Sgk Belge türleri

Arkadaşlar ağır işlerde çalışanları mesela kaynakçılar karoserciler bunların bildirgelerini verirken belge türü 32 den verilmesi gerektiğini öğrendim ama biz hep 01 tüm sigorta kollarına dahilden verdik bunun bi cezası olurmu yada bu aydan itibaren 01 den verdiklerimizin içinden kaynakçıları seçip 32 den mi vermemiz gerekir bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Ynt: Sgk Belge türleri

bende sürekli 01 den veriyorum , hatta yıllardır böyle , arkadaş artık takip edemiyorum ben , bu ne böyle her gün bir şey çıkıyor , oooffff yaniii :(((

bencede offffffffff:( ama hatanın neresinden dönülürse kardır ceza falan gelmedi şmdiye kadar ama belli olmaz sgknın işi......

Klasik kaynakçı olarak olaya bakmayın;

5510 mad 40

2009/79 Fiili Hizmet Süresi Zammı Uygulaması genelge

FİİLİ HİZMET SÜRESİ ZAMMI UYGULAMASININ USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK e bir göz atın.

Sonrasında belge türü seçimi ile ilgili 5510 un maddesine bakın.

haklısınız sayın kanunkaide , baktım benim çalıştığım firmayı bağlayan bir durum değil , ama gerçekten her gün çıkan kanunlar yetti artık , geçen sene baktığım kanunlara bile acaba mı diye tekrar bakıyorum , herşeyi her gün takip edemiyoruz ki...

geçer mi diyorsunuz yani , yok valla benim bu konuda hiç ümidim yok artık , bu şekilde gider artık :(

Sabahları gözleriniz açıldığı müddetçe başka yerde çözüm yok. Güç içinizde :)