılar...

Bence de devletin sırtından değil. Ancak sn Başbakanın ifadesi böyle.
Bu nedenle yapılan protesto bence haklıdır.
Zaten GS tarftarı yönetimi protesto ediyor. Yapılan beceriksizlikleri protesto ediyor.
Sn Başbakan da bundan politik rant elde etmeye çalışıyor.
Ayrı bir konuda Toplu konut idaresine aktarılan fonlar bizim halk olarak cebimizden çıkıyor.

nguroy ' Alıntı:
Bence de devletin sırtından değil. Ancak sn Başbakanın ifadesi böyle.
Bu nedenle yapılan protesto bence haklıdır.
Zaten GS tarftarı yönetimi protesto ediyor. Yapılan beceriksizlikleri protesto ediyor.
Sn Başbakan da bundan politik rant elde etmeye çalışıyor.
Ayrı bir konuda Toplu konut idaresine aktarılan fonlar bizim halk olarak cebimizden çıkıyor.

Kısmen katılıyorum, ancak Adnan Polat Sportif ve Futbol AŞ'leri birleştirdi ve gerçekten GS'yın 10 yılda en az 500milyon $'dan kurtardı. Buda ayrı bir gerçek.. Ve Fenerbahçe kulubude şirketleri birleştirme kararı alması bekleniyor , Nitekim borsada gönüllü çağrı yapmaya hazırlanıyor diye birçok haber çıktı.

6s' ye haksız olarak akıtılan musluklar kapatılsın artık

TT arena devletin sırtından hatta milletimizn vergilerinden yapılmıştır.. Kimse inkar etmesin bunu. Karşılığında Ali Samiyen peşkeş çekilmiştir. Ancak Ali samiyen araziside devletin malıdır. Kullanma hakkı Galatasarayındı, şimdi bu stad içinde aynısı söz konusu..
Yani bu stad devletin sayesinde yapılmış bir stad olduğu için, Başbakana yapılmış protesto karşısında Adnan Polat, stad yapımında bir kuruş harcamadan devlet kurumu olan TOKİ sayesinde stad yaptırıldığı için, taraftarını karşısına almıştır.
Yoksa protesto her ülkede oluyor.
İtalya Başbakanı Berlusconi aynı zamanda Milanın başkanlığını yapmıştır. Milan taraftarı hiç hazetmez, türlü skandallara imza atmıştır. Ama protesto edilmiştir.

Ben ayrıca yanlış anlaşılmasın protesto edenleri alkışlamıyorum, protesto dünyanın her yerinde mevcuttur. Ancak bir klüp, devletine gebe kalmışsa, sporuda siyasete karıştırmamalı,
Adnan Polatın, bu protestoyu yapan 300-400 kişilik kombine kart sahibi, stad açılmadan satın almış olan şahıslar için stada girmesine engelleme gibi bir hakkı yoktur bence.

Ama tekrar altını çiziyorum bu stad devlet sırtından yapılmıştır..

İster altını çiz ister üstünü çiz.

Ülkeye başarıyı getiren pastadan payını alır. Diğer takımlarda getirsin Avrupa kupalarını koysunlar. Al Avrupa kupası Başbakanım yap bize stad, al buda Ali sami yen değerinde yer desinler. Yap buraya iş merkezi, artık Devlet olarak bu iş merkezinden katma değer mi sağlarsın, yoksa kendine adliye binasımı yaparsın karar senin desinler.

yani sizin deyiminize göre duyanda her sene Galatasaray ülkeye başarı getiriyor sanır.. Son yıllarda nerede Galatasaray.. ülkeye son yıllarda getirdiği başar nedir? Başarı ile ne demek istiyosunuz?
Sizler hala daha 2000 li yıllarda kalırsanız, başarıda bir daha gelmez, yenililikte...

iyi bizde o zaman bayan voleybolunda Dünya şampiyonu olduk.. sevgili devletimiz bizede tesis yapın, salon açın diye.. Biz avuç açmadık.. Neden? Çünkü biz tesisleşmeyi, branş bazında uygulamaya koyduk. Her türlü alt yapı tesisi, salonlar, stadımız hepsi Fenerbahçe klübünün kasasından çıkmıştır.

Başarı kavramını doğru analiz etmeniz gerekmekte..

Bu her sene başarı olacak anlamında değildir. Ama ilerisi için çok güzel taahhüttür. Bir Uefa kupası ve Şamp.Ligi şampiyonluğunu hangi ekonomik güç, bu kadar ülkenin reklamını yaptırır.

FB acıbadem'i kutluyorum oda dünyada Voleybol pastadan ne kadar alıyorsa alsın. Ama Dünya'da Voleybol branşı Futbolun %5'i etmez, buda zamanın bir gerçeği.

Örneğin İsviçre'ye bakalım. Teniste Roger Federer. Bana göre şu an dünyanın en büyük sporcusu. Ülkesini tanıtımda nasıl tek başına dominant. Her gittiği Ülkede olay, her gittiği yerde İsviçre reklamı, Kaç defa loures spor adamı ödülü aldı. FB çıkarsın Roger Federer'ini boynum kıldan incedir.

Bir de kim olursan ol kendine güveneceksin. Başkalarına tesis yaptırayım diye rica turlarına çıkmak ve bu nedenle birilerine borçlu olmak.

Ayrıca bu proje tamamen Mustafa Sarıgül'ün projesidir. Fikir babası isim babası da odur.
Stad yapılması ülke sporu için bence çok faydalı.
Güzel olmayan ise stad tamamlanmadan acele ile açılması,Bu açılışı politik bir show haline dönüştürmek ve en kötüsü GS kurucusu Ali Sami Yen adının unutulması.

(Son iki gündür Adnan Polat bu ismi teleffuz etmeye başladı ve camiadan özür diledi)

Artık zaman, böyle zaman. Ali Sami Yen'in ismi unutulmaz merak etmeyin.

Bakınız bir örnekte dünyanın en büyük kulubu Barcelona'dan.

Kuruluşundan beri formasına reklam almamıştır. Ne oldu, UNICEF'e para ödüyordu. Bu sene yanlış bilmiyorsam bir qatar firmasıyla senelik 35 milyon Euro'ya anlaştı. Hani kulub hiç formasına reklam almayacaktı.

BJK İnönü'yü ne yaptı Fi-Yapı. Artık sponsorlar Futbolun ve tüm sporların tek güvencesi halini almıştır.

Saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...