Jandarmaya Yapılan Bildirimler ?

beyza

Katkı Sunan Üye
üretim işletmeleri jandarmaya da bildirimlerde bulunuyorlarmış. Ne tür bir bildirim bu, işçi listesi mi veriyoruz her ay, nasıl yapıyoruz ?

Ynt: Jandarmaya Yapılan Bildirimler ?

işe giren/çıkanların bağlı olunan polis/jandarma karakoluna bildiriminden mi bahsediyorsunuz? "Çalışanlara ait kimlik bildirme belgesi" adında bir bildirim var ama uygulayan varmı bilmiyorum.

Sanırım bu işlem küçük illerin merkezlerinde daha doğrusu Anadoluda uygulana bir işlem.

Merhaba,
Bu bildirim işlemi sadece küçük yerler veya üretim işletmeleri ile ilgili değil. Tüm işyerlerini, lonutları ve konaklama tesislerini kapsamaktadır. Ama uygulamada kolluk kuvvetleri takibini yapamadıkları için çok küçük bir azınlık dışında kimseler uymamakta.

İlgili olarak 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununu inceleyebilirsiniz.

Merhaba,
İşyerimiz ilçe jandarmaya bağlı bulunduğundan jandarma görevlisi gelip bize form örneğini bıraktı ve tüm personel için 2 şer suret doldurulup kendilerine teslim etmemizi istedi.Ve bundan sonra da işe girenlerin 3 gün içerisinde çıkanların ise 24 saat içerisinde kendilerine aynı form ile bildirilmesi gerektiğini söylediler.Ben de uygulamaya böyle başladım.Neyseki netsis personel modülünde form örneği var.Bütün personel için elde doldurmak çok zamanımı alacaktı yoksa.

Bu uygulama çok eskiden beri vardır. Biz polis defteri derdik. Belirli bir formatı yok. Bazı personel programlarında örneği oluyor.
Ancak şehirlerde pek uygulanmıyor.

bu işlem bizim başımızada gelmişti,
eğer işyerinde personeliniz aranılıyorsa ve poliste sizin işyerinde olduğunu anlarsa eğer kimlik bildiriminide yapmamışsanız karakol sizi biraz fırçalar. ama çok nadir uygulanıyor.

bu bildirimi ben ilk defa duyuyorum. öğreneceğiz. fakat kimlik bildirme kanununa baktımi tam anlamasam da sanki bütün işyerlerini ilgilendirmiyor. işyerlerinde kalanlar için bir uygulama gibi. olayı tam bilen ve uygulayanlardan daha fazla bilgi bekliyorum.
bizim bir iş yerini polis aramış be neden bildirimde bulunmadınız demiş

tşk.
[email protected]

ben uyguluyorum kimilik bildirme işlemlerini.
bulunduğumuz İlde, işyerleri ve jandarma arasında genel kapsamlı bir internet ağı bulunmaktadır.
ve programlarımızdan işçinin giriş ve çıkış tarihleriyle birlikte kimlik bilgilerini aynı gün gönderiyoruz.ve ana serverda (Jandarmada) depolanıyor bilgilerimiz.