Kasım 2008 Vergi Hukuku

Hangi Kaynaklar'dan Ve Nasıl bir Çalışma İzlemeliyiz.Paylaşımlarınızı bekliyorum...

Ynt: Kasım 2008 Vergi Mevzuatı Ve Uygulamaları

bu ders için v.u.k.nu iyi bildiğin zaman bence 50 alman garanti.ben çok fazla ayrıntıya girmedim ama konuların hepsini ana hatlarıyla öğrendim. aldığım not 87 kaynak konusuna gelince dersaneden verdikleri kaynaklar çok güzeldi ve yeterliydi

Dersanedeki kaynakları biizmle paylaşman mümkünmü.

mümkün tabiki irtibata geçelim arkadaşlar elimden gelen neyse yardım ederim tabiki.bende maliyet sınavına girecem kasımda.dediğim gibi yapabileceğim bişey olursa yaparım yani.bu zorlu yolculukta allah hepimizin yardımcısı olsun.isterseniz msn e ekleyin ordan yardımcı olmaya çalışırım.burdaki üyelik adresimle msn adresim aynı.

se.gi ' Alıntı:
mümkün tabiki irtibata geçelim arkadaşlar elimden gelen neyse yardım ederim tabiki.bende maliyet sınavına girecem kasımda.dediğim gibi yapabileceğim bişey olursa yaparım yani.bu zorlu yolculukta allah hepimizin yardımcısı olsun.isterseniz msn e ekleyin ordan yardımcı olmaya çalışırım.burdaki üyelik adresimle msn adresim aynı.

Vergi Notlarını benimlede paylaşabilirmisiniz.

Arkadaşlar malum vergi sınavının içeriği biraz değişti. Artık vergi mevzuatının yanında vergi uygulamaları da sorulmaya başlandı, ezber bozan türden. mart ayında vergi cezası, temmuz ayında amortisman hesaplaması soruldu. sizce kasım ayında uygulama sorusu neyle ilgili olabilir? yani ne hesaplatırlar? değerleme ya da kdv olabilir mi?

Arkadaşlar Kasım 2008 döneminde Vergi sınavına ilişkin çıkabilecek uygulama soruları neler olabilir. Bu konuda fikirlerimizle bir beyin fırtınası oluşturalım. Mesela bildiğiniz gibi mart döneminde cezalarla ilgili Temmuz döneminde ise amortisman ve beyanname süreleri ile ilgili uygulama soruları geldi. Bu dönem herhalde herkes mali kar hesaplaması ile ilgili bir soru bekliyor. Başka neler olabilir??????

Ynt: Kasım 2008 Vergi Sınavı Beyin Fırtınası

Geçmiş Yıl Kar-Zarar mahsubu ve kar dağıtımı olabilir. Bu ikisinin birbirine geçmiş hali de olabilir... Ben bu konu üzerinde önemle duruyorum...

Belki ücret hesaplaması ile reeskont hesaplaması da olabilir.

Bana Gelir ya da Kurumlar Vergisi hesaplatabilirler gibi geliyor. Verecekler giderleri sonra bunlardan ilk olarak indirilecek-indirilmeyecek giderleri ayıklamamızı isteyecekler. Ticari kardan mali kar'a kadar hesaplatıp birçok bilgiyi aynı anda sınayacaklar.
Benim aklıma bir de değerlemeyle ilgili bir uygulama sorusu sorabilirler geliyor. Tabii bunların hepsi varsayım. Sadece kendi düşüncelerim...

değerli arkadaşlar şayet islam çankayanın kitapları elinizde vars orada her konu (vuk vs) uygulamalar var bence oraya bir göz atın.Ama bence örtülü sermaye ile ilgili bir soru gelebilir.
3 aydır yoğun çalışıyorum bence en tehlikeli sınav meslek mevzuatı arkadaşlar yönetmeliklerin çoğu 2007 sonunda ya bayağı değiştirilmiş veya tamamen yeni çıkmış.

Bu vergi kanunları çalış çalış ezberle ezberle bitmiyor. Midem bulandı valla

hazerfan ' Alıntı:
Bu vergi kanunları çalış çalış ezberle ezberle bitmiyor. Midem bulandı valla

Aynen... Bir an önce olsa da şu sınavlar rahatlasak.

vergiden herkes geçti temmuzda ,şimdi sorular geçtiğimiz dönem gibi kolay olacak mı bakalım

herkes geçti diyemeyiz ankette bile vergi hala en çok takınılan derslerden. zorlayacaklarını düşünmek istemiyorum :)

Ynt: Kasım 2008 Vergi Hukuku

Vergiciler neredesiniz. Kimseden ses seda çıkmıyor. Yoksa hepinizin sınavı süpermi geçti. İnşallah öyledir. Ben büyük bir ihtimalle Mart 2009 vergi sınavınıda görücem. Uygulamaya ilişkin olan soruları nasıl yanıtladınız?

ben 3. soruda %1 kdv kullandım ama şirket ortaklarının çektikleri malları emsal bedelle değil maliyet bedeline göre hesapladım.. yanlış sanırım.

eyvah ben emsal bedel uyguladım ama kdv yi %18 aldım %1 i düşünemedim o anda. arkadaşlar en çok son soruyu merak ediyorum. nasıl yaptınız? paylaşırsanız sevinirim.

ben son soruda 2007 yılında 14000 gelir göstermişler bir önceki dönem 7000 karşılık ayrıldığı halde diye düşünüp ona göre yaptım.. ancak muhasebe kaydını ters yaptıklarını 602 hs. borçlandırdıklarını farkedemedim.

Son sorunun cevabı 31.000 YTL olacak. Deha Cumartesi günkü sınav sorularının cevaplarını bu gün Marmara Ünv. önünde satıyordu. Orda gördüm. Hakikaten bu işte uzmanlaşmışlar. Onların kitaplarını alıp çalışmayı düşünüyorum.