Haksız Rekabetle Mücadele Yazılımı

arkadaşlar bana yardım edebilir misiniz

e-birlikte yaptığım sözleşmede; stopaj dahil, KDV hariç brüt olmak üzere, aylık 436,80 TL diyor.

makbuzu keserken şu hesaplama doğrumu?

brüt ücret.... 445,71 TL
%20 stopaj.. 89,14 TL
kalan.......... 356,57 TL
%18 kdv..... 80,23 TL
toplam 436,80 TL

stopaj dahil diyince 436,80 TL nin içinden stopajı mı ayıklamam gerek kafam karıştı, o zaman da 364 TL brüt yapıyor stopajı 72,80 TL, toplamı da 436,80 TL yapıyor..

hangisi olacak

brüt ücret.... 436,80TL
%20 stopaj.. 87,36 TL
kalan.......... 349,44 TL
%18 kdv..... 78,62 TL
toplam 428,06 TL

Konu güncelliğini koruduğu için buradan devam etmek istedim. Sorum şu şekilde 2015 yılı sözleşmelerini hazırlayıp sistemden tanımladım. Onayladım. Damga vergilerini ödedim. Yıl içerisinde Oda tarifesinden gittiğim ücret firmanın yıl içinde gayri faal duruma düştü ve firma tasfiye ye girene kadar daha düşük ücretten anlaştık. Bu durumda gayri faal ücret üzerinden gidip buna göre smmm makbuzu kesmem gerekmezmi.? 4.2- Gayri faal veya tasfiye halindeki işletmelerde tarifenin %40’ı olarak Ücretlendirilir. dayanarak.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu sözleşmeleri henüz yazılım programına kaydetmedim.
Son gün 30 nisan mı,değişme var mı?
Aramızda başka sözleşme girişi yapmayan arkadaşlar var mı?
Bilgi verirseniz sevinirim.

Merhabalar Tahsin Bey,
30 nisan son gün, aman bir an evvel bitirmeye çalışın.
şu anlık son gün için değişme yok bildiğim kadarıyla, uzatma bilgisi de alamadık.

Bende henüz hiç birini giremedim, uzatılır diye düşünüyorum. Kurumlar Vergisi ve Ba/Bs varken, sözleşmeler biraz ikinci plana itiliyor.
30/04/2014 tarihinden sonra sisteme giriş imkanı olmayacak mı peki?

muhtemelen süre uzamazsa 30/04/2015 tarihinden sonra da sisteme giriş yapılabilinecektir. Ancak disiplin cezası söz konusu bu seferde.

Bildirim yükümlülüğünün ihlali ve sonuçları
MADDE 9 - Bu mecburi meslek kararının 8 inci maddesine aykırı davranarak
yükümlülüklerini süresinde yerine getirmeyen veya eksik yerine getiren meslek
mensuplarıhakkında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik
Kanunu Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

Arkadaşlar oda ile görüştüm.
15 mayısa kadar girebilirsiniz diyorlar.Sistemlerde sorun varmış..
15 mayısta da girmezsek ne olur diye sormadım,sizde bana sormayın :)

Bu yılı komple erteleseler artık.Zaten rakamlar uçuk kaçık..En azından 2016 için ona göre mükelleflerle ücretler yeniden belirlenmeye çalışılır.Şimdi herkes bir şekilde mükellefle anlaşmış.Çoğu meslek mensubu bu işten zaten zarar edecek.Bu yılı deneme yılı kabul edip 01.01.2016 dan itibaren zorunlu tutsalar ne olurdu sanki..Yılın ortası gelmiş,bu saatten sonra sözleşme girişimi olur?

Zaten seminerde genel sekreterin söylediği bu yıl geçiş süreci olacağı için esnek davranılacağı. Kısaca bu yıl prog. verimliliğini/eksiklerini test etme yılı.

2015 yili icin sözleşme girişi yapmayi düşünmüyorum demistim ben zaten;) bazı durumlar tecrubeyle sabit yine dediğime gelindi. yok disiplin cezasi yok bilmem ne deyip durdu bazi meslektaşlar..arkadaşlar kabul ediyorum dört bir yanımız yaptırım evet ama bu kadar da ceza odaklı yapılmaz bir meslek. Unuttugunuz bir sey var bu yazilim bizim haklarimizi korumak icin gelistirildi.yani bize menfaat saglamak zorunda.tüm kurumlarla tam entegre olmadigi, bizim uzerimizde degil mukellef uzerinde baglayiciligi olmadigi takdirde yine soyluyorum elimi surmeyecegim. Bize angarya değil çözüm lazım. sanırım en azından bu sözüme hepiniz katilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Adam akıllı IT Uzmanları ve Yazılım Uzmanları ile çalışıp bu programı bir an önce verimli hale getirmeleri lazım. Turmob ve Gib entegrasyon sağlamadığı sürece tam olarak işimize yaramaz.

bu ücretler uçukk arkadaşlar, yoksa bana mı öyle geliyor? 2-3 tane fatura getiren 1.sınıf mükelleften nasıl bu parayı isteyeceğiz? adam ben bu kadar kira ödemiyorum diyor

Rakamlar hiç de uçuk değil zaten maliye bakanlığının tarifesi ve siz onun aşağısında iş kabul edemezsiniz.