İkamet Edilen İl İçinde ve Dışında Çalışma

Arkadaşlar merhaba.

İl sınırları içerisinde bir firmaya bağlı bulunan çalışan. İl sınırları dışına çalışması için gönderilirse, maaş farkı almalımıdır ?

Kendi başıma geldiği için soruyorum. İstanbulda çalışıyorum ve Balıkesire gönderildim. Maaş farkımın olacağı yönünde işverenle konuştuk. Lakin sene başı geldiği ve zamda aldığım için maaşına bir ekleme yaptık dendi. Ancak bu maaşım İstanbula geri döndüğümde aynı kalacakmış. Diyorum şehir dışı farkım nerede onun içerisinde deniliyor. Geri döndüğümde neden aynı kalıyor o vakit. Böyle saçma bir olay geçti başımdan.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Öğrenmek istediğim İstanbulda 1.000 TL alıyorsam, Balıkesire geçtiğimde 1.100 TL almam gerekiyor. Eğer bir fark olacaksa ki olması gerekli. Aynı ücreti alacaksam ne anlamı kaldı şehir dışına çıkmamın. :D :D :D

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba.

İl sınırları içerisinde bir firmaya bağlı bulunan çalışan. İl sınırları dışına çalışması için gönderilirse, maaş farkı almalımıdır ?

Kendi başıma geldiği için soruyorum. İstanbulda çalışıyorum ve Balıkesire gönderildim. Maaş farkımın olacağı yönünde işverenle konuştuk. Lakin sene başı geldiği ve zamda aldığım için maaşına bir ekleme yaptık dendi. Ancak bu maaşım İstanbula geri döndüğümde aynı kalacakmış. Diyorum şehir dışı farkım nerede onun içerisinde deniliyor. Geri döndüğümde neden aynı kalıyor o vakit. Böyle saçma bir olay geçti başımdan.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Öğrenmek istediğim İstanbulda 1.000 TL alıyorsam, Balıkesire geçtiğimde 1.100 TL almam gerekiyor. Eğer bir fark olacaksa ki olması gerekli. Aynı ücreti alacaksam ne anlamı kaldı şehir dışına çıkmamın. :D :D :D

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
Bir başka şehirde çalışmaya gönderildiğiniz için maaşınızda bir fark olması gerekmiyor yasal olarak, ama düşüncenizde haklısınız, madem şehir dışına gönderildiniz , bir fark beklentisi olur, işveren de olacağını söylemiş ve olmuşta sizin söylediğinize göre,
gerçek rakamlar üzerinden bilgi verirseniz, ist. iken ne idi, balıkesire gittiniz ne oldu, zam aldınız ne oldu, ne zaman zam aldınız, ne zaman istanbula geri döndünüz, bu bilgilerle bir yorum yapılabilir, ama bu sadece yorum olur, herhangi bir kazanım sağlayacak yasal bir düzenleme önerilebileceğini sanmıyorum

Şehir dışında görevde kaldığınız sürece iş veren size net maaşınız aynı kalmak koşuluyla, ek ödenek verebilir, görevlendirmeniz bittiğinde de bu ödenek kesilir. Sanırım işveren bu şekilde bir yaklaşım içerisinde olabilir, bordro dökümünüzü gözden geçirin.