Geçici Vergide Fatura Bilgileri

yeni işe başlayan bir firma henüz fatura kesmemiş.ama geçici vergide fatura bilgisi istiyor.tarihi zorunlu olarak istiyor.ama fatura kesilmemiş.ne yazacaz bu durumda.

Ynt: geçici vergide fatura bilgileri

geçerli bir tarih yazın diyor.yeni güncellemede böyle bi sorun var.

Ynt: Geçici Vergide Fatura Bilgileri

slm
fatura tarihi kısmına şirketin kuruluş tarihini matbaa-noter vergi numarası kısmına tüm rakamlar 0 (sıfır) olacak sekilde yazın. Bu şekilde kabul ediyor.
Saygılarımla

fatura tarihine donemin son gününü digerlerine sıfır yazmanız yeterli bu sekilde kabul ediyor

bu fatura bilgisi dediği nedir. (herhalde bastırdığız faturalar diye düşünüyorum)
ama "alıcı vergi kimlik no" diyor bu nedir. ben çözmedim
bilgi paylaşırsanız sevinirim

mal ve/veya hizmet sattığınız firmanın vergi kimlik numarası veyahut tc kimlik numarası bilgisidir.

peki bununla ilgili bi rakam veya adet sınırlaması yokmu
ben ayda 500 fatura kesiyorum

Merhaba ;

Açıklamaları sanırım gözden kaçırıyorsunuz .

" Bu tabloya ,GV dönem sonu itibarıyla merkezde ve varsa şubelerde kullanılan her bir seriye ait eon son faturada yer alan bilgiler yazılacaktır "

Arkadaslar

son fatura serbest meslek makbuzu ise brüt tutarı mı yazacağız ?

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim

Oraya serbest meslek mk değil kesilen ft yazılmaktadır. Kesilen ft yok ise boş bırakılmalıdır.

Üstad

Kooperatif kira faturası hem stopaj hem kdv li de ondan sordum, hatalı sormuşum :)

Teşekkür ederim

merhaba,

son kesilen fatura ihracat faturası.. alıcı, yabancı bir firma... vergi no su yok.. vergi no kısmı boş mu bırakılır yoksa b formlarındaki gibi 22222222222 mi yazmak gerekiyor

g705 ' Alıntı:
Oraya serbest meslek mk değil kesilen ft yazılmaktadır. Kesilen ft yok ise boş bırakılmalıdır.

Serbes Meslek faaliyeti yapıpta hiç bir zaman o faaliyetinden dolayı fatura kesmesi mümkün olmayan bir kişinin kestiği serbest meslek makbuzu ise fatura yerine serbest meslek makbuzunun bilgileri yazılmalı diye düşünüyorum.

Serbest Meslek erbabının faturası serbest meslek makbuzu değil midir?
Haliyle varsa yazılacaktır.Müşavirler ne yazıyor :)

ZİNDAN ' Alıntı:
Serbes Meslek faaliyeti yapıpta hiç bir zaman o faaliyetinden dolayı fatura kesmesi mümkün olmayan bir kişinin kestiği serbest meslek makbuzu ise fatura yerine serbest meslek makbuzunun bilgileri yazılmalı diye düşünüyorum.

Aynı şekilde düşünmüyorum. Öyle bir gereksinimi olsaydı kayıt esnasında uyarısını da verirdi.