Haftalık Çalışma Saati Ve Merak Ettiklerim

Merhaba arkadaşlar. Bir sorum var size.
Ben yeni işe başladım güvenlik görevlisi olarak 2800 tl maaşım var. Ancak 40 saat çalışıyorum haftada. 40 saatin üzeri bana mesai mi olacak yoksa 45 saatin üzerimi mesai olacaktır?

Ayrıca mola saatleri dışında günde toplam kaç saat mesai yapabilirim? 12 saati aşabilir miyim?
sabah 8 akşam 17 arası çalışıyorum. Geceye geçer isem akşam 20 sabah 4.30 çalışarak aynı maaşı alabiliyor muyum?

Teşekkürler.

İşyeri haftalık çalışma süresi,
40 saat olarak belirlenmiş ise 40 saat üzeri 45 saate kadar olan beş saatlik çalışma fazla sürelerle çalışma,45 saatin üzeride fazla çalışmadır ve ücreti ayrıca ödenir.
Günlük çalışma süresi en çok 11 saat,gece çalışma süreside en çok 7.5 saattir,ancak haftalık çalışma süresi aşılması dahi 11 saati ve 7.5 saati aşan çalışmaların karşılığı f.çalışma ücreti gibi hesap olunmalıdır.
Geceye geçer dediğiniz saatler arası çalışırsanız evet yine aynı maaşı alırsınız.

Merhaba

İşyerimizde 18:00 - 02:00 saatleri arasında pazartesi - cumartesi günleri arasında çalışma olacak.Bu sürelerle 45 saati tamamlamış oluyoruz. Sorum cumartesi 23:59'dan sonraki 2 saatlik çalışma süresi fazla mesai mi olur yoksa 45 saatin içindeki çalışma süresi mi? Fazla mesai olacaksa % 50 mi ? %100 mi oluyor.

Teşekkürler

Bu şekil çalışmada;
f.çalışma doğmaz,00.00 dan sonra devam eden çalışma,Yen'i bir olgu değil ancak "cumartesi"ifadesini kullandığınız için söylüyorum,
haftalık çalışma süresini aşan çalışma var ise aşan süre f.çalışma olarak (%50 artırımlı)ödenmelidir.