Galatasaray Riva Projesi ve TT Arena Stadı

• Konbuyu başlatan Tevfik Akgül
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Galatasaray Riva Projesi ve TT Arena Stadı

İrem, ben sadece Nizam beye bir video hediye etmek istedim.

Lütfen, bu konuyu uzatmak istemiyorum. Boris Becker'in kendi görüşüdür.

BORIS BECKER;
"Fransa Açık'ı kazandığı anda zaten onun en büyük olduğunu düşünmüştüm. Bu kadar çok Grand Slam kazanması bir yana, tüm Grand Slam turnuvalarını kazanmış olması, Federer'i benim gözümde tüm zamanların en iyisi yapıyor."

Boris Becker tenis dünyasının her zaman benim için 1 numarası olarak kalacak..

Ben federer gibi sonradan yetme tenisçinin tenis dünyasına layık olmadığını düşünüyorum.

tamamen pasif oynayan bir tenisçi federer; sayıları kazanmak için değil kaybetmemek için oynuyor,
topu sadece rakip sahaya atıyor, rakibin hatasını bekliyor.
zar zor kazanan, rakiplerinin hatalarıyla kazanan bir tenisçi
tek iyiliği istikrarlı bir vasatın üstünde oyuna sahip olması, istikrarı var hep aynı oynuyor o kadar, özel birşeyi yok.
fenomenleride gözünde büyüte büyüte büyüte bir hal alıyor..

Benzer durum; sahtekar schumacherin haksız rekabet ortamında ferrarideki güçlü motorun hiçbir takımda olamaması sebebiyle kendini sözde efsaneleştirdiği yarışları zamanında takım emirleriyle kazanmasına benziyor.

bu fenomenlikten kurtulmak lazım.

İrem, ben konuyu uzatmak istemiyorum. Sadece Nizam beye tenisle ilgilendiği için bir video hediye ettim. Sen ordan çıktın işte şöyle, işte böyle... uzattın gidiyorsun.

Eğer seninle canlı bire bir, tenis yada diğer sporlarda, konuşursak bu sorun çözülür.

Nacizhane, Federer'de olan, Forehand, Backhand, özellikle drop shot ve servis vole oyunu nerdeyse hiç bir sporcuda yok...

Sana şimdi buraya Federer'in onlarca video'sunu koyarım, Forehand,Backhand ve Drop Shot'la ilgili ağzın açık kalır.

Benzer durum; sahtekar schumacherin haksız rekabet ortamında ferrarideki güçlü motorun hiçbir takımda olamaması sebebiyle kendini sözde efsaneleştirdiği yarışları zamanında takım emirleriyle kazanmasına benziyor

İrem hanım. Bu sözleriniz olmadı işte.

Schumacher gelmiş geçmiş en büyük F1 yarışçısıdır. Ferrari önemli değil. Daha önce de willams ile dünya şampiyonu olmuştur.
Ayrıca , Ferrraiye ilk geldiği zaman Ferrai takımı yerlerde sürünüyordu. Belki 20 yıldır şampiyon olamıyordu.
Böyle bir takımı alıp şampiyon yaptı.
Dünya üzerinde F1 de bütün rekorları elinde tutan bir yarışçıya siz sahtekar diyemezsiniz.
Sanırım burda biraz teşbihde hata yaptınız veya F1 i yeterince yakından izlemiyorsunuz. :)

Tevfik bey;
Ben federer kötü demedim ki. Nadal şu anda 1, numara dedim. Kişisel olarak ben de Federeri daha çok seviyorum.
Boris Becker de büyük teniçi idi.
ivan lendl vardı hep raketine bakardı vs vs.

Nizam bey, ben size sadece video hediye etmek istedim. Kötü mü yaptım?

İrem hemen atladı, Sazan yaz 1907'ye gönder, İrem gelsin hemen atlasın...

nguroy ' Alıntı:
Benzer durum; sahtekar schumacherin haksız rekabet ortamında ferrarideki güçlü motorun hiçbir takımda olamaması sebebiyle kendini sözde efsaneleştirdiği yarışları zamanında takım emirleriyle kazanmasına benziyor

İrem hanım. Bu sözleriniz olmadı işte.

Schumacher gelmiş geçmiş en büyük F1 yarışçısıdır. Ferrari önemli değil. Daha önce de willams ile dünya şampiyonu olmuştur.
Ayrıca , Ferrraiye ilk geldiği zaman Ferrai takımı yerlerde sürünüyordu. Belki 20 yıldır şampiyon olamıyordu.
Böyle bir takımı alıp şampiyon yaptı.
Dünya üzerinde F1 de bütün rekorları elinde tutan bir yarışçıya siz sahtekar diyemezsiniz.
Sanırım burda biraz teşbihde hata yaptınız veya F1 i yeterince yakından izlemiyorsunuz. :)

Yok Nizam Bey, ben çok sıkı bir formula 1 takipçisi aynı zamanda koyu bir Jacques Villeneuve hayranıyım.

