KV İndirilemeyen Giderler

stajerim

Katkı Sunan Üye
Öz sermaye üzerinden ödenen ve hesaplanan faizler kurum kazancında indirim olarak kabul edilemez.
Bu maddeden ne anlıyorsunuz, uygulamada nasıl oluyor bu işler, kim kime neden ve nasıl faiz yürütüyor ve kaydı nasıl oluyor, bu madeyi anlaşılır şekilde açabilirmisiniz.Teşekkürler.Saygılar.

Son düzenleme:
Öz sermaye üzerinden ödnen ve hesaplanan faizler kuurm kazancında indirim olarak kabul edilemez.
Bu maddeden ne anlıyorsunuz uygulamada nasıl oluyor bu işler kim kime neden ve nasıl faiz yürütüyor ve kaydı nasıl oluyor bu madeyi anlaşılır şekilde açabilirmisiniz.Teşekkürler

Sayın stajerim açıklarım ama benim bugünlük cevap yazma limitim doldu, başka forum üyeleri cevaplarlar ise cevabını alırsınız cevaplamazlar ise müsaitlik durumuna göre cevaplarım.

Benimde sizden bir ricam olacak geçmiş yazışmalarıda dikkate alarak yazım dilinde kurallara uymanızı şiddetle tavsiye diyorum.Hiç durmadan soluksuz yazdıklarınızı okumak insanı yoruyor,noktalama işaretlerinden eser yok.

İyi Günler,

Sayın stajerim,

Kısaca açıklamak gerekirse kurum ortak ve sahiplerinin kuruma koydukları sermayenin kar payı dışında nemalandırılması mümkün değildir. Yani ortak işletmeye para koydu diye kurum ona faiz, kur farkı vb hesaplayıp veremez. Böyle bir hesaplama yapılıp ortağa verildiyse ve bu da gider yazıldıysa indirimi kabul edilmez, KKEG olur.
Saygılar.

Sayın stajerim,

Kısaca açıklamak gerekirse kurum ortak ve sahiplerinin kuruma koydukları sermayenin kar payı dışında nemalandırılması mümkün değildir. Yani ortak işletmeye para koydu diye kurum ona faiz, kur farkı vb hesaplayıp veremez. Böyle bir hesaplama yapılıp ortağa verildiyse ve bu da gider yazıldıysa indirimi kabul edilmez, KKEG olur.
Saygılar.

Merhaba,

KKEG kelimesi neyin kısaltması ?

Saygılar

Son düzenleme: