fonradar

Haksız Rekabetle Mücadele Yazılımı

arkadaşlara bakıyorumda bazılarının çok zoruna gidiyor bu sistem.
kimisi yazmış adamdan iki yıldır para alamıyorum ama defterini tutuyorum.
yuhh diyorum bu arkadaşa,senin argodaki tanımın mal'dır.
emeğinin karşılığını alamıyorsan boş yere ne uğraşıyorsun..
size başımdan geçen olayı anlatayım.
bana 4 aylık borcu olan mükellefi bıraktım ayın 5 inde.temmuz beyannamelerini ve geçici vergiyi verip evrakları teslim ettim.
sistemede ocak ayında girdim sözleşmeleri.ne oldu dersiniz mükellef 3 tane mali müşavire gitti hepsi ile anlaştı.
ve bu mali müşavirlerin hiç biri defteri almadan önce beni arama zahmetine girmedi.meslektaşa saygı işte.
ama hiçbiride sözleşme sisteme giremedi mükellefin bana borcu gözüktüğü için sistemde.
kendi akıllı sanan mükellef şimdi bana borcunun yarısını yolladı diğer yarısınıda yollayacak.
yapmayın arkadaşlar bu tarz sistemler bizim geleceğimiz.

Arkadaşlar mükellef gideceği zaman ya da yeni mükellefi geleceği zaman sistemden devir işlemlerini göremedim.Başvurulara giriyorum.BAşvuru durumları var ama içine girdiğinde boş. Herhangi bir başvuru yapamıyorum.Sözleşmeler devir teslim kısmında da bana gelenler ve cevap beklediklerim var.Onlarda boş. Bunlar çalışmıyormu. Ben buradan nasıl başvuru yapıcam. Mükellef giderkern de yeni mükellef geldiğinde de başvuru yapamıyorum. Mesela mükellef gidecekse yeni mali müşavirinin bilgilerini bir yere yazıyormuyum.

Sadece sözleşme iptali ve devir teslim tutanağı düzenleyerek evraklarını teslim edeceksiniz.

Gemisini kurtaran kaptan mantığı sonuna kadar sarmış.500 mükellefi olanda var 20 tl ye deftet bakanda.balık baştan kokar.odaların başına ve tesmer e stajını yeni bitirmiş işten güçten bi haber adamlar gelecekki düzelme olsun.kimse bişey beklemesin elinde suyun başını tutmuş insanlardan haksızlığa dur demesini beklemek komedi

Merhaba, Nisan ayından muhasebesini devir aldığım şirketin önceki meslek mensubu ve işveren ile devir almadan önce yaptığımız toplantıda benden önceki meslek mensubu şirketin devir öncesi defterlerini ibraz ettikten sonra iki aylık bir ödeneğinin ödeneceği hususunda anlaşmaya varılmış ve önceki meslek mensubu tarafından GİB sözleşmesi fesih edilmiştir. Dolayısı ile Nisan ayından itibaren sözleşme hazırlayarak beyannamelerini vermekteyim. Fakat benden önceki meslek mensubu Haksız Rekabet Yazılımından sözleşmesini henüz fesih etmemiştir. Eski meslek mensubu defterleri ibraz edecek ve mükellefte kalan bakiyesini kapatacaktır. Fakat anlaşılan tarih üzerinden yaklaşık 15 gün geçtiğinden tarafımca yapılması gerekenler hakkında ne düşünmektesiniz.? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar haksız rekabet yazılımının devre dışı kaldığı ifade ediliyor. Başka forumlarda bu konuda binlerce yazı var. Borcu olan müşterisi borcunu ödemeden başka meslektaşa gitmiş oda yönetimi de bu kişinin eski meslektaşa borcunu ödemeden yenisiyle sözleşme yapmasına onay vermiş. Eski meslektaş da odayı arayınca oda yönetimi " ne yapalım yargı böyle istiyor " şeklide görüş bildirmiş.

Bugüne kadar 2016 sözleşmelerini girmeyen binlerce kişi var. Sizler ne yaptınız sözleşmeleri girdiniz mi

Valla ben sözleşmeleri girdim.Ama hepsi hikaye.İsteyen istediği gibi hareket ediyor,Oda'da buna göz yumuyor.Yine buradan çok değerli bir dostumun başına gelmiş bir olay.Sözleşmeyi iptal etmediği halde,başka meslek mensubu yeni sözleşmeyi girmiş.Oda'nın cevabı da: Biz mükellefin işini engelleyici bir uygulama yapamayız,tarzında bir cevap olmuş.Mükellef kurtulsun,biz başımızın çaresine bakalım.Olay bundan ibaret...

Yani haksız rekabet yazılımı işe yaramıyorsa bu kadar gürültü bu kadar reklam niye yapıldı. O zaman neden sözleşme girişi yapıyoruz neden boş yere damga vergisi ödüyoruz. Çevremden çok kişi bu nedenle 2016 sözleşmelerini henüz girmediklerini ve girmeyeceklerini söylüyorlar. Ayrıca çok kişini düşük makbuz kestiğini esasen bu yazılımın buna dahi çare olmadığını görüyoruz. Borcu varken başka meslektaşa gitmeyi önleyemeyen yazılım ne işe yarayacak.

Bende girmiştim 2016 sözleşmelerini, ama hiç bir yaptırıcı ve caydırıcılığı yok, bu iş e-beyanname ile entegre edilmediği sürece bir işe yaramayacağını düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar, geçen sene (2016 için) e birlikten sözleşme yapıp bunları internet vergi dairesine beyanname gönderme aracılık girişinden girişini yapmıştık. şimdi yeniden e birlikten sözleşme yaptıysak, sözleşmesi devam edenler için internet vergi dairesinde herhangi bir işlem yapmaya gerek var mı ? Malum sözleşme numarası ve tarihi değişiyor..

Arkadaşlar tebliğe göre internet vergi dairesine önceden girilmiş sözleşmeler devam ediyorsa,internet vergi dairesine e-birlikten yapılan sözleşmelerin tekrar girilmesine gerek yok. Fakat yevmiye defterleri bilgilerini girmek istediğimde,bu mükellefle geçerli bir e beyanname aracılık sözleşmesi yoktur diyor. Güncelleme yapınca sözleşme tarihini değil de hizmet sözleşmesi tarih ve nosunu güncelleyebiliyorum, bu kez defter noter bilgilerini kabul ediyor, sizler nasıl yapıyorsunuz acaba?