İşten Çıkma

MERHABALAR BEN ÖZEL BIR SEKTORDE CALIŞIYORUM YAKINDA İŞ YERIM KAPANACAK VE BENIM ICERDE 6 BINLIRA KADAR ALACAGIM VAR FAKAT GECEN PATRON BANA 7 AYDAN DUKKANDA 1.800 TL KAYI DEDI KREDI KARTTINDAN CEKILMIS 7 AYDA AMA BANA 50 GUN SONRA SYLUYORLAR MAKSAT PRIMLERIMI VERMEMEK ICIN MAAŞ ALIRKEN MAAŞ BODROSU IMZALAMIYORUM BIRDE AGI PARAMI VERMIYORLAR İŞTEN CIKTIGIM ZAMAN NEREYE BAŞVURU YAPMAM LAZIM NE GIBI YAPTIRIMLAR OLUR BENI AYDINLATIRMISINIZ TEŞŞEKURLER

Başlık açarken ve mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.

Ynt: İŞTEN CIKMA

İşyeri kapanmazsa, işverene idari para cezaları uygulanır SGK ve Bölge Çalışma Müdürlüğüne ücret alacaklarınız için,Vergi dairesine AGİ ödenmemesi ile ilgili şikayette bulunursanız.
İşyeri kapandıktan sonra, vergi dairesi ve sgk nın alacakları varsa illa ki alır, ama siz prim-ücret vs alacaklarınızı alabilecek muhatap bir işyeri bulamayacağınız için herhangi bir şey alamazsınız.
Her ne yapacaksanız, hala çalışıyorken yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Ynt: İşten Çıkma

keremcem e katılıyorum çalışıyorken gerekli yerlere şikayette bulunmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ynt: İşten Çıkma

Öncelikle haklarınızın alınmasında zorluk çekmemeniz için arkadaşların belirttiği üzere çalışırken haklarınızı aramanız sizin için daha iyi olacaktır. Ücret ve tazminatlarınız yönünden Bakanlığın ALO 170 hattından agi ler için ise Alo MALİYE 189 hattı bulunmakta buralaraı arayarak yada yazılı bir dilekçe ile şikayetlerinizi bildirebiliyorsunuz.