Hastanede yattığım zaman ve rapordan düşülecek gün sayısı

Merhabalar

Adana da üniversitede çalışmaktayım.

Rahatsızlığım nedeniyle 23.11.2010 tarihinde hastaneye yattım. 30.11.2010 tarihinde hastaneden çıktım.

Doktor bana 30.11.2010 tarihinden 09.12.2010 tarihide dahil olmak üzere 10 gün rapor verdi.

10.12.2010 tarihinde kontrol yazdı.

10.12.2010 tarihinde kontrol için doktora gittiğimde muayene, röntgenler, ultrasonlar vs. sonunda doktor ayağımı tekrar alçıya aldı.

10.12.2010 tarihinden 19.12.2010 tarihide dahil olmak üzere tekrar 10 günlük rapor verdi.

20.12.2010 tarihinde işbaşı yaptım. Raporlarımı iş yerime teslim ettim.

Sorularıma gelince;

- Hastanede yattığım süre de rapor olarak mı geçiyor? Yani hastanede yattığım sürenin ücretini de SGK'dan alabiliyormuyum?Çünkü işyerim beni borçlandırırken hastanede yattığım süreyi de raporuma eklemiş!

- Hastanede yattığım süre de dahil oluyorsa toplamda 23.11.2010 tarihinden 19.12.2010 tarihide dahil olmak üzere 28 gün raporlu olmuş oluyorum. İşyerim beni borçlandırırken rapor gününden kaç gün düşerek beni borçlandırması gerekiyor? SGK raporlu olduğum zamanın ne kadarını karşılıyor?

Ynt: Hastanede yattığım zaman ve rapordan düşülecek gün sayısı

evet yatış da sayılır.
borçlandırmak nedek?
ayağınız üniversitede mi bu hale geldi ?

Ayağımda bayram tatilinin sonlarına doğru enfeksiyon oluştu. Bu nedenle hastanede yattım.
Borçlandırma konusunda da, sgk primimim hastanede yattığım zamanlar göz önünde bulundurulduğunda gün olarak eksik yatması gerekir. Primin eksik yatmasındansa benim sgk dan alacağım rapor parasını olduğu gibi kurumumun döner sermayesine yatırıp sgk primimin tam yatmasını sağlıyorum.
Fakat rapordan ne kadarını sgk karşılyor. İki gün mü, üç gün mü karşılıyor bunu henüz bilemiyorum.

Öncelikle geçmiş olsun hastahanede yattıgınız gunler de ssk oder ama elınızdekı raporda yanı işyerinize verdıgınız raporda hastahanede yattıgınız gun aralıgı belırtılmıs olması gerekır ki sgk dan paranızı alabılesınız.

Bilgileriniz için çok teşekkürler.

Öğrenmek istediğim bir konu daha var. Almış olduğum rapordan kaç gününü ssk karşılıyor.

SSK iki günü mü, üç günü mü karşılıyor?

sgk ilk iki günü karşılamıyor 3.gün ve sonrasını ödüyor.

kartalsezer ' Alıntı:
Bilgileriniz için çok teşekkürler.

Öğrenmek istediğim bir konu daha var. Almış olduğum rapordan kaç gününü ssk karşılıyor.

SSK iki günü mü, üç günü mü karşılıyor?

Ssk iş kazası ve meslek hastalıgı dısında kı durumlarda 3. gün ve üzerini ödüyor. Meslek hastalıgı ve iş kazası durumunda tamamını ödüyor.