Maliyet Sınavı

Sınav sorularına baktım, bilindik konulardan gelmiş bu vatandaşlar biraz şekilcidir yazısı temiz olan belli tabloları çizenler rahat olsun %90 geçerler, herke için hayırlısı inşallah, hepiniz muvaffak olur belgesinizin hayrını görürsünüz.
Herkese başarılar.

Bilmenize imkan yok. Benim zamanımda yurdakul çaldağ dendi ben üç kere sınava girdim, ikinci sınavda cevaplarımın çok büyük bir kısmı doğru olduğu halde alakasız bir notla kalmıştım Allahtan üçüncüde artık ne istiyorlarsa verdim ve geçtim. Benim girdiğim üç sınavların üçündede farklı soru tipiyle karşılaştm yani o üç sınavıda aynı hocanın hazırlaması bana göre imkansızdı heleki ilk girdiğim sınavda ilk 30 dk dan sonra içerde öğrenci kalmamıştı.
Burada maliyette asıl olan bu dersin hocası kim gelirse gelsin şekilci oluyor cevaplarda eksikde olsa tablolara, gidiş yolundaki şekillere, yazının temizliğine önem veriyor. Maliyette hocaya fazla takılmayın mühim olan adamların istediğin verebilmek verdiysenizde arkanıza bakmayın düşünmeyin.

üstad, çok düzneli yazmaya çalıştım. açıklamalarımı yaptım. vs.
ama şimdi ,takvime bakıp sınav sonucu açıklandıktan sonra kaç gün var ders çalışmaya hesabı yapıyorum:))))) son hakka giridk

Üstad geri sayım için erken değil mi?
:)))) valla haftada 2 kere rüyamda açıklanıyor sınav ama:))))

:) 22 şafak hergün saysak çabuk gelir mi acaba?
31 ocak için mi sayıyoruz:) .1 şubat için mi:(

TOPLAM NOT : 435 ORTALAMA: -
teos ta sınavların yazdığı bölümün en altında böyle bir yer var. daha önce yoktu diye hatırlıyorum.
acaba yanlış mı hatırlıyorum.
diikat eden oldu mu hiç.

evet daha önce yoktu aralık sınavından sonra eklemişler, ben kendim hesaplıyordum bi baktım onlar hesaplayıp koymuşlar :) bu arada 7 ders ve 1 staj notunun toplamı en az 480 olacak. inşallah hepsinden geçerim de kurtulurum, geçemezsem ortalamam tutsunda tek ders kalsın bari teselli olsun.

TOPLAM NOT : 435 ORTALAMA: -
teos ta sınavların yazdığı bölümün en altında böyle bir yer var. daha önce yoktu diye hatırlıyorum.
acaba yanlış mı hatırlıyorum.
diikat eden oldu mu hiç.

50 notun altında olan notlar toplama dahil edilmiyor toplam 480 olacak ortalama 60 oluyor o zaman

arkadaşlar benim gibi gün sayan bayağı arkadaş var yazık ki adamlar hükümlerini kesiyorlar sınava giriyor çıkıyoruz ama sınav bizim için bitmiyor ne yediğimizden ne içtiğimizden ne aldıgımız nefesten bişey anlıyoruz yani ömrümüz gün saymakla geçiyor ama ömrümüzden yıllar gidiyor en basiti üç yıla çıkan stajın benim gibi staj iki yıl diye başlatıpta üç yıl staj yapanlar benim gibi çoktur gün sayıyoruz sınavlar güzel geçti ama benim hiç umudum yok adamlar seni rakip görüyor bi sayfada okudum yusuf sürmen vakası adam çıkmış demiş ki herkeste mali müşavir olmasın biz olmayalım kim olsun yıllarımızı bu yola harcamışız diyen olmamış yani umutsuzum sistem bu değişmezde nedenleri de belli

50 notun altında olan notlar toplama dahil edilmiyor toplam 480 olacak ortalama 60 oluyor o zaman

bu benm 6 ders ve staj notu toplamı dahil. maliyette açıkalnır ve geçersem inaşllah en az 50 tabi. not ortalamam tutmuş oalcak. inşallah.
çok yüksek notlar olmasa da geçeceğiz inşallah

Tabiki 31 Ocak için sayıyoruz... Şafak 21

Tek ders...
21 uğurlu sayı.şafak 15 i bulursak gereiis kolay. ramazan ayında olduğu gibi ilk 15 de zor geçer sonra bir bakmışsın 30.
allah ım hayırlı haber almayı nasip etisn.
aramalar başlamdan buradan yazışmaları sürdrelim isterim. o heyecan güzel. ama aramazlarsa ben ne yaparım bilmiyrum artık. forumu terk eder, hayata küserim:(

21 uğurlu sayı.şafak 15 i bulursak gereiis kolay. ramazan ayında olduğu gibi ilk 15 de zor geçer sonra bir bakmışsın 30.
allah ım hayırlı haber almayı nasip etisn.
aramalar başlamdan buradan yazışmaları sürdrelim isterim. o heyecan güzel. ama aramazlarsa ben ne yaparım bilmiyrum artık. forumu terk eder, hayata küserim:(

Meslek dışında bir kişi bu yazılanları okuduğunda bir sınav için hayata mı küsülür diye düşünebilir... Oysa o küsülen hayat hak ettiğinin karşılığını vermiyorsa eğer harcanan zamana, emeğe, paraya yazık değilde nedir...

Smmm olmak için harcanan zamana yüksek lisans yapılabilir di... Belki de doktora için uğraşıyor da olabilirdik...

Öyle kolay değil SMMM olmak..

tabi ki küsmek işin şakası ,
ama hiç moral kalmayacak o kesin.bu kadar zor şartlarda çalış diidn, uğraş,
bir de muhasebceileri 2. sınıf gören patronlar ile mücadele.
hele çalıştığın şirket hizmet sektörü ise ve hala da kobilikten ileri gidemeyora,
para kazandıran pazarlamacıalr , para yiyen muhasebeciler mantığında iseler.
bu sinirdne kurtulmak için bir de ünvan lazım be kardeş diyorsun. ünvanı alınca ne olur ne olmaz bilmem ama ,
bana bu ay zam olarak yansıdı biel ,,,
kaçarım diye korkup hayatalarının en çok zammını verdiler. hem de sadece dolaylı sitemler ile:))

hele çalıştığın şirket hizmet sektörü ise ve hala da kobilikten ileri gidemeyora,
para kazandıran pazarlamacıalr , para yiyen muhasebeciler mantığında iseler.
bu sinirdne kurtulmak için bir de ünvan lazım be kardeş diyorsun. ünvanı alınca ne olur ne olmaz bilmem ama ,
bana bu ay zam olarak yansıdı biel ,,,
kaçarım diye korkup hayatalarının en çok zammını verdiler. hem de sadece dolaylı sitemler ile:))

Bu söylediklerinize katılıyorum.

İnanın bu ilk ve tek olucaktır. belgeniz varmış yokmuş pek birşey farketmez. Önemli olan patron size ihtiyacı varmı yokmu onu tartacaktır. Yahut da bu elemean giderse yenisi kaça gelir, aynı şeyi yapabilir mi? diye düşünür durur.:confused:

Bu söylediklerinize katılıyorum.

İnanın bu ilk ve tek olucaktır. belgeniz varmış yokmuş pek birşey farketmez. Önemli olan patron size ihtiyacı varmı yokmu onu tartacaktır. Yahut da bu elemean giderse yenisi kaça gelir, aynı şeyi yapabilir mi? diye düşünür durur.:confused:
Ayenn biri gider biri gelir,derler. ama işime gönülden abğlıyım ve elimden gelenin hepsini yaparım. sorumluluktan kaçmam . işten değil insandan korkarım.
patron şirketinde zor oluyor tabi ama , daha iyisi için biraz da şans lazım.
bilseler ki yarı fiyatına başkası aynısını yapar eminim gözden çıkarırlar.

patron birügn bana maliyetini ve getirini söyle dedi.
dumura uğradım. nasıl yani, yok öyle bir şey dedim...
beyannameleri vermediğimi , takip edilmediğini düşünerek size aylık ödeyeceğiniz cezayı çıkartırsam getirim bunlardan kurtulmak olur. dedim.
espri yapıyormuş gibi geçiştirdi.
işte mantı k bu arkadaşım