KDV

Bay(F) bayan (B) ile evli olup (A) anonim şirketinin yönetim kurulu başkanıdır.Bay (F) ile bayan(B) boşanmaya karar vermişlerdir.A anonim şirketi adına kayıtlı ve ticari-emtia olarak görünen 1.000.000TL emsal bedelli bir gayrimenkul,Edirne aile mahkemesi kararıyla boşanılan bayan (B) adına 29 Ocak 2020 günü tapuda devredilmiştir.
1-) olayı A anonim şirketi açısından gerek bayan(B) ye verilmesi gerekse mahkeme kararıyla tapuda devredilmesini KDV yönünden tartışınız?

Bay(F) bayan (B) ile evli olup (A) anonim şirketinin yönetim kurulu başkanıdır.Bay (F) ile bayan(B) boşanmaya karar vermişlerdir.A anonim şirketi adına kayıtlı ve ticari-emtia olarak görünen 1.000.000TL emsal bedelli bir gayrimenkul,Edirne aile mahkemesi kararıyla boşanılan bayan (B) adına 29 Ocak 2020 günü tapuda devredilmiştir.
1-) olayı A anonim şirketi açısından gerek bayan(B) ye verilmesi gerekse mahkeme kararıyla tapuda devredilmesini KDV yönünden tartışınız?
Hayırdır quiz yada final sınavındamıyız.? Birkere üslup o biçim yani.... Soruya kafa yormadım bile....

Ahh işte şu üslup varya üslup,insanı rezilde ediyor vezir de. Es geçin,hiç kafayı yormayın.
Bu günler,final ve sınav günleri. Arkadaşların dertlerini de anlıyoruz tabi, o kadar düşüncesiz de değiliz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya da gayret ediyoruz.Ama işte böyle yaklaşımlar olunca da hiç bulaşmadan kafayı çeviriyorum. Yapacak birşey yok.Bu yaştan sonra kimseye de davranış ve üslup dersi verecek halimiz yok.O yüzden geçiniz.......

Soru sormamış ki arkadaş zaten, direkt soruyu copy paste yapmış. Rica etme zahmetine bile katılmamış. Bende onun için tiye alan bir cevap yazdım zaten.
Emrivaki yapılır gibi soru sorulmuş, iletişim sıfır. Onun için cevapta sıfır.

Cevap 1-) Bay (F)'nin ocağına incir ağacı dikilmiştir.
😂😂😂 Zindan valla doğru cevap bu. Bu durum bana benim komik bir günümü hatırlattı bir gün üniversitede ders veriyorum. Öğrencilere muhasebenin temel kavramlarını anlatıyorum. Önce onların fikirlerini almak için ''İşletmenin Kişilik Kavramı'nı'' sordum. Arkalardan bir ses. HOCAM İŞLETME DELİKANLI OLACAK'' dedi.

İşte o soru ve cevap şimdi bu soru ve senin cevapla tam örtüştü. Allah ömrünü uzatsın😂😂

😂😂😂 Zindan valla doğru cevap bu. Bu durum bana benim komik bir günümü hatırlattı bir gün üniversitede ders veriyorum. Öğrencilere muhasebenin temel kavramlarını anlatıyorum. Önce onların fikirlerini almak için ''İşletmenin Kişilik Kavramı'nı'' sordum. Arkalardan bir ses. HOCAM İŞLETME DELİKANLI OLACAK'' dedi.

İşte o soru ve cevap şimdi bu soru ve senin cevapla tam örtüştü. Allah ömrünü uzatsın😂😂

Amin, Allah hayırlı ömürler versin üstad. :)

Bu arada neden böyle yazdım derseniz, Allah kimsenin başına vermesin de, ülkemizde 1-2 günlük evli kalıp, hayatı boyunca nafaka ödeyenler var, ayrılıklar da bir tarafı çökerten, maddi manevi bitiren bir hukuk sistemimiz var. Bunun ile ilgili dernekler, gruplar vs. kurulmuş.