Geçmişe Yönelik Vergi

Merhaba,
Bugün onlarca mali müşavir gezdim. Her biri farklı bir şeyler söyledi. Buradan da görüş almak istiyorum.
Durum şöyle Temmuz 2015'den beri internetten satış yapıyorum. Ama şahıs şirketi falan kurmadım yasaları tam bilmediğim için hatalar yaptım.
Sonra bir kaç arkadaş uyardı işin ciddi olduğunu izah ettiler, bende gerekli işlemleri yapıp bu temmuzda şahıs şirketimi kuracağım.
Lakin geçen seneden beri yaklaşık 33 bin liralık satışım var (yaklaşık 1500 satış) ve bu satışlar gittigidiyor üzerinden yapıldı. Ben bunların hepsinin vergisini ve kdvsini eksiksiz ödemek istiyorum.

(Not: Ödemeler benim hesabıma yattı ama şirket annemin üzerine yapılacak. Bundan sonra paralar da annemin üzerine yatacak)

Konuştuğum kadarıyla muhasebecilerin önerileri:
1) Geçmişteki satışlarını hiç karıştırma, kendi kuyunu kendin kazma, bundan sonrakilere bak. 30 bin lira için kimse seninle uğraşmaya kalkmaz. Ceza yazarlarsa da uzlaşma ile sadece gelir ve kdv'yi ödersin.
2) Geçmiş tarihli şirket açabilirsin ama her ay yollamadığın belge başına 1.500 lira civarı ceza alırsın. Toplam yaklaşık 20 belgeden sadece 30 bin lira ceza alırsın. Ama kendin bildirdiğin için pişmanlık yasasından faydalanıp indirim alabilirsin
3) Şimdiye kadar yaptığın 33 bin liralık satışını şirketi açınca toplam olarak faturalayıp vergisini ödersin. Eğer bir sıkıntı olursa maliyeye durumu anlatırsan yardımcı olurlar.
Dediler.

Bana en uygun 3. seçenek geliyor ama ne yapmalıyım?
Sonuçta hata yaptım ve bunu telafi etmem gerekiyor ama satışımdam fazla ceza ödeme imkanım yok :banghead:

Maliyenin böyle konulara nasıl yaklaştığını bilmiyorum. O yüzden kararsızım

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
1. seçenek.
3. seçeneği uygularsanız kestiğiniz yıl için olmayan bir satışa fatura keseceğiniz için halk tabiri ile naylon ft kestiğiniz savı ile başınız daha büyük belaya girebilir.