İmalat firmasına sanayi sicil belgesi nasıl alınıyor?

Ertann

Tanınmış Üye
Günaydın arkadaşlar, Üretim yapan bir firma kurduk bu firmaya sanayi sicil belgesi nasıl alınıyor yani nereye ve hangi evraklarla başvurmalıyız?
Saygılar

Ynt: İmalat firmasına sanayi sicil belgesi nasıl alınıyor?

Öncelikle sanayi odasına müracaat edip kapasite raporu almanız gerekiyor. Daha sonra sanayi ve ticaret il müdürlüğüne müraccat edip sanayi sicil belgesi alacaksınız. Sanayi odası ile görüşürseniz yardımcı olurlar.

Kapasite Raporu olmadan verilmiyor mu?
Kapasite raporu için itcaret odası na başvurulmuyor mu?
Teşekkürler

İstanbulda sanayi odası diye nereye başvurmalıyız bu yer nedededir?
İlk kez başvuruda ne istiyorlar ve önce kapasite raporumu yoksa sanayi sicil belgesinimi isteyebiliyoruz

Bu kadar hazırcı olup işin kolayına kaçmayın. Nette "istanbul sanayi odası" yazıp arama yapın, sayfayı bulursunuz. web sayfasının sol tarafında ekspertiz yazılı bölüm var, lütfen orayı tıklarmısınız, zahmet olacak ama....

bulent249 ' Alıntı:
Bu kadar hazırcı olup işin kolayına kaçmayın. Nette "istanbul sanayi odası" yazıp arama yapın, sayfayı bulursunuz. web sayfasının sol tarafında ekspertiz yazılı bölüm var, lütfen orayı tıklarmısınız, zahmet olacak ama....

Zahmet oldu kusura bakmayın !
Üstad tabiki araştırıyorum ancak emin olamadım eğer bizzat uygulayarak yapmış birisi varsa belki yardımcı olur diye düşündüm

Öncelikle kapasite raporu almalısınız. Daha sonra sanayi sicil belgesi çıkaracaksınız. Sanırım kapasite raporu için taksimdeki trt binasının arka tarafındaki sanayi bakanlığından sanayi sicil belgesini de eminönündeki büyük postanenin arka tarafındaki sanayi ve ticaret il müdürlüğüne başvurmalısınız

İlgili web sitesi
http://www.sanayi.gov.tr/ServiceDetails.aspx?dataID=33&lng=tr

Kolay gelsin..