Ltd. Şti. Tasfiye

merhaba arkadaşlar
ltd.şti. tasfiyeye giricez.vergi dairesi,ve ssk borcumuz var.tasfiyeye bu şekilde girebilirmiyiz.
birde ilk aşamaya nerden başlayabiliriz.
birde şahıs firmamız var.bununla ilgili kapanış vericez şahıs firmasında kapanış nasıl oluyor.
yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: Ltd. Şti. Tasfiye

Tasfiyeye girmenizde ssk veya vergi dairesi borcunuz olabilir tasfiyede girebilirisiniz.

Zaten şirket fesih olmadan tasfiye süresinde bütün borçlarının kapanması gerekiyor. Tasfiye için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra ticaret sicil memurluğundan başlayabilirisiniz .

şahıs içinde

1-DİLEKÇELER

2-MAL BEYANNAMESİ (İCRA İFLAS KANUNUNUN 44. MADDESİNE GÖRE DÜZENLENMİŞ MAL BEYANI)

3-VERGİ KAYDININ KAPATILDIĞINA DAİR VERGİ DAİRESİNDEN ALINMIŞ BELGE ASLI

Ticaret odasına başvuruyorsunuz

acil yardımlarınızı bekliyorum!!!istanbulda merkez ve şubesi olan şirketimiz tasfiyeye girecek tasfiyeye giriş ve ve şube kapanış kararlarını aynı kararda alabilir miyiz yoksa önce şube kapanış kararını mı alıp daha sonra teasfiye kararı alıcaz. ya da tasfiye kararını tekbaşına almış olmakla ayrıyetten şube kapanış kararı almamıza gerek yok mu kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevinirm şimdiden teşekkürler.

Şirket için tasfiye kararı almış olmanız yeterlidir.
Şube için karar almanıza gerek yoktur.
Şirket kapandığı zaman, haliyle şubeside kapanacak.

Herkese slm arkadaşlar,

Tasfiye aşamasında, %50-%50 hisseli, 2 ortaklı limited şirketimiz var, imza yetkisi tek başına ortağımdadır. Ortağımla anlaşamadık ve ben şirket ortaklığından çıkmak için mahkeme yoluyla fesih kararı aldırdım, mahkeme tasfiye memuru atadı. Şirketin sadece vergi dairesine borcu var ve ben borcun tamamını ödeyerek şirketin kapanmasını istiyorum. Ancak, Ticaret Sicili tasfiye işlemi için ortakların karar almasını ve tasfiye memuruna yetki vermesini istiyormuş. Kısaca, tasfiye için ben her türlü gerekeni yapmaya hazırım ama ortağıma bir türlü ulaşamıyorum, öldü mü kaldı mı bilmiyorum ve onunda imzası olmadan şirket kapanmazmış. Ortağımın yerine imza atarsam bu imzada sahtecilik olur, onu bulsam bile zor kullanarak imza alamamki.! Avukatıma soruyorum ''tekrar dava açalım'' diyor, mali müşavir arkadaşıma soruyorum ''ortağımın yerine imza atmamı bunun sadece formalite olduğunu ama sakıncalı olduğunuda'' söylüyor. Ben ne yapmalıyım sizce şaşırdım kaldım? Ticaret Sicilinde tıkanıp kaldık, acaba Ticaret Odası ortağım için ilan veya tebligat yapamaz mı? Ya da boçları temizlesem, şirketin faliyetini nasıl durdurabilirim? Kısaca ben bu şirketten kurtulmak istiyorum?

Atacağınız o imza kesinlikle formalite değil.
Senin de tereddüt ettiğin gibi ortağının yerine imza atıyorsun.Sahtecilik.
Bunu yapamazmısın, yaparsın, şirketten de kurtulursun ama bir gün ortağın ortaya çıkıp, seni onun yerine imza atmakla suçlayabilir, imzasının sahte olduğunu tespit ettirebilir, sana dava açabilir, bu ve bunun gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalırsın.

Yalnız mahkeme tasfiye memur atadıysa demekki ortağın ortada olmadığına/bulunamadığına dair bir karar almış olmalı.Tasfiye memurunun atanmasını mahkeme yapmış yani.Bunda bir daha diğer ortağın imzasının aranmaması lazım.Tasfiye memurunun atanması, ortağın imzası ile olur zaten, demekki mahkeme ortağın olmadığına karar verip, memuru atamış.Mahkeme kararı ile tasfiye giriş alabilir ticaret sicil.Sicil memuru ile bire bir görüşün derim.

Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim Sayın Zindan,

İyi çalışmalar...

Merhaba ; Benimde buna benzer bir sorunum var ve beni artık canımdan bezdirdi. 2004 kasım ayında bir şirkete %50 ortak oldum. Daha sonra ortağımın alacaklıları beni rahatsız etmeye başlayınca 2005 mayıs ayında işi bıraktım. Fakat şirket hissemi devredecek kimse bulamadığımdan şu ana kadar şirket ortağı gözüküyorum. Sanırım şirkette aktif değil ve vergi borcu var. Ortağıma ulaşamıyorum dolayısıyla tasfiyede yapamıyorum. Ben bu şirketten ve vergi borçlarından mahkeme yoluyla kurtulabilirmiyim. cevap veriseniz çok mutlu olurum. Şimdiden Teşekkür ederim...

Borçlarınızı ödemeden ne devir edebilrisiniz ne de tasfiye. Bir an önce kamu borçlarını ödeyin.

Bir ltd.sti.nin % 50 ortagıyıım.

Acaba tasfiye masrafları ne kadardır?

Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

Tasfiye masrafları 750,00-Tl civarındadır.Ticaret odası borcunuza, yetkili sayısına göre değişmekle birlikte; smmm hizmet ücreti, smmm tasfiye dönemindeki muh.ücreti hariç.