Oyun Oynayalım mı?

AYSE

Tanınmış Üye
Evet her ne kadar büyüsekte içimizde her zaman bir çocuk vardır. Aşağıda hem kelime hazinemizi geliştirecek hemde skor yapılacak güzel bir oyun şahsen yıllardır favorim. Link vermek yasak mı bilmiyorum zaten yasaksa silinir. ;)

http://games.lg.web.tr/kelimator/

Ynt: Oyun Oynayalım mı?

Selam tabi ki boş vakitlerde sn twolf işlerimizi aksatmadan mesai saatleri dışında söz ;D

Sayın NISANLI mesaj kutunuzu fullemişsiniz.Uzun yola çıkacaksınız herhalde :)

:D bu saatte sizde bana arkadaş olacak gibisiniz.

Ekstra bir link daha verelim. Seçenek çok

/

Favoriler im

Mahjong
Mahjongg Alchemy
Gold Strike

Böyle oyunları kesinlikle tavsiye etmem arkadaşlar, bağımlılık yapar, farkında olmadan işlerinizi aksatırsınız.

Bir zamanlar travian saplantı olmuştu bende.Travianı bilen bilir.Hastalıktır.En sonunda baktım kurtulamıyorum bütün oyunumu sildim, server1' de oynadım, server3, server4 te hep zirvelerdeydik.

www.birmilyon.com ve www.biliyormusun.net eskiden beri en popüler akıl oyunları siteleridir, onları da uzun uğraşlar sonucu bırakabildim.

Şu andaki başımda ki belada borsa, iş aralarında her iki dakika da bir seans ekranına bakıyorum, al sat felan, oyundan farkı yok bu işinde, bu da bir hastalık, kurtulmaya çalışıyorum, bakalım sonum ne olacak.:)

Kolay gelsin.

sayın zidan bir borsa zede olarak
size tavsiyem; bu durumdaysanız kesinlikle
uzak durmaya çalışın. ben bütün tasarrufumu borsada kaybettim
şanslıydım sadece tasarrufumu kaybettim. bazı arkadaşların düzeni bozuldu
işlerini kaybetti, müşterilerinin paralarıyla oynayıp her şeyini kaybedende oldu.
sözde bu bir yatırım aracı ama çoğumuz kumar makinesi gibi
kullanıyoruz. sigara alışkanlığı gibi bir şey. vaktiniz varken uzak durun derim.
paranızla gidin bi arsa falan paranız sağlığınızı bozmasın.

terapist13 ' Alıntı:
sayın zidan bir borsa zede olarak
size tavsiyem; bu durumdaysanız kesinlikle
uzak durmaya çalışın. ben bütün tasarrufumu borsada kaybettim
şanslıydım sadece tasarrufumu kaybettim. bazı arkadaşların düzeni bozuldu
işlerini kaybetti, müşterilerinin paralarıyla oynayıp her şeyini kaybedende oldu.
sözde bu bir yatırım aracı ama çoğumuz kumar makinesi gibi
kullanıyoruz. sigara alışkanlığı gibi bir şey. vaktiniz varken uzak durun derim.
paranızla gidin bi arsa falan paranız sağlığınızı bozmasın.

Kesinlikle haklısınız.
Ben de öyle yapmayı düşünüyorum, ufaktan bir arsa felan alıp bir köşeye atmak en mantıklısı gibi.

Oynamasını biliyorsan borsa iyi bir kazanç kapısıdır. (Bir nevi kumar.) Mesala şu günlerde çok iyi bir tüyonuz yoksa hiç bir şey alınmaz.

Borsada bir kere kazandığınız zaman sürekli kazanacağınızı düşünürsünüz....Okul yıllarında öğrenmek amacıyla ufak tutarda hisse senedi alırdık bende de o zamandan beri alışkanlık olmuş, teknik analiz yapmak çok hoşuma gidiyor mesela, ama Allah'tan çok param yokta borsaya falan girmiyorum :) Takip etmek tabıı ki güzel ama Ben de Sayın terapist13'e katılıyorum paran varsa borsa yerine başka yatırım araçlarına yatırmak daha mantıklı....

ben borsadan anlamam ;), ama travian ve bu tarz oyunları bende oynamıştım ama server 2 den sonrasını oynayamadım..
gerçekten bağımlılık yapıyor, bunun yanında bir başka bağımlılıkta; farmville oyunu.. aynı derecede bağımlılık yapıyor. İnanılır gibi değil, benim oturduğum sitede millet işini gücünü bırakmış, laptoplar kucakta farmville oyununu oynuyorlar..

aslında kafa dağıtmak için bir nebze olsun bu tür oyunlar oynanabilir ama aşırısı zararlı. Tabi çocuk gelişimi için dahada zararlı, keza yetişkinlerede zararlı.

Ben artık bu gibi oyunlardan uzak duruyorum. Onun yerine kitap okumayı tercih ediyorum. 8 ile 9 yaşlarında 2 yeğenim var, onlarda bilgisayar karşısında bu tür oyunları oynuyorlar vede ben çok üzülüyorum. Onlara bu oyunları oynatmak yerine, kendi gelişimleri için daha yararlı bulduğum yap-boz oyununu aldım, şimdi onları oynuyorlar.

Sn Zindan umarım kurtulursun borsa dan. Ben bulaşmadım ama bulaştırıldım ilk lise yıllarında ki harçlarımla başladım

Oyunu bırakmak belki kolay olmuyor ama borsa kadar mal varlığını alıp getirmiyor

borsada oynayacağınıza, monopoly oynayın daha iyi hem keyifli, hemde aile bireylerini bir arada tutar. Pc başında olmadan ;)

yani vallahi bravo benim ne borsada oynayabilecek vaktim oluyor nede böyle pc başında oynayabilecek vaktim,
nasıl vakit ayırabiliyorsunuz bu kadar iş arasında bizede bir tiyo verseniz sayın üstadlar
tek lüksüm var o da alomaliye forum :)

bu travian beni de sarmıştı bi ara..: )
ama çok şükür kurtuldum ..: )

:D :D bende artık travian ve tarzı oyunları oynamıyorum.
Onun yerine artık teknolojiyi kullanıp bu tip oyunlar yerine; kocaman kız olduk ama eve playstation 3 aldım; Resident Evil, Silent Hill, Smackdown, testere, dead space gibi oyunları oynamak.. artık bunlar daha gerçekçi bir platformda ve müthiş bir etki bırakıyor.. travian artık mazide kaldı :)

playstation'la aram hiç yoktur..
erkekler Pes oynarken izliyorum sadece..: )

Bütün bu konu içinde ismi geçen oyun yada borsa işlemleri için neresinden bakarsanız bakın, zararlı, kaybettirsin yada kaybettirmesin.Zararlı olup olmadığına para kaybettirmesi yönünden yaklaşırsanız, en faydalı değerlerinizden olan zamanınızı, farkına varamadığınız bir şekilde kaybediyorsunuz demektir.!

Sen yapıyormusun dersen, yapamıyorum tabiki, hatta oğlum biraz büyüsün hemen playstation alacağım ona :)
Tabi onun ile karşılıklı oyun oynamak için. ;D