fonradar

KATÜ'de okuyan bir öğrenci aranıyor, !!!

Ynt: KATÜ'de okuyan bir öğrenci aranıyor, acil !!!

sayın champell59 bu söyledikleriniz kanaatimce son hakkı olanlar yani 5.kez girecekler için hiçbir anlam ifade etmiyor

Soruları ileri düzeyde sorması bence hakedenin geçmesi anlamına geliyor

derseniz yusuf hocaya yada hakendenlere bir sorun bakalım ilkokul,ortaokul mezunu SM lere hakeettikleri içinmi SMMM belgesi verildi

Hocam bırakın Allah aşkına ortalığı velveleye vermeyelim iyi güzelde şuana kadar çıkmış bütün sorulara bir bakın bakalım böyle bir sınav olmuşmu, bu yeni birşey ve işin terside martı sınavında zor dendi şimdi marta göre temmuz daha da zor olan bir sınav oldu. Adam sınavları zorlaştırarak gidiyor, artık temmuzda bunlar geldiyse aralıkta ne soracak gerçekten merak ediyorum ki bu yüzden ne kadar abuk subuk kullanılmayan hesap varsa çalışacağım tabi benim tuzum bi nebze kuru 4 hakkım daha var son hakkı olanlar için bu lafların hiçbiri bir anlam ifade etmiyorrr.

arkadaş dersi geçmek için ortalığı velveleye de veririz yakarız da, bizim amacımız da zaten aralıkta karşımıza çıkabilecek soru tiplerini tahmin etmek, o yüzden notları arıyoruz , ortalığı velveleye vermek bazılarını niye bu kadar rahatsız etti onu da anlamış değilim buraya yazmak zorunda değilsiniz

Sn. Zeyna hn bana mail atabilirseniz çok ama çok sevinirim gerçekten çok makbule geçecek. [email protected]
ilginiz ve çabalarınız için gerçekten teşekkür ederim.

KATÜDEN Mezun bir arkadaşım var okulu uzatmıştı filan acaba muhasebedenmiydi..bilmiyorum telefonu yok ben de ama msn adresi var hatta şimdi facebook'a bakayım..varsa notları bana yollamasını isticem.

arkadaşımdan alıntıdır : :))) neeee yusuf mu deli misin sen yaa nerden biliosn onu valla gözlerim pörtledi duyunca :)) ne işin var onunla notlarıyla :D

""eee biz de kac sene ugrastık biraz yaa simdi ben istanbuldaym burda yanımda bişey yok ama evde bi ihtimal olabilir eger atmadıysam ama ben oyle not tutan bi ögrenci degildim bi bakarım yinede bide o herifin kitabı var sanırım bi iki tane ancak 10gun sonra falan haber verebilirim sana o zaman donucem """

aldığım an sizlerle paylaşcam

hadi arkadaşlar göreyim sizi, herkes biraz araştırsa eminim bulucaz bu notları, teyzeminoğlu katü işletme mezunu şu an ingilterede ben de ona ulaşmaya çalışıyorum

Arkadaşlar, aşağıda muhterem hoca yusuf Sürmen hakkında onun tanıyanlar tarafından yapılmış yorumlar var.
( bkz.eksisözlük )

***ktü iibf de muhasebe dersi veren profesör. kendileri öğrenciler arasında pek sevilmez

***daha lisedeyken bile namı lise sıralarına kadar uzanmış muhasebe profesörü...hele işletme bölümü 1.sınıf öğrencisiyseniz direk kimden alıyorsun muhasebeyi? yusuf sürmen.. hmmm o zmn dersi dinlemene gerek yok zaten kalacaksın ama sakın derse girmemezlik yapma haa devamdan bırakıyor cümlelerini duyarsınız herkesten..sınıfa cebinde lazeri,elinde anteni(ki bunu tahtada konu anlatmak için kullanıor) sarı kartı,kırmızı kartı(herkes pierluigi collina değil.) ile gelen yegane hocadır sanırım..namı o kdr yayılmıştır ki evlere bile girmiştir..gören ebeveynlerin bu mu yusuf sürmen tepkisi ise görülmeye değerdir..herkesin kabusu konumunda yaşamına devam etmektedir..ama gene de seviyoruz seni yusuf hocam ve dekan olmaman için her gece dua edioruz..

***disiplinli ve prensiplerine bağlı birisi olduğu için öğrenciler tarafından sevilmeyen hoca. derslerinin tamamına girilirse geçememek için hiç bir sebep yoktur. girilmezse zaten acımaz devamsızlıktan bırakır.

***efsane*, şimdilerde smmm yeterlilik için komisyonda, allah eline düşen tüm adaylara sabırlar versin.

Üniversite günleri geldi aklıma. Dersten mi geçilir? Hocadan mı geçilir? sorusu yine karşıma çıktı. :)

