Nakit Sermaye Arttırımı Hakkında...

MUSTAFA KAYADUMAN

Katkı Sunan Üye
Şirket ortağı bazen internetten kendi hesabından bazen de nakit olarak sermaye artırımına karşılık diye açıklaam yazarak bankaya para yatırıyor.Kurumlar verrgisinde geçici vergide ve interaktifde bu dekontların eklenip bildirilmesi gerekmekte.Peki internetten aldığımız dekont yeterli olur mu yoksa bankadan orjinal ıslak imzalı mı dekont almamız lazım zira hep banka onaylı yazısı gördüm ama onaydan kastı tam olarak nedir onu anlayamadım tesekkur ederım

Bankadan ıslak imzalı dekontu vergi dairesine ibraz etmeniz gerekiyor eğer alacağınız çıkıyor ise. Herhangi bir alacağınız vs yok ise bildirime gerek yok.

Ne alacağı anlamadım ben sadece nakit artımı yapıp kurumlarda faiz indirimden faydalanmak istiyorum devamlı kar edip vergı oduyorum kardan düsürmek istiyorum internet dekontu yeterli değil mi muhakkak ıslak imzalı mı olacak tesekkurler

Ne alacağı anlamadım ben sadece nakit artımı yapıp kurumlarda faiz indirimden faydalanmak istiyorum devamlı kar edip vergı oduyorum kardan düsürmek istiyorum internet dekontu yeterli değil mi muhakkak ıslak imzalı mı olacak tesekkurler
Mustafa bey faiz indiriminden faydalanmanız için ıslak imzalı dekontlar olması gerekiyor zaten.

@MUSTAFA KAYADUMAN
Bankalar artık e-imzalı dekont veriyorlar, eğer bankanız internet bankacılığı vasıtasıyla bu dekontları yazdırma imkanı sağladıysa yeterlidir, değilse ıslak imzalı dekontları saklayın ayrıca imza sahiplerinin imza sirküleri örneğini de bankadan talep edin.