hükümete açık mektup

Engin_ER

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar ister ssk.lı ister bağkurlu olun isterseniz başka bir yerden emekli olun bu yazdıklarıma destek veriyorsanız cumhurbaşkanı,başbakan ve tüm bakan ve millet vekillerine benim gibi mail gönderin ben göndermeye başladım bile.
"sayın hükümet esnaf olarak işe devam edenlerin emekli maaşlarından kesilen %10 sgdp. yeni sgy.ile %33,5 olacağı söylenmektedir bu şekilde bir kesinti olması demek maaşların 1/3 nün kesilmesi demektir. büyük iş yapan para kazananlar belki bunu küçümseyebilirler ama küçük esnaf için bu para büyük bir miktardır ve küçümsenemez boyuttadır böyle olduğu taktirde bir çok küçük esnaf iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır böyle olması demek hükümetin vergi kaybı istihdam kaybı demektir ve hatta belediyeler bile bundan zarar görecektir(reklam vergisi.ç.t.v. gibi alamayacaklardır) bir çok emekli ya kahve köşelerinde vakit geçirecek yada kaçak olarak bir yerlerde çalışmak zorunda kalacaklardır. örneğin bir simitci eğer güzel çalışırsa akşama kadar 10,00 ytl para kazanabilir buda aylık 300,00 ytl. eder ki işte emekli maaşına algısız vergisiz katkı sağlanmış olur ne diye kira,vergi,belediye,dükkan kirası ile uğraşsın ki ama büyük işlerle uğraşanlar zaten ufak paraların hesabını yapmazlar 100 kazanıp 1 verirler küçük esnaf gibi 10 kazanıp 5 vermezler bugüne kadar gelen iktidarlarda olduğu gibi bugünkü iktidar hükümeti olarak sizlerde her zaman için ufağı ezme yok etme yolunu seçtiniz bu başarınızdan dolayı sizi kutluyorum .... saygılar"
ben bu yazıyı mail ile göndermeye başladım umarım sizlerde kendiniz birşeyler ekleyerek veya silerek gönderirsiniz

Avrupa Birliği talimatları doğrultusunda.
Yakında emekli maaşlarından vergi kesilecek (Çünkü Yurdumda emekli maaşları avrupada olduğu gibi en az 1000 eurodur) :lol:
Ayrıca açlık sınırı 580 YTL ilan edilen ülkemizde 382 YTL net asgari ücretin yüksek olduğu düşürülmesi gerektiği belirtimiştir.
Ayrıca Yurdum insanın maaşlarının düşük tutulması için göstermelik düşük enflasyon oranları oyunu devam etmektedir. (Petrolun bu kadar fahiş bir hızla arttığı bir ortamda yıllık %50-70 . enflasyon nasıl hala tek haneli oluyor .??? Bunu anlayabilmiş değilim. :cry:

nguroy' Alıntı:
Avrupa Birliği talimatları doğrultusunda.
Yakında emekli maaşlarından vergi kesilecek (Çünkü Yurdumda emekli maaşları avrupada olduğu gibi en az 1000 eurodur) :lol:
Ayrıca açlık sınırı 580 YTL ilan edilen ülkemizde 382 YTL net asgari ücretin yüksek olduğu düşürülmesi gerektiği belirtimiştir.
Ayrıca Yurdum insanın maaşlarının düşük tutulması için göstermelik düşük enflasyon oranları oyunu devam etmektedir. (Petrolun bu kadar fahiş bir hızla arttığı bir ortamda yıllık %50-70 . enflasyon nasıl hala tek haneli oluyor .??? Bunu anlayabilmiş değilim. :cry:

insanlarla resmen alay etmek değilde nedir bu yaptıkları acaba; :oops: