Komisere verilen bilançonun damga vergisi.?

calculator

Katkı Sunan Üye
A firmasının 2009 yılına ait Genel Kurul toplantısı yapılmış olup Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından bilançoya ait Damga Vergisi istenmektedir. Bu vergi maktu mudur. Bilanço üzerinden mi hesaplanacaktır. Ödenmesi nasıl olacaktır teşekkürler.

Ynt: Bilançoda Damga Vergisi

Ticari belgeler: (9,90 TL)
a) Menşe ve Mahreç şahadetnameleri
b) Resmi dairelere ve bankalara ibraz edilen bilançolar ve işletme hesabı özetleri:
ba) Bilançolar (21,55 TL)
bb) Gelir tabloları (10,55 TL)
bc) İşletme hesabı özetleri (10,55 TL)

İyi çalışmalar

Bilanço 21.55
Gel.Tab: 10.55
-------------
Toplam: 32.10

Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine bir dilekçe ile yukarıda belirtilen damga vergisinin tahsil edilmesi için bir dilekçe yazın ve yatırın

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. aklıma takılan bazı konular var.
vergi dairesine verdiğimiz dilekçe neticesinde bilançonun tasdik işlemi de yapılmakta mıdır. yoksa sadece damga vergisi tahsili mi gerçekleştirilmektedir. Genel Kurul Toplantısı sonrası Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne verilen bilançoda tasdik gerekli midir

Gerekli değil, firma kaşe ve imzasının atılması yeterlidir.

Ynt: Komisere verilen bilançonun damga vergisi.?

vergi dairesi damga vergisi için dilekçe istedi. gidip vezneye yatıramadık. bu durumu anlayamadık

calculator ' Alıntı:
vergi dairesi damga vergisi için dilekçe istedi. gidip vezneye yatıramadık. bu durumu anlayamadık
Nasıl Yaptınızı Dilekce ile vezne servisine mi gittiniz? Vezne servisine gittinizse yatıramazsınız tabiki

1-Dilekçe ile gittiniz tahakkuk aldınızmı bunu bilmiyorum ama Tahakkuk alamadığınızı varsayıyorum ; size bu a.ş. bunu beyanname ile vermeniz gerekiyor dediler
A.Ş. Ler aylık olarak damga vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor ondan dır herhalde

MUSTAFA3428 ' Alıntı:
calculator ' Alıntı:
Nasıl Yaptınızı Dilekce ile vezne servisine mi gittiniz? Vezne servisine gittinizse yatıramazsınız tabiki

1-Dilekçe ile gittiniz tahakkuk aldınızmı bunu bilmiyorum ama Tahakkuk alamadığınızı varsayıyorum ; size bu a.ş. bunu beyanname ile vermeniz gerekiyor dediler
A.Ş. Ler aylık olarak damga vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor ondan dır herhalde
yazılan bu dilekçenin içeriği nedir acaba? bende aynı işlemi yapacağımda matbu bir dilekçe midir?

bil_gin ' Alıntı:
MUSTAFA3428 ' Alıntı:
calculator ' Alıntı:

yazılan bu dilekçenin içeriği nedir acaba? bende aynı işlemi yapacağımda matbu bir dilekçe midir?
bugün benden de dilekçe istedi vergi dairesi. halbuki ben beyanname düzenleyip gittim. dilekçe ile nasıl tahakkuk alınıyor anlayabilmiş değilim...

1 ay önce genel kurul yaptım,bilançoların kaşe ve imzalanması yeterlidir.Damga vs.harç yatırtmadılar

twolf ' Alıntı:
1 ay önce genel kurul yaptım,bilançoların kaşe ve imzalanması yeterlidir.Damga vs.harç yatırtmadılar

Komisere verdiğiniz hediyenin içinden, komiser kendisi yatırıyordur. :)