Nikah Çıkış Hakkı

kolay gelsin...nikah çıkışı ile ilgili net bir bilgi almam mümkünmü??nikah çıkışı alabilmem için çalıştığım iş yerinde belli bir dönem geride bırakmam gerekiyormu yoksa işlem için sigorta girişimmi baz alınır.kimisi son çalıştığım iş yerinde 1seneyi doldurmam gerektiğini söyledi kimisi ise sigorta başlangıcım ile nikah çıkışı alabileceğimi söyledi.bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

Ynt: NİKAH ÇIKIŞ HAKKI

Resmi olarak evlendiğiniz tarihten itibaren 1 yıl içersinde bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Kıdem tazminatına hak kazanabilmek için ise o iş yerinde 1 yıl çalışmış olmanız lazım.

Ynt: nikah çıkış hakkı

yani nikah çıkışım için ilk sigorta başlangıç tarihim baz alınacak dimi???

Ynt: nikah çıkış hakkı

Sigorta tarihi deiğiniz sizn işe giriş tarihinizdir.
Nikah çıkışı dediğiniz evlilik nedeiyle iş akdi feshi ve kıdemdir.

Bu durumda o işyerinde en az bir yıldır çalışıyorsanız nikah, tarihinden itibaren de bir yıl içinde ayrılırsanız, kıdem tazminatına hak kazanırsınız

Ynt: Nikah Çıkış Hakkı

Bir yıllık evlilik nedeni ile iş akdini fesih etme süresi içersinde de bir yıllık kıdem tazminatı hakkını dolduruyor ise ve bu süreyi doldurduktan sonra iş akidini fesih ederse de tazminata hak kazanır diye düşünüyorum ama üstatlar gene daha iyi bilir onlarında yorumlarını alalım.

Evet.
Hak eder. Diyelim ki nikah tarihinde 6 ay kıdemi vardı. 6 Ay bekler ve evlilik nedeiynle ayrılcam derse bir yıl dolmadığı için kıdemi alır.

şimdi benim bu son iş yerine girişim 28.02.2009 yani benim daha 5ay beklemem lazım dimi nikah çıkış parası alabilmem için.....

Evet beklemen lazım ama çokda birşey bekleme tazminattan 1 yıl çalıştığın için sadece 1 aylık brüt maaşını verecekler. Birde tavsiye böle birşey yapacağını iş yerinde kimseye söyleme.

28,02,2010 tarihinde evlilik nedeniyle ayrılırsanız kıdem bir aylık brüt ücretiniz kadar kıdem alırsınız.

kater ' Alıntı:
Evet beklemen lazım ama çokda birşey bekleme tazminattan 1 yıl çalıştığın için sadece 1 aylık brüt maaşını verecekler. Birde tavsiye böle birşey yapacağını iş yerinde kimseye söyleme.
yani beklemem çok bişey değiştirmeyecek 5ay o zahmete değmez çok stresli bir ortam .....zaten kimse bilmiyor şuan nikah çıkışı yapacağımı...

arkadaşlar hepinize verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...