Şirket Bağımlı Çalışma

Braveheart84

Katkı Sunan Üye
Mali Müşavir Belgesini hayırlısıyla aldım. Çalıştığım firmanın beyannamelerini artık ben vermek istiyorum. hangi işlemleri yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.Zaten yıllardır aynı firmada sigortalı olarak çalışıyorum.hangi işlemleri yapmam gerekiyor.

oda kayıt kaşe v.s. işleminiz bittiyse vergi dairesine gidip form dolduracaksınız şifre alacaksınız aylık prim hizmet belgesi ssk giriş evraklarınızı vekaletname filan istiyorlar vergi dairesinde

oda kayıt kaşe v.s. işleminiz bittiyse vergi dairesine gidip form dolduracaksınız şifre alacaksınız aylık prim hizmet belgesi ssk giriş evraklarınızı vekaletname filan istiyorlar vergi dairesinde

Kaşeyi odaya gidip parasını ödeyip alabiliyormuyuz? yani varsayalım son dk pürüz çıktı şirketin defterini tutamadım bir sıkıntı çıkarır mı kaşe almış olmam?

oda kaydınız bittiyse, size bir oda sicil no verildiyse sorun olacağını sanmıyorum, önemli olan beyannamelerde, bildirimlerde bir sicil no'nuzun olması.

Bu konuda farklı görüşler var.

Çalıştığım şirket tam tasdik sözleşmesi var. Smmm olan bir arkadaşımla konuşurken, tam tasdik kapsamında beyanname veremiyorsunuz kaldırıldı dedi. Oda ile smmm stajı bittiğinde çalıştığım anonim şirketin defterini tutabilir miyim diye sorduğumda, bağımlı yapamazsınız demişlerdi.

Bağımlı çalışan olarak bir getirisi var ise beyannameleri kendim vermek isterim, 4 yıl harcadım belge almak için belgemi alalı 5 yıl oluyor maddi olarak bir faydasını göremedim.

Bağımlı çalışan olarak bir getirisi çalıştığınız firmada ücret artışı sağlayabiliyorsanız olur. Aynı ücret ile beyanları siz verirseniz getirinden çok götürüsü olabilir. Çünkü imza atacağınız beyanlarda yasal sorumluluğunuz artar.