Geksis İle Neler Değişti Gelir Ve Kurum İadelerinde

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Geksis İle Gelir ve Kurumlar İadesinde Kısaca Ne Gibi Değişiklik Yapılmıştır Eski Uygulamaya Göre
Teşekkürler

GEKSİS bir sistem, mevzuatın yazılıma aktarılması. Mevzuatta olmayan ya da mevzuatla desteklenmeyen bir hususun veya kontrolün buraya eklenmesi mümkün değil.

2015 doneminin iade ve mahsup islemlerini eski gib web adresinden gerceklestiriyorum. Geksis yeni gib adresinde dolayisi ile burayimi kulanmamiz gerekiyor.

Bende eski internet vergi dairesi sayfasından yapıyorum, yeni vergi dairesi adresinden de kontrol raporlarını görebiliyorum.
Alıştığım için eski yer daha kolay ve basit geliyor.
Anladığım kadarı ile her iki yerden de yapılabilir işlemler.

Arkadaşlar 2015 G.V. iadesine ait bağlı bulunduğum vergi dairesine iadeye esas mahsuplarımın durumunu sorgulamak için gittiğimde Geksis üzerinden yapılması konusunda dönüş aldım. En azıdan bağlı bulunduğum daire Geksis üzerinden talepleri istemektedir.

Bende eski internet vergi dairesi sayfasından yapıyorum, yeni vergi dairesi adresinden de kontrol raporlarını görebiliyorum.
Alıştığım için eski yer daha kolay ve basit geliyor.
Anladığım kadarı ile her iki yerden de yapılabilir işlemler.

Sayın Zindan,

Dün bana bir yazı geldi, internet ortamında yaptığınız mahsup talebinizin yerine getirilebilmesi için yeni internet vergi dairesi sisteminden GEKSİS iade talep girişi yapmanız gerekiyor diye.Eski yerden yapılan girişler geçersiz.

Sayın Zindan,

Dün bana bir yazı geldi, internet ortamında yaptığınız mahsup talebinizin yerine getirilebilmesi için yeni internet vergi dairesi sisteminden GEKSİS iade talep girişi yapmanız gerekiyor diye.Eski yerden yapılan girişler geçersiz.

Hem eski yerden hemde geksis üzerinden giriş yapılması gerekiyor