İnternetin İnsan Hayatına Etkisi

• Konbuyu başlatan İrem35
  • Başlangıç tarihi
İ

İrem35

Ziyaretçi
Şüphesiz her geçen gün İnternet?e daha çok bağımlı hale geliyoruz.
İnterneti yalnızca Faceook?a girip ileti yazmak ya da arkadaşlarımızla muhabbet etmek için değil aynı zamanda bir ansiklopedi kaynağı olarak da kullanıyoruz.
Sonuçta acı ama gerçek; küçücük bir bilgisayar kutusu alt tarafı..
evlerimizde duran raf raf ansiklopediler, sözlükler ve tüm diğer kitaplardan daha çok bilgi içeriyor ve ilgi çekiyor...
artık e-kitaplar var. Okuma mekanizmaları sayesinde kulaklık takılıp, kitap, başka biri tarafından seslendirilip dinleniyor.. ama tarafımızca; okuma yok, göz gezdirme yok, e-kitap olduğu için kitabın sayfasına bile dokunmak yok..

90 lı yıllarda biz nası yaşıyoduk, şimdi neredeyiz..

kitaba, gazeteye bile dokunmadan ömrümüz geçiyor.. dokunmuyoruz çünkü herşey elimizin altında.. Herşeyin elimizin altında olması, iyi bişey mi? bunları hiç düşündünüzmü? kaç kişi kütüphaneye gidiyor, oranın havasını, kitap kokusunu, araştırma olgusunu benliğinde hissediyor.. internet olmadan evvelki zamanlarda kaç kişi gidiyordu..

internet ve bilgisayar teknolojisinin yararından ziyade, zararının fazla olduğunu düşünenlerdenim.. Devamlı masa başında gözler yorgun, sırt ağrıları, el bileklerinde ağrılar..
artık bağımlı olmuşuz..

Düşünün,
bir bilgiyi; arama motorlarını kullanarak aradığımızda o bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyoruz.. bu ilk bakışta hoş görünüyor.. ama uzun vadede düşünürseniz eğer, interneti kullanmak; aslında edindiğimiz o bilgiyi hafızamızda hatırlama şeklimizi değiştiriyor..

devamlı elimizin altında bir bilgi kaynağının olması sanki insanın beynini tembelleştirmesine yolaçtığını düşünüyorum.. çoğu edindiğimiz bilgiyi bu yüzden hatırlayamıyoruz,

canım sıkıldı bir yazı yazayım dedim ;)

Ynt: İnternetin İnsan Hayatına Etkisi

Emeğinize ve yüreğinize sağlık...Kolay gelsin

İREM35 beni okul yıllarına götürdünüz. Dönem ödevi yapabilmek için azmı kütüphane kartelalarını karıştırmıştım. Bir bilgiye ulaşmak için bazen saatlerce arayıp durmuştum. Hey gidi günler hey. Şimdi iki kelime yaz hooop onlarca metin ekranında. ;D

Aynen oyle oldu Ama bazen ustadlar konusurken kanun numarasi ve metni tam olarak soyluyorlarya gercek ogrenme o sanirim
acikcasi cok ozeniyorum

Ant Z ' Alıntı:
Aynen oyle oldu Ama bazen ustadlar konusurken kanun numarasi ve metni tam olarak soyluyorlarya gercek ogrenme o sanirim
acikcasi cok ozeniyorum

Kanun numarası metni söylemek çok kolay. Hele şimdi kopyala /yapıştır yapmak varken ;)
Bence gerçek öğrenme o kanun veya yazılı mevzuatta ne dendiğini tam olarak doğru anlamak,doğru yorumlamaktır.

İrem35 ' Alıntı:
Bir kaç gün önce bu konuda haber okumuştun, intihal yok dimi? Yoksa sizin takipçileriniz mi var?

--------------------
PC konusuna gelince, ben artık çığır açtım, pc ile olan bağlarımı kopardım, cep telefonu ile aynı işi kolaylıkla görebiliyorum. Hem daha hafif. Tek problem yedek bataryamın olmayışı onu da çözdük mü tamamdır.

Sayın roonin
telefonun markası nedir rahatça kullanabiliyor musunuz ?
Ornek olarak forum sitesinin kullanımı rahat mı ?

HTC marka, gayet kullanışlı ve rahat. Bir önceki telefonum da HTC idi. Tavsiye ederim.

rooniin ' Alıntı:
HTC marka, gayet kullanışlı ve rahat. Bir önceki telefonum da HTC idi. Tavsiye ederim.

yaramaz o.. iyi telefon değil..

İp4 mü Htc mi ?

İphone 4 bence oyun hamurundan farksız..

İş hayatı.. mailler.. ve alomaliye için blackberry 9800..:)

Bu sitenin ip uygulaması olsa güzel olur aslında

iphone sadece pazarlama harikası, telefonun htc ye göre tek artısı ekran çözünürlüğü onun dışında htc bir çok alanda öne çıkar, android işletim sisteminden zaten bahsetmiyorum, iphone un abartılmış bir adı var, eğer o boyalı imajdan sıyrılırsanız bir htc nin alternatifleri çok yüksek, htc nin tabi tek modeli de iphone ile yarışacak, kısa bir araştırma yeterli olur.
İrem35 ' Alıntı:
rooniin ' Alıntı:

yaramaz o.. iyi telefon değil..
Size göre ne iyi? Nokia mı? :))))))

rooniin ' Alıntı:
i
Size göre ne iyi? Nokia mı? :))))))

nokia mı? nokiaa kim yaa..

dünyanın en iyi telefonu sony ericsonn xperia x10 dur.. çok memnunum ondan..
nokia, HTC hikaye hepsi..
tek büyük sony ericsonn

:) hangi telefonun en iyi olduğuna nasıl karar verebiliyosunuz.Telefonu kullanana ve telefonun beklentilerini karşılama durumuna göre değişir.r.Ama bu bile o telefonu en iyi telefon yapmaz. :)
Tabiki herkes kendi kullandığı telefonu övecektir.Ancak dünyanın en iyisi değil de "benim için yeterli" diyebilrsiniz :)
Ben telefondan çok şey beklemiyorum.Şu anda nokia 2630 kullanıyorum ve benim için yeterli :)

En iyi telefon için;

Ekran çözünürlüğü;
İşletim sistemi;
İşemci hızı bellek değerleri;
Kamera 3g uyumu;
İşletim sisteminin güncellenebilirliği;
İşletim sisteminin uygulama zenginliği;
İnternet kullanılabilirliği;
E posta kullanım zenginliği;
Kasanın sağlamlığı ve şıklığı;
Kullanım kolaylığı ve hızı;
vb....

Şimdi bu kadar özellik saydık kalkıp xpreia x10 demek olmaz, ayıp olur.

SE xperia X10 nun özeliklerini çok iyi bilen biri olarak, HTC ile karşılaştırıldığında, HTC nin nerelerde kaldığı açıkça görülecektir..

kısacası SE Xperia X10.. bütün telefon türlerine X10 gibi, 10 basmakta..

o herzaman 1 numara ve orada kalmaya devam edecek.. çünkü ben kullanıyorum ;)