İsteğe bağlı bağkur ödeme

iyi günler 04-10-2011 de isteğe bağlı bağkur başvurusu yaptı annem bugun az önce ödeyip geldik isteğe bağlı bağkur neden bilmiyorum 242 tl tahsil ettiler internette 267 yazıyor neden bizden 242 tl tahsil ettiler annemin rahatsız olduğunu söylemiştim onlara acaba engelli diyerekten engelli emekliliği mi yapacaklar neden 242 bilen varsa yazabilirmi?LÜTFENNNNNN RİCA EDİYORUM
not: ödeme kısmına kaynak kısmına 1 yazmışlar engelli olarak mı emekli olacak ne denmek istenmiş

Ynt: İsteğe bağlı bağkur ödeme

Ekim ayı primi ay içinde başlangıç olduğundan 30 gün üzerinden alınmaz. Aybaşında başlamış olsaydı 267.84 TL. öderdiniz. Kasım ayı primini 267.84 TL.ödeyeceksiniz.

çok çokkk teşekkür ederim yanıtınız için :) son bir şey daha sormak istiyorum LÜTFEN kesin bir bilgi istiyorum annemin 4500 ssk primi var şimdi isteğe bağlı bağkur başlattık 5000 den emekli olacak 20-10-1981 ilk işe giriş tarihi doğum tarihi 03-02-1961 biz 4500 ssk varken bunun üstüne en fazla 520 yada 540 isteğe bağlı bağkur ödesek ki ödemeye başladık hizmet birleştirmesi yapsak emeklilik başvurusu yapsak annem ssk dan emekli olurmu ??? çoğu kişiye sordum ama kesin bir bilgi alamadım en son isteğe bağlı bağkura ödeme yapıldığı için bağkurdanmı emekli olacak yoksa son 7 yıl da ssk fazla ödendiği için sskdanmı emekli olacak LÜTFEN CEVAP? :) :) :) :) :) bir sgk danışmanının yazısını okudum orda son 3,5 yılı ssk olun yazıyordu şimdi en son 500 bağkur olursa ssk dan emekli olma şansımız elden gidiyormu

20 Mart 2013 tarihine kadar aralıksız isteğe bağlı ödemeye devam edin. O tarihte bir dilekçe ile sigortalılığı dondurup 2-3 gün içinde 20 günlük Mart 2013 primini ödeyin. Primin 20 günlük ödeme olmasına çok dikkat edin. 1 gün bile fazla öderseniz yanlış yaparsınız. Ay sonuna kadar emeklilik başvurusunu yapın, 01 Nisan 2013 tarihi itibariyle emekli maaşı bağlanır. Hizmet birleştirme için işlem yapmanıza gerek yok. Başvuru esnasında hizmetler birleşir.

SSK şartları ile emekli olacak...Yönlendirdiğim şekilde Bağ-Kur'dan emekli olunmaz.

1-)benden hesaplamam üzere 26-27 günlük mü ne alınmış benim bu ayı tekrar üstüne yatırma şansım varmı 3-4 günlük yatırma şansım varmı yoksa diğer ay bir aylık daha öderken göstermedikleri 3-4 günlük te çıkarmı hepsini öyle ödeyebilirmiyim 242 tl alındı

birde sağlık güvencesini vermediler 30 gün olmamış dedi birde 30 günlük yatmamış dedi diğer ay 30 günlük kasım ayı ve ekim ayının kalan 3-4 günlüğünü kasım ayında ödeyebilirmiyim o 3-4 günlük çıkar mı sistemde birde 27.90 yazdırmışlardı evrağa oda 837 yapıyor biz dilekçe vereli 10 gün olmuştu 242 tl aldılar acaba 10 günlükmü aldılar

2-)biz her ay 267,84 mü ödeyeceğiz yoksa 837 tl mi? 27.90 yazmışlardı evrağa LÜTFEN 2 soruma cevap LÜTFEN

837 TL matrahı bunun üzerinden %32 prim 267.84 TL ödeyeceksiniz. Tabii yıl başında artış olacak.

teşekkürler çok sağolun yalnız bir kaç sorum daha var müsait olduğunuz en kısa zamanda yanıtlayabilirmisiniz?
1-) 01 kaynak yazan kısmı 07 olarak değiştirmişler ne yapılmak istenmiş
2-) gss nin karşısına 60/b sigortalı yazıyor
3-) birde annemin bağkuru çıkacağı için yeşilkartını iptal etmem söylendi bende gittim iptal için kağıda bağkur yazdılar ama sisteme ssk'lı oldu yazmışlar kaç kere söyledim düzeltmiyorlar bağkurlu oldu yazması gerekmiyormu ne farkeder diyo nasıl olsa iptalini istemiyormuydun dedi birşey olurmu bağkur yerine ssk lı oldu yazarsa bişi olurmu