İşyerinde Bekçi Görevi İle Çalışma

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Arkadaşlar Selamlar
Bir işyerinde bekçilik görevini yapmak üzere bir eleman alınacak.Bu şahıs,normal vasıfsız ve silahsız olacak.Sadece gece boyu işyeri içinde görevini yapacak.Bu kişinin sskya bildiriminde özel bir husus var mı?"Bekçi" koduyla işe giriş yaptığımızda başka yükümlülüklerimiz doğacak mı?veya bekçi yerine başka bir kodlamı giriş yapılmalı.Bir de bu kişiyle yapılacak iş sözleşmesinde ekstra özel bir hüküm bulunmalı mı? Çalışma saatleri vs.yazılacak tabiki de,başka hükümler bulunmalı mı o konuda tereddüte düştüm.Standart bir iş sözleşmesi mi yapılacak.Nitekim bu konuda yapılmış özel bir sözleşmeye rastlayamadım.
Bekçi alımı özellikli bir konu ise,bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim.
Teşekkür ederim,iyi çalışmalar herkese

Bizimde bir kaç işyerinde bekçi var. Girişinde ve sözleşmesinde herhangi bir özel husus bulunmuyor. Normal sözleşme yapıldı ve sgkya diğer çalışanlar gibi girişi yapıldı. SGK'dan herhangi bir farklı talep gelmedi yıllardır.

Ek,
katılıyorum,
Malum ilgili "özel güvenlik görevlisi"değildir.
Görevi,işyerini gözetlemek,işverenin alet edavat,makina,bina kısaca malını muhafaza etmek,işveren veya vekilinden habersiz iş yapmamak,meydana gelen olumsuzlukları Zaman'ında yetkililere bildirmek olabilir.ayrıca isg Hakkı'nda eğitim verilmeli,gece çalışması ile ilgili olarak elverişli olup olmadığına dikkat dilmeli.