Bu kadar karamsar olmayın.Tamam!! Mart ta bir şok yaşadık kdv den cavap kağıdına kadar her şey farklıydı. Ama artık hocanın sistemini biliyoruz. 2 yada 3 yevmiye maddesi yapacağım diye bu adamın kitabını alıp ona para kazandırmayı asla düşünmüyorum..Hem ilk sınavda kdv yi yanlış görmeme ne bilanço nede gelir tablosu yapmamama rağmen 35 almışsam bu sınavdan her halükarda 50 alırım heralde . :)

erkan212 ' Alıntı:
Bu kadar karamsar olmayın.Tamam!! Mart ta bir şok yaşadık kdv den cavap kağıdına kadar her şey farklıydı. Ama artık hocanın sistemini biliyoruz. 2 yada 3 yevmiye maddesi yapacağım diye bu adamın kitabını alıp ona para kazandırmayı asla düşünmüyorum..Hem ilk sınavda kdv yi yanlış görmeme ne bilanço nede gelir tablosu yapmamama rağmen 35 almışsam bu sınavdan her halükarda 50 alırım heralde . :)
inş. dediğin gibi olur, biz zaten kitap alma taraftarı değiliz, sorabileceği soru örneklerini bulmaya çalışıyoruz, hocanın sistemini öğrendiysen gelecek sınavda sorabileceği sözel sorular ve yevmiye kayıtları hakkında bize bilgi verir misin

sm³ ' Alıntı:
erkan212 ' Alıntı:
inş. dediğin gibi olur, biz zaten kitap alma taraftarı değiliz, sorabileceği soru örneklerini bulmaya çalışıyoruz, hocanın sistemini öğrendiysen gelecek sınavda sorabileceği sözel sorular ve yevmiye kayıtları hakkında bize bilgi verir misin

Sistem derken kasteddiğim sınav başladığı anda KDV dahil mi hariç mi ona bakmak :), ilk sınavda Cevap kağıdını doldurmasını bile bilmiyorduk :) Şimdi çok daha temkinki ve ne yapacağımızı bildiğimiz bir sınav verdik..Adam zorluyor ve en uç muhasebe bilgisini sorguluyor..Ama 2 yada 3 maddeyi yapamadık diye bu sınavdan kalmayız heralde..Gelecek sınavda ne sorar dersen; eğer kalırsam tekdüzen hesap planını alacağım, en kullanılmayan hesaplara bakıcam başka yapacak da bir şey yok...Bu adam üniversite öğrencilerine sorduğu soruyu neden meslek sınavında bize sorsun ki, bizi en üst düzey muhasebe bilgisine sahip kişiler olarak düşünüyor..Yok yevmive maddelerine şu yazılacakmış çizgisi şöyle olacakmış ben sanmıyorum ki ona baksın..Ama sözel soru olarak oradaki öğrencilere sorduklarından bilgi alınabilir...

bende yayınevini aradım ordan aldığım bilgiye göre kitaplar bitmiş evet bitirenlerde yine biz olmuşuz yani smmm yeterliliğe girecek olanlar demekki çok alan olmuş bana geç kaldınız dedi bayan ağustosta çıkacakmış yenisi odayla konuştum odada elimizdeki kaynakların yeterli olduğunu söyledi muhasebe 1 birinci dönem muh. 2de ikinci dönem kitabıymış bu kitaplar

suna-34 ' Alıntı:
bende yayınevini aradım ordan aldığım bilgiye göre kitaplar bitmiş evet bitirenlerde yine biz olmuşuz yani smmm yeterliliğe girecek olanlar demekki çok alan olmuş bana geç kaldınız dedi bayan ağustosta çıkacakmış yenisi odayla konuştum odada elimizdeki kaynakların yeterli olduğunu söyledi muhasebe 1 birinci dönem muh. 2de ikinci dönem kitabıymış bu kitaplar
kitabı almaya hiç gerek yok suna hanım, alanlar anlattı içinde hiçbişey yokmuş, hep sözel bilgilermiş, çözümlü örnek yokmuş, bi de kitabını alıp adamı zengin etmeyelim, biz inşallah notları bulunca hepinizle bu notları paylaşıcaz merak etmeyin

özel bilgi derken? peki nerden çalışacağız notlarıda kitaptan yazdırmıyor mu?

suna-34 ' Alıntı:
özel bilgi derken? peki nerden çalışacağız notlarıda kitaptan yazdırmıyor mu?
tahminen muhasebenin tarihçesi, işte tanımlar hesapların işleyişi falandır, nottan kastımız farklı hesapların kullanıldığı çözümlü örnekler

sayın sm³ şimdi anladım sağolun ama bana mantıklı gelmedi adam 1. sınıf öğrencilerime soruyorum derken bence aşağılamak istemiş smmm adaylarını kendi kafasınca, mantıklı her insan 1. sınıf öğrencilerinin çözebildiği soruları bu işle uğraşan artık yeterlilik sınavınagiren insanlar mı yapamıyacak, bence hiç aramayın ktü öğrencisi arkadaşlar bu düpedüz saçmalık adam dalga geçiyor resmen

esperado ' Alıntı:
sayın sm³ şimdi anladım sağolun ama bana mantıklı gelmedi adam 1. sınıf öğrencilerime soruyorum derken bence aşağılamak istemiş smmm adaylarını kendi kafasınca, mantıklı her insan 1. sınıf öğrencilerinin çözebildiği soruları bu işle uğraşan artık yeterlilik sınavınagiren insanlar mı yapamıyacak, bence hiç aramayın ktü öğrencisi arkadaşlar bu düpedüz saçmalık adam dalga geçiyor resmen

o sizin kendi görüşünüz esperado, siz katü öğrencisi aramak zorunda değilsiniz buraya yazmak zorunda da değilsiniz, dalga geçtiğini düşünüyorsanız eğer alıyosanız bu dersi verirsiniz 100 lük kağıt siz de onunla dalga geçersiniz, ey yusuf sürmen siz bize 1.sınıf öğrencisine sorduğunuz soruları soruyosunuz bunlar bizim için çocuk oyuncağı alın size 100 lük kağıt diye, oldu mu ?

Not: Akadaşlar lütfen bu dersi alan ve bu dersten geçmek isteyen birileri yazsın buraya, eğer böyle bi niyetiniz yoksa bunlar saçmalık diyerek lütfen milletin şevkini kırmayın.