Noter Kanalıyla İşçi Çıkışı

öncelikle herkese kolay gelsin
en son 15.05.09 da işe gelen bi işçi 16-17-18-19 mayısdada işe gelmeyince 20 mayısda noterden 4857.kanunun 25. madde II-g ye göre çıkışını yaptım
(g. İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi. )

şimdi sgk çıkışını 15 mayıs olarak ve 15 günlük maaşına göre prim yatırmak yanlışmı olur ? çünkü 15 günden sonra gelmedi ama ben ihbarnameyi 20 mayısda gönderdim. Bu işçinin çıkış tarihi 15.05 mi 20.05 mi
işine devam etmeyen işçiye 5 gün fazladan maaş ve prim ödemek doğrumu ?

Ynt: noter kanalıyla işçi çıkışı

20.05 tarihinde çıkış vermeniz cok daha mantıklı 15 gun prim ödemesi yapın geri kalan 5 gununde devamsızlık olarak internette yazarsanız yapmıs oldugunuz islem birbiriryle mantıklı ve uyumlu oılmus olur.

Fazladan maaş ödemeyeceksiniz ki. 20/05 tutanak tutun ve 20/5 itibari ile çıkışını verirsiniz. bordroyu 15 gün üzerinden yapmalısınız. Ek-10 ekine tutanak fot. ekleyerek eksik gün bildirmelisiniz. Eğer 15/05 çıkış verir ve işçi sizi şikayet ederse haklı iken haksız duruma düşer ve tazminatlarını ödemek durumunda kalırsınız.

tutanak derken 20 mayısda noterden çıkışını yaptım çıkarma sebebide devamsızlık zaten
ayrıca 20 mayıs yapıcaksam çıkış tarihini eksik gün olmuyoki bu olay ?
günü tam primi eksik oluyo yani 20 mayıs çıkış yapmam gerekiyosa priminide tam yaztırmak gerekmezmi ? tabi maaşıda bankaya yatacağı için maaşda 20 günlük olmak zorunda oluyo böyle olursa

hayır 20.05.2009 tarihinde cıkıs verip 15 gun prim derseniz zaten sizden eksik gun isteyecek devamsızlık diyeceksiniz ee zaten devamsızlık sebebiyle cıkıs verdiginiz sizin kayıtlarınızda belli sgk yada bu sekilde cıkısı belirttiginiz takdirde bir sorun olmayacakdır.

internette eksik gunde devamsızlık cıkmıyor bundan bahsediyorsanız burda puantaj kayıtları demeniz gerekiyor.