1994 ten beri bu sporu izlerim, Alonso, Hamilton, Massa gibi zevk vermeyen kişiler formula 1 e katılınca bu spordan soğudum.

1997 deki son yarışta Jerez/İspanyadaki son turda Schumacher, Villeneuve 'ü sıkıştırıp pistten çıkartmaya uğraşmıştı, hatırlayın rica ederim, ama kendisi pist dışına çıkıp yarış dışı kalmıştı. 81 puanla şampiyon oldu villeneuve, 78 puanda kalmıştı schumacher..

2002 de brezilyada Barrichello 1.yken takım emirleriyle schumacheri 1.ci yaptılar, Barrichello schumacher e yol verdi, hatırlayın lütfen.. Barrichello hala unutamıyor bu durumu.

daha çok şeyini sayabilirim.. ayrıca ferrarideki motor gücü o dönemde hiçbir takımda yoktu, ne mclarende ne BMW willams ta. Bu haksız rekabet ortamında sayısız yarış kazandı, böyle efsane olunmaz..

Yarıştığı dönemlerde bir minardiyi, bir arrowsu, bir jordan-HOndayı şampiyon yapsaydı, ben derdim gerçek Efsane pilot bu.. Ama sırf motor gücü bir takımda olup, takım emirleriyle yarışan birisi efsane değildir bence..

Şİmdi Formula 1 de yarışıyor, hiç podyuma çıkamıyor motor gücü düşük bir takımda yarışıyor mercedeste..:)

İşte tam fenerli düşüncesi burayada yansımış...

Ayrton Senna, 1994'de İmola'da neden kaza yaptı bana bunu açıklarmısın? İrem hanım

virajı alamadığından aracı duvara çarptı. çarpma etkisiylede araçtan kopan bir parça başına isabet etmişti.

İrem35 ' Alıntı:
virajı alamadığından aracı duvara çarptı. çarpma etkisiylede araçtan kopan bir parça başına isabet etmişti.

Yanlış cevap,

Sorunun cevabı bu değil, O zamanlarda F1'de genç bir yetenek artık adından sıkça söz ettirmeye başlamıştı. Onun adıda M.Schumacher'di. Artık A.Senna'ya senin yerini Schumi alıyor sen eskidin dedikoduları Efsane pilot Senna'nın canını iyice sıkmış onu adeta psikolojik baskı altına almıştı. Ve 1994 İmola'da herşey son buldu. F1 dünyası yasa bürümüş ve ardından yeni bir Efsane çıkmıştı Senna'yı yıkan adam M.Schumacher...

Ve Schumacher, Senna'nın Grand Prix Kazanma rekorunu kırdığı gün hıçkırıklara boğulup konuşamamıştı

Ve işte O video

Tevfik Akgül ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

Yanlış cevap,

Sorunun cevabı bu değil, O zamanlarda F1'de genç bir yetenek artık adından sıkça söz ettirmeye başlamıştı. Onun adıda M.Schumacher'di. Artık A.Senna'ya senin yerini Schumi alıyor sen eskidin dedikoduları Efsane pilot Senna'nın canını iyice sıkmış onu adeta psikolojik baskı altına almıştı. Ve 1994 İmola'da herşey son buldu. F1 dünyası yasa bürümüş ve ardından yeni bir Efsane çıkmıştı Senna'yı yıkan adam M.Schumacher...

Ve Schumacher, Senna'nın Grand Prix Kazanma rekorunu kırdığı gün hıçkırıklara boğulup konuşamamıştı

Ve işte O video

senna schumacherin psikolojisi altında değildi, yanlışın var.. İmola yarışı öncesinde direksiyon boyu kendisine çok yakındı, buda sürüşünü etkiliyodu. Takım yarıştan evvel direksiyon boyunu kısaltıp, kaynak yaptılar. Direksiyon ile arası açıldı. yarış esnasında çarpma sonucu kaynak yapılan yerdeki bir parça fırladı ve başına isabet etti.
Kazasının sahtekar schumacher ile hiç ilgisi yok.

Sana katılıyorum hemde nasıl :D :D :D :D

Kaza yapana kadar açık ara öndeydi Senna, sen kimi kandırıyorsun.

Sen, Senna belgesellerini iyi seyret. Orada kazanın nedenlerine iyice bak...

A.Senna;Eğer bir gün, hayatıma mal olacak bir kaza geçirirsem tek isteğim herşeyin hemen, bir anda olup bitmesidir. Tekerlekli sandelyeye mahkûm kalmak istemem ya da hastane köşelerinde yıllarca sürünmek de istemem. Yaşayacaksam herşeyimle, bir bütün olarak yaşamalıyım. Yarım olarak yaşamak beni mahveder ve birde bu sözü vardır 'Öleceksem yarışta öleyim.

iyide anlatıyorum işte sana, yarıştan evvel direksiyon boyunun kendisine çok yakın olduğunu dile getirdi. Takımda o parçayı kesip direksiyonu aşağıya çekti ve kaynak yaptılar. Yarışta virajı alamayınca, duvara çarptı, kaynak yapılan yerdeki parça fırlayıp saplanıyor..

senna nın belgesellerini çok izledim

İrem35 ' Alıntı:
iyide anlatıyorum işte sana, yarıştan evvel direksiyon boyunun kendisine çok yakın olduğunu dile getirdi. Takımda o parçayı kesip direksiyonu aşağıya çekti ve kaynak yaptılar. Yarışta virajı alamayınca, duvara çarptı, kaynak yapılan yerdeki parça fırlayıp saplanıyor..

senna nın belgesellerini çok izledim

Sen psikolojik yönünden hiç bahsetmiyorsun, herkes işin burasında...

psikolojik yönü rakip oldukları için belli seviyede olabilir.
Ama kazasının nedeni psikolojik etki değildi.

İrem35 ' Alıntı:
psikolojik yönü rakip oldukları için belli seviyede olabilir.
Ama kazasının nedeni psikolojik etki değildi.

Sporda tecrübe ve psikoloji hemen hemen herşey demektir. Kendini kandırma,

Bir insan beleşçilikle 91 GP zaferi ve 7 kez Dünya şampiyonuluğu elde edemez. Villeneuve, babasının sayesinde F1'de adını duyurdu. başka ne yaptı. Schumacher, Bu sene Mercedes'de neler yapacak hep beraber göreceğiz. Bu arada Federer'de biraz önce biten maçta Simon'u 3-2 yenerek Avustralya Açık'ta 3.tura yükseldi. Namazı kıl gel, Avustralya Açık maçına bak, Sana cevap yaz, evrak işle derken... :)

Selamlar,

Tevfik Üstad Coşmussun Yine Vallahi Şu Sanal Ortamdaki Performansını Reele Taşısaydın Şimdiye Değil YMM lik, Maliye Bakanı Olurdun Be Üstad

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
Selamlar,

Tevfik Üstad Coşmussun Yine Vallahi Şu Sanal Ortamdaki Performansını Reele Taşısaydın Şimdiye Değil YMM lik, Maliye Bakanı Olurdun Be Üstad

Üstad'lık bizde ne arasın.

2011 spor açısından, seyir zevki üst seviye maçlar ile doruğa çıkacak.

Moto Gp'de - Rossi vs Lorenzo
F1'de - Schumi,Alonso, Vettel, Hamilton
Futbol'da - Barca vs Real Morinho :)
Basket'de - Lakers vs Miami << Kobe vs Lebron finali bekliyorum.
Tenis'de - Federer vs Nadal
Atıcılıkta - İrem vs rakibi yok ;D

Bakın F1 de şumi ferrariye geldiği zaman bu takım 20 yıl şampiyonluk kazanmamıştı. Takım bitmişti.
şumi bu bitmiş takımı aldı brawn ile birlikte aracı geliştirerek, 2 ci yıl şampiyon yaptı.
Ayrıca sumi F1 dünyasında öyle rekorlar kırdı ki bir daha asla o rekorların kırılamıyacağı yarış dünyası tarafından biliniyor.
Bugün dünyada F1 bu kadar popülerse bunun en büyük nedeni şumidir. Siz sevmiyor olabilirisiniz Ancak şumiye sahtekar demek çok aşırı olmuş. :)

nguroy ' Alıntı:
Bakın F1 de şumi ferrariye geldiği zaman bu takım 20 yıl şampiyonluk kazanmamıştı. Takım bitmişti.
şumi bu bitmiş takımı aldı brawn ile birlikte aracı geliştirerek, 2 ci yıl şampiyon yaptı.
Ayrıca sumi F1 dünyasında öyle rekorlar kırdı ki bir daha asla o rekorların kırılamıyacağı yarış dünyası tarafından biliniyor.
Bugün dünyada F1 bu kadar popülerse bunun en büyük nedeni şumidir. Siz sevmiyor olabilirisiniz Ancak şumiye sahtekar demek çok aşırı olmuş. :)

Nizam bey, irem federer'e bile neler dedi ya. Oyuncu değil, rakibin hatalarıyla puan alıyor dedi. Şİmdi buraya 20 tane drop shot belgeseli koyacağım Federer'in, bakalım nasıl almış sayıları, İremde tıpkı hıncal uluç stili var. Başarılı olan sporcuları resmen sildi. Benim yazdığım yazıların işine gelen ksımını alması...

Bakın şimdi Federer'in 1 tane drop shot'larıyla ilgili video , ALLAH'ını seven söylesin bu sayılar bedava mı alınmış, yoksa raketi elinin bir uzantısı gibi kullanan Federer tarafındanmı?

Bakın karşısındaki rakip 2 metre boyunda, ve rakibini drop shot manyağı yapıyor...

Federer, Drop Shot Mania

